На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Актуальная статья

Угорець із українським серцем

Питань, які хочеться задати керівникові чи власникові компанії, завжди більше, ніж можна запитати. Кількість питань збільшується як мінімум у два рази, коли є можливість поговорити з представником Угорщини, який має бізнес в Україні. Більше того, бізнес, пов’язаний з найбільш консервативною та досить ризикованою категорією покупців — українськими аграріями. Про себе, про бізнес, про майбутнє компанії, про те, наскільки легко продавати світові торгові марки сільськогосподарської техніки на українських просторах — власник агробудівельного альянсу „АСТРА" Ласло Пеоц.

БІЗНЕС

 — Ви угорець, а маєте бізнес в Україні. Наскільки легко розвивати бізнес саме в   Україні. Як давно ви займаєтеся бізнесом; як потрапили до аграрного бізнесу?
Так склалося. Я в 1992 році закінчив інститут, КПІ, потім три роки працював у представництві Київcького торгового дому в Будапешті. А в 1995 році я з моїми партнерами вирішили створити свою структуру. Наша діяльність сфокусувалася тоді на торгівлі зерновими культурами, а трохи пізніше, через три роки почали займатися й сільськогосподарською технікою.

Чому саме зерно?
Так випадково вийшло. Можу сказати, що перші наші угоди стосувалися експорту соняшника. Ми тоді зробили одне відкриття: ринок торгівлі зерном був слабко розвинений і це дозволило нам почати роботу в цьому сегменті. Приватні структури по торгівлі зерном у той час не були розвинені як нині. Ми тоді дійшли висновку, що якщо створюємо свою структуру, то компанія має фокусуватися на закупівлі зерна і подальшому експорті. В основному ми торгували через порти Чорного моря — 90% загального обсягу торгівлі.

А чому було потім ухвалене рішення залишити зерновий ринок і зайнятися технікою?
Справа в тому, що ми, троє акціонерів групи компаній, з однієї сторони зрозуміли, що після приходу на зерновий ринок мультикомпаній нам буде складно працювати й конкурувати. Крім того, була проблема повернення ПДВ, що для середніх компаній оберталася складною фінансовою ситуацією. Адже держава не давала автоматичного повернення ПДВ…

Але проте ви вирішили продовжити займатися бізнесом в Україні. Чому саме Київ?
Україна мені історично близька. Ми тут навчалися, тут налагодили стосунки з партнерами. Тут знайомі і друзі. Ми знали Україну тривалий час, хоча спочатку почали займатися технікою в Росії, у Саратовській області. За короткий період часу наші спеціалісти досягли високого рівня продаж. Зокрема, ми вдало реалізували перші партії комбайнів, а потім забезпечили обслуговування техніки на високому рівні. Мова йде про так звані післяпродажні послуги. До речі, я вважаю, що продавати товар — і це одна сторона, а обслуговувати — це інше. І це найважливіше. Адже якщо ми не будемо обслуговуємо техніку, то покупець не буде повертатися до нас знову й знову.

З того часу Ви продаєте сільгосптехніку в Україні. А може настав час організувати виробництво техніки в Україні?
Ми вивчаємо це питання.

Від чого залежить позитивна відповідь?
Я почав займатися вивченням цього проекту разом з корпорацією AGCO в 1998 році. Загалом можна говорити про три напрямки: ми виробляємо ґрунтообробну техніку, ми виробляємо трактори, ми виробляємо комбайни. Тоді я просто був учасником переговорів у Саратовській адміністрації, коли представники російської сторони висловили зацікавленість створити з компанією AGCO виробництво в Саратовській області. Тоді керівництво AGCO дійшло висновку, що зарано в 1997–1998 роках думати про виробництво. Спочатку необхідно було налагодити продажі, а після досягнення певного рівня продажів, можна думати й про виробництво. Я не зовсім погоджувався з таким підходом, але все-таки мультикомпания трохи інакше дивиться на проблему виробництва.
Ми в Україні найближчим часом будемо активно займатися цим питанням. Насамперед мова йде про ґрунтообробну техніку. Ми сьогодні вивчаємо питання. Оцінюємо серію матеріалів, наскільки вони підходять по якості. Адже ми спеціалізуємося на продажах техніки VIP-рівня й не можна дозволити пропонувати трактори FENDT і низькоякісну ґрунтообробну техніку. А ґрунтообробна техніка — це на 70% сировина, точніше якість сировини, яка повинна влаштовувати технологію виробництва того або іншого виду продукції.

