На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


АНДРІЙ ВАДАТУРСЬКИЙ. НІБУЛОН
ЯК ЖИВЕ КОМПАНІЯ В УМОВАХ ВІЙНИ

Генеральний директор «НІБУЛОН» Андрій Вадатурський переконаний, що компанія попри всі складнощі розвивається та продовжує інвестувати в Україну.
Третій рік поспіль «НІБУЛОН» святкує день народження в умовах війни.
Воєнний час продовжує гартувати нас викликами: воєнними ризиками, стагнуючою економікою, кадровим голодом, до яких цьогоріч додалася посуха та падіння цін на глобальному ринку.
Як наслідок, прибутковість торговельної діяльності не тільки в Україні, але й у світі перебуває на низькому рівні. Однак «НІБУЛОНу» вдається підтримувати стабільність, розвиватися та продовжувати інвестувати в Україну без субсидій та дотацій.

2024 рік ми завершуємо із показниками: обсяги експорту – 3126 тис. тонн, частка ринку – 5% та залишаємось одним із лідерів ринку зернового експорту України, компанією, від якої залежить доля сільськогосподарської галузі в цілому.

Від початку війни «НІБУЛОН» перебуває у режимі виживання. Ми говоримо про вибір між банкрутством та необхідністю змін. Два роки тому ми обрали зміни, завдяки чому нам вдалося зберегти компанію. Цьогоріч на тлі трансформації компанії наш фокус був у тому, щоб досягти більшої ефективності. Усі підрозділи компанії зосереджені на тому, щоб дуже швидко ставати кращою версію самих себе.

Власне, саме на