На перспективу, це може бути СП або власне ваше виробництво?
Думаю, що це буде своє виробництво. Або виробництво разом з нашими закордонними партнерами (виробниками техніки). Вони теж зацікавлені у створенні виробництва на території України.

А Ви не плануєте повернутися до торгівлі зерном, або зайнятися виробництвом зерна. Чи, на Вашу думку, має бути спеціалізація в компанії?
Повернутися до зерна? Не можу сказати, що сьогодні це актуальне питання. Хоча взагалі ми пропонуємо нашим покупцям взаєморозрахунок зерном, якщо вони вважають, що так працювати вигідно. Ми відкриті й готові працювати за цією схемою, тому що маємо досвід. Але щоб спеціально створювати структуру аналогічну тій, яка була до 2004 року… Це не питання № 1. Хоча варто зазначити, що нашу діяльність у сільському господарстві будемо розширювати. Це можуть бути засоби захисту рослин, насіння. Таке розширення бізнесу реальне, бо та структура, яку ми будуємо, може виконувати такого роду послуги.
До речі, цікаво було, коли ми прийняли рішення, що крім зерна будемо займатися продажами техніки, то виявилося, що створена для торгівлі зерном компанія не підходить. Це зовсім інший менталітет, інші підходи. Коли купували зерно, то наші менеджери мали досить багато грошей і купували, але щоб продавати що-небудь потрібна зовсім інша структура.

Чи легко вести бізнес в Україні? Вам є з чим порівнювати?
Чи легко вести? Думаю, що в кожному бізнесі є багато плюсів, багато мінусів.
У кожному бізнесі є свої підводні камені. Я знаю тільки одне: легко заробити гроші в Україні сьогодні неможливо. І головне: моя мета полягає не в тому, щоб швидко заробити гроші й змінити сферу діяльності. Я хочу створити таку структуру, що забезпечить нам позиції лідера ринку, дозволить почуватися людям у компанії забезпеченими й захищеними. Я в першу чергу прагну створити надійну структуру.

А зараз АСТРА це вже надійна структура, або необхідні додаткові кроки?
У всякому разі, ми на правильному шляху. Зрозуміло, що ринок диктує умови розвитку. Наприклад, високу швидкість розвитку. Ми повинні розвиватися як ринок, з такою ж динамікою. Зазначу, що наша компанія досить швидко росте й розвивається, хоча зрозуміло, що продаж техніки — це не продаж соку в магазині: поставили на полицю та й продається. Коли ми в 2004 році почали серйозно займатися створенням структури по торгівлі й обслуговуванню техніки, то перше, що розповіли менеджерам, що ми не Метро-універмаг. Це не означає, що в 2004 році до нас не прийшли люди й не купували те, що бачили. Але так чи інакше менеджери нашої компанії повинні розуміти, що ми не універмаг.
Ми повинні забезпечити потреби покупців у техніці. Це раз. А головне — ми повинні їм пояснити переваги техніки. Ми повинні показати покупцеві, що якщо він купує нашу техніку, то які послуги він зможе одержати безкоштовно, а які — на платній основі. Ми повинні розповісти, як і де можна придбати запчастини,
яким чином ми забезпечуємо гарантійне й постгарантійне обслуговування, як працює наша сервісна служба.
Свого часу багато аграріїв купили устаткування й техніку на заході. Привезли, техніка працювала, потім зламалася, і що далі. Можна говорити, що техніка погана, але мені здається, що не тільки в техніці була проблема, а в недостатньому рівні обслуговування.

А Ви тренінги організовуєте для тих, кому продаєте?
Так, звичайно. Хочу сказати, що в нас досить серйозна система навчання наших працівників і менеджери повинні пройти кілька етапів перед тим, як почати працювати. Звичайно ми навчаємо і представників агрогосподарств. Ми
сюди запрошуємо фахівців, які будуть працювати з технікою; організовуємо тренінги на центральній базі, можемо виїздити на місця. У ціну техніки, безумовно,
входить і навчання персоналу, тому що мова йде про техніку, де не можна просто сісти й поїхати.
 
КОМПАНІЯ
Як Ви оцінюєте (у грошовому виразі) вартість бренда АСТРА. 
Вартість Астры, можна оцінити як необхідну суму для виконання нашого плану по прибутку в альтернативному бізнесі. Тобто щоб заробити 2 млн EUR при ставці кредитування 5% нам знадобиться 40 млн EUR. А вартість самого «бренда» як маркетингового поняття визначається величезним списком маркетингових досліджень і соціологічних опитувань.
 
Компанія наразі не лідер на ринку. За яких умов АСТРА може стати лідером і чи стоять такі завдання перед компанією.
На жаль, в Україні дуже важко одержати достовірну інформацію про результати роботи конкурентів і реальні результати та аналіз ринку. Все що ми можемо сказати так це те, що наша компанія входить до п’ятірки найбільш успішних фірм, що продають широкий спектр сільськогосподарської техніки.
Звичайно, перед співробітниками стоїть задача бути не тільки серед кращих компаній по торгівлі технікою, а бути лідером, але при цьому не забувати
слоган групи компаній АСТРА: „Послуга/Сервіз важливіше ніж профіт, а профіт не ціль, а результат послуг/сервізу".

Як Ви оцінюєте позиції компанії на ринку. Є думка, що Ви за обсягами продажів займаєте 3–4 місце.
Я вважаю, що так і є. Ми швидше ростемо і збільшуємо обсяги продажів.
Ми ростемо швидше ніж росте ринок за рахунок того, що ми пропонуємо якісні послуги.

А ви задоволені тим як розвивається компанія в Україні?
Я завжди максималіст і не часто можу сказати, що задоволений результатом. Часто мої менеджери та керівники скаржаться на мене, кажуть, що я незадоволений досягнутим. З одного боку я їх розумію і поважаю, але намагаюся завжди дивитися вперед на кілька кроків. Намагаюся побачити, де ми могли бути краще. Звичайно, постійно звертаю увагу працівників на ці точки. Можливо, такий мій підхід вони сприймають як моє незадоволення. Але моє завдання — допомогти побудувати міцну і надійну структуру.
Я наче зверху дивлюся на компанію, і можу сказати, де слабкі місця. В будь якій компанії є слабкі місця, котрі треба ліквідовувати. Коли ми були маленька компанія, це були одні проблеми. Сьогодні, коли в компанії працює стільки людей і ми маємо досить багато серйозних постачальників, коли у них є теж свої бажання і вимоги, крім того, вимоги акціонерів, то це зовсім інші проблеми.
Бізнес на ринку техніки досить складний.
У нас на поточини рік багато заходів, які мають сприяти нашому подальшому зростанню. Січень-лютий це підготовка до сезону, це навчання менеджерів, підготовка до виставки, а після неї починається сезон продажів і так до кінця року.

Наскільки сильна конкуренція на ринку техніки в Україні. Як вам краще працювати: з конкурентами чи без них?
Ви знаєте, зрозуміло, що було б надто просто відповісти: якби не було конкуренції, то легко було б працювати. Ні, це не так. Я вважаю, що конкуренція корисна. Вона рухає компанію вперед. Ми повинні постійно міняти політику продажів, повинні бути завжди готові до того, що робимо щось нове, пропонувати нові послуги, аналізувати роботу, робити висновки. Ми маємо завжди думати, як можемо прискорити процес обслуговування, оптимізувати його. Якщо підсумувати й сказати двома словами: не можна розслаблюватися при хороших конкурентах. Конкуренція — це потрібно і корисно. І дуже правильно, коли в покупця є вибір. Але найважливіше що він об’єктивно міг визначити що йому потрібно й ми могли пропонувати ту техніку яка йому необхідна.
Насамперед мова йде про продаж техніки та сервіс. Продаж послуг, продаж запасних частин. Ще ми сьогодні розвиваємо відділ оренди техніки. Історично ми займалися орендою, але це була не оренда техніки. Тоді ми створили МТС, яка складається з 10–15 комбайнів, ми пропонуємо послуги нашим партнерів по збиранню зерна.
Нині ми паралельно, пропонуючи послуги, пропонуємо оренду техніки, яку продаємо. Крім того, що це приносить доход компанії, це і реклама, й інформація про техніку. Вважаємо цей напрямок перспективним, за ним майбутнє.

Наскільки успішним для АСТРИ був 2006 рік. Які плани й завдання на 2007.
Наскільки динамічно розвивається компанія.
Ми акціонери вважаємо, що компанія АСТРА розвивається дуже динамічно.
Наш оборот за останні 2 роки збільшився більше ніж у 5 разів. Росте кількість співробітників. Сьогодні в Україні у нас працює більше 160 чоловік, і звичайно
нині ми часто зустрічаємося з такими проблемами, про які 3 роки тому назад навіть не думали.
Наша мета — створення надійної структури з філіалами по Україні. Стратегічні плани компанії на 2007 рік не міняються. Плануємо розширити нашу мережу послуг в Україні, плануємо продовжувати інвестиційні проекти в створенні регіональні сервісних центрів в областях, як наразі робимо в Запоріжжі.
 
Ви імпортер техніки. Як багато завозиться техніки в цілому, і яка ваша частка? Наскільки просто імпортувати техніку?
Це питання є досить складним при більш детальному вивченні. Є ряд аспектів. Оскільки ми займаємося імпортною технікою, ми залежні від законодавства України. Наприклад, якщо приймається закон про зміну мита — це сильно впливає  на вартість завезеного нами товару, що в підсумку впливає на кінцеву вартість продукту. Тому рішення держави про  підтримку національного виробника техніки для сільського господарства матиме наслідки для нашої компанії.
На імпорт техніки також впливають макро- і мікроекономічні показники. Наприклад, зміна курсу валют (мова йде, насамперед, про EUR) для нас також є істотним, оскільки це впливає на вартість закупівель і реалізації. Суттєвими є також терміни замовлення й доставки цієї техніки. Деякі одиниці необхідно замовляти за півроку наперед. А доставка займає від кількох днів до кількох тижнів. А нашому клієнтові тут в Україні, буває, необхідна техніка в стислі терміни. Крім цього, існує ряд особливостей по оформленню митної документації й різних дозволів, пов’язаних із ввозом негабаритної техніки (а значна частина імпортованої нами техніки — це «негабарити»).
Якщо говорити про імпорт б/у техніки (наприклад, комбайни), то варто згадати про складності, пов’язаної з оцінкою вартості цієї техніки. Ми прекрасно розуміємо, що ризикуємо, купуючи, як-то кажуть «кота в мішку».
Говорячи про питому вагу нашої техніки в загальному імпорті, варто відзначити тенденцію розвитку імпорту по ключових позиціях для нашої компанії: це імпорт комбайнів і тракторів.
За нашим даними, кількість імпортованих тракторів в 2004 та 2005 роках (не беремо до уваги трактори виробництва СНД) становило до 200 одиниць. Наша частка в 2005 році становила близько 7%. У 2004 ми трактори ще не завозили. У 2006 році ми зберегли частку ринку при збільшенні обсягу імпорту більш ніж у 2 рази.
По комбайнах ситуація виглядає наступним чином: загальна кількість імпортованих комбайнів в 2004 році складала близько 400 одиниць (не беремо до уваги комбайни виробництва СНД), наша частка — близько 6%. В 2005 році ми зберігаємо частку при збільшенні обсягу імпорту на 100 одиниць. За результатами першого півріччя 2006 року частка імпорту становила близько 11% при загальному обсязі імпорту 360 одиниць.

Яка з надаваного вами асортиментів техніки лідирує з погляду продажів.
У нашій компанії лідирує по продажу кілька видів техніки: трактори Fendt 930 Vario,
телескопічні навантажувачі типу Manitou 731 МЛТ, б/у зернозбиральні комбайни,
ґрунтообробна техніка — плуги, дискові борони, культиватори.

Сільськогосподарська техніка — продукт дорогий. Наскільки мені відомо, Ваша компанія пропонує аграріям техніку преміум-сегмента. Чи купують аграрії таку техніку?
Так, техніка, що ми пропонуємо, є найсучаснішою у світі. На перший погляд,
техніка дорога. Але за допомогою цієї техніки, наші покупці можуть  заощаджувати людські ресурси (менше людей потрібно для виконання обсягу робіт), заощаджувати дизельне паливо, заощаджувати засоби захисту рослин, збільшити продуктивність, і при цьому збільшити кількість й якість урожаю.
Можна привести такий приклад. Одне господарство мало тільки старі навантажувачі. Із цими навантажувачами вантажили з «біг бегів» картоплю на вантажівку. Машини треба було розвантажити повністю, щоб вантажити мішки. У такий спосіб навантаження машин тривало 3 години, у дворі машини стояли на навантаження в чергу. Після того що він купив телескопічний навантажувач Manitou, навантаження однієї вантажівки скоротилося на 1/2 години, і черги у дворі немає.     

Яку кількість торговельних марок ви представляєте і на яких умовах.
Fendt ексклюзивний дистрибутор,
Manitou                          ексклюзивний дистрибутор
Kuhne                            ексклюзивний дистрибутор
Framest                          ексклюзивний дистрибутор
Berthoud                        дилер
Gregoire Besson            дилер
Bogballe                        ексклюзивний дистрибутор
Annaburger                   дилер
Oros                               дилер
Galignani                       дилер
Sunflower                      дилер
MaterMacc                     дилер
Valtra                             ексклюзивний дистрибутор
 
З 2006 року ви — офіційний дистрибутор торговельної марки «Fendt» й «Manitou». Що це за торговельні марки; які види  техніки  пропонуються аграріям під цими ТМ.
На сьогодні компанія Manitou- це №1 в усьому світі по виробництву телескопічних навантажувачів. Саме тому АСТРА і вибрала цю компанію як партнера. Історія
Manitou в Україні почалася в 2004 році й сьогодні впевнено займає лідерську позицію. Навантажувачі Manitou зарекомендували себе економічними й високопродуктивними сільськогосподарськими машинами, здатними працювати швидко і якісно. Техніка Manitou завжди відповідає потребам і запитам.   
На даний момент торговельна марка Fendt є провідною у виробництві тракторів, а останнім часом освоїла і виробництво комбайнів. Fendt робить ставку на інноваційні технології й на економічність своєї продукції. Нині АСТРА
пропонує на українському ринку трактори й комбайни Fendt. Модель трактора Fendt 930 була найбільш потужною серед тракторів Fendt до 2006 року. В 2007 році фірма Fendt планує запустити у серійне виробництво трактора нової серії з максимальною потужністю 360 к.с.
Трактор Fendt 930 є найбільш продаваний трактором у країнах СНД у категорії 260–310 к.с. Цей трактор давно довів свою продуктивність, надійність й економічність. 
Комбайни Fendt, на жаль, техніка поки що маловідома на ринку сільськогосподарських машин України. Але навіть за цей короткий час комбайни довели своє право на існування, зарекомендувавши себе як високопродуктивна, економічна й надійна техніка, що здатна працювати в непростих умовах сільськогосподарського будня українських аграріїв. Модельний ряд комбайнів Fendt складається із семи моделей комбайнів підрозділених у три серії.
Зокрема, комбайни серії С та Е — прекрасний вибір для малих і середніх сільськогосподарських підприємств, котрі обмежені у коштах, але бажають працювати на більш високому виробничому рівні, цінують у сільськогосподарських машинах відносну простоту обслуговування при високій надійності та економічності. Серія 8000 призначена в першу чергу для крупних сільськогосподарських підприємств, що цінують у сільськогосподарській техніці високу продуктивність, економічність й якість роботи.

Якою є цінова політика компанії; чи має компанія програми, що дозволяють аграріям, отримати техніку в кредит або лізинг?
Високоякісна техніка, котру реалізує компанія АСТРА вимагає супутні послуги.
Бажаючи задовольнити всі потреби покупця, компанія здійснює сервісне, гарантійне обслуговування, ремонт техніки, навчання  фахівців замовника, демонстрацію техніки в роботі. Всі перераховані вище послуги компанія надає клієнтові вже після покупки. Дуже часто зустрічається ситуація: є покупець, він підібрав певну техніку, але не може заплатити всю суму. А техніка не
просто потрібна, вона необхідна — незабаром почнеться сезон збирання, підійшов час оранки або вже необхідно засівати поля. Дорого буде обходитися
кожен загублений день. У цьому випадку до справи береться фінансовий відділ компанії АСТРА. Він має підібрати для клієнта оптимальну схему фінансування: це може бути кредит, лізинг або просто відстрочка платежу на, і наступний супровід угоди з моменту подачі заявки на кредит до самої покупки.
З метою прискорити покупку, полегшити роботу банку або лізингової компанії, дати відповідь про принципову можливість фінансування, співробітниками фінансового відділу проводиться експрес-аналіз кожного потенційного покупця. Перелік документів, необхідних для такого аналізу максимально скорочений, але разом з цим дозволяє швидко визначити: звернутися клієнтові за кредитом у банк, що співпрацює з нашої компанією, або, може бути, для нього буде вигідніше лізинг в одній із провідних українських лізингових компаній. Таким чином, для наших клієнтів вирішується проблема вибору фінансової установи, значно скорочується термін розгляду документів й ухвалення рішення про кредитування.
Які ж варіанти фінансування розроблені й застосовуються на практиці?
Кредитування. Строки кредитування становлять від одного до семи років, процентні ставки — від 16% річних у гривні й 11% у валюті. Перший внесок клієнта — 15–20% від суми кредиту, додаткова застава при цьому не потрібно — забезпеченням виступає що здобуває техніка. Банки-партнери є лідерами на ринку кредитування. Це «Райффайзен Банк Аваль», Промінвестбанк й «ОТП Банк» (перейменований з «Райффайзенбанк Україна»).
Лізинг. Строк лізингу — від року до п’яти років. Мінімальний авансовий платіж установлений на рівні 10–20% від вартості покупки. Застава не оформляється, реєстрація техніки проводиться лізинговою компанією. Процентна ставка — 12,5- 14,5% річних у гривні. Лізинг техніки, компанією, що поставляє, «Астра» є найбільш вигідною пропозицією для тих наших партнерів, яким не компенсується процентна ставка по кредитах у комерційних банках. Наші партнери — це «Ласка Лізинг» й «Райффайзен Лізинг Аваль».
Розглядаються також варіанти з розстрочкою платежів і поставки техніки на умовах товарного кредиту. Цей варіант є найбільш простим і швидким в оформленні. Робота з поліпшення фінансування наших покупців ведеться постійно — розробляються нові умови, перебувають нові партнери.
Словом, ми працюємо над тим, аби надати можливість придбати необхідну техніку навіть невеликим господарствам з обмеженими фінансовими можливостями.
Ми можемо чесно сказати — наша компанія дійсно піклується про своїх клієнтів, і надає весь спектр послуг, пов’язаних з покупкою техніки й подальшою її експлуатацією.
 
ЛЮДИНА
Завтрашній день компанії в Україні. Можливо варто переїхати до Києва..
Перше, що хочу сказати: я люблю Україну. Друге: маю коріння в Україні. Моя дружина українка. Ми тут жили з родиною два роки. Управляти компанією з-за кордону звичайно важко. Я не виключаю, що найближчим часом повернуся в Україну з родиною.

А родина в Будапешті?
Так

А велика родина?
У мене дві гарні дівчинки. Ми живемо вчотирьох в перемісті Будапешта. Старшій дочці вже 16 років, молодшій — 8 років. Вони дуже любили жити в Україні й мріють сюди повернутися. Бабуся і дідусь в Києві

А часто вся родина приїздить до Києва?
Так, раз або двічі в рік. Ми любимо тут бувати. У нас тут друзі, родичі. Ми добре й комфортно себе почуваємо

А крім Києва Ви були в інших містах України?
Коли ми тут жили, я завжди намагався виділити час і показати Україну. Київ — столиця, але в Україні є що дивитися. Це дуже цікаво для дітей. Дочки завжди з теплотою згадують цей період

Чи подобається Вам подорожувати при вашому режимі життя, пов’язаному з постійними перельотами?

Це гарне питання… Та, я багато їжджу. Напевне, люблю. Зрозуміло, коли це бізнес-поїздка, тоді досить обмежені можливості подивитися місце, де працюєш.
Але моя родина дуже любить подорожувати, тому незважаючи на те, що мені подобається сидіти вдома, ми дуже багато їздимо. Особливо для дітей це важливо. Дізнатися про іншу культуру, подивитися інші країни. Ми намагаємося щороку двічі їздити в різні країни й на континенти.

А спорт?
В принципі багато видів спорту спробував. Коли був молодий, займався байдаркою на досить серйозному рівні. Після того як потрапив до Києва і почав навчатися, мусив залишити заняття байдаркою. Сьогодні теж люблю спорт.
Теніс, наприклад. Намагаюся, коли ми їдемо кудись із родиною, організувати собі активний відпочинок. Віндсерфінг. Взагалі намагаюся знайти для відпочинку такі місця, щоб було цікаво і родині і мені. Якщо їдемо на море, то просто сидіти на пляжі — це нудно.
Ще люблю полювання, риболовлю. Тим більше, що родина розділяє моє захоплення. Діти люблять рибалити, а дружина полювати.

А як Ви потрапили до Києва?
Скажу відверто: випадково. Я для себе прийняв рішення: хочу спробувати вчитися за кордоном. Прагнув дізнатися про інші народи, а ще хотів вивчати, в тому числі й російську, мови. Не знав, що потраплю до Києва.
Коли почав навчатися в 1986 році, тоді була програма між Угорщиною та СРСР по обміні студентами. От так і потрапив до України. Треба було дуже швидко адаптуватися до умов і способу життя. Після третього курсу навчання, коли почалися зміни в Угорщині, прийняв рішення закінчити інститут у Києві.
Паралельно закінчив зовнішньоторговий інститут в Угорщині. Після навчання треба було обирати ким бути: працювати інженером і далі вчитися та адаптувати диплом в Угорщині чи займатися іншими справами.
Тут я познайомився з молодими бізнесменами, з ними було цікава працювати.
Отож, офіційно я інженер-електрик, але після інституту потрапив відразу у бізнес.
Зрозуміло, що повинен був крок за кроком освоювати бізнес. Це був важкий період. Але недаремно я вчився багато сьогодні намагаюся цінувати результат.

Ви задоволені?
Я вважаю себе щасливим і вдячний долі, що так склалося життя.

02.03.2007 Обсудить статью









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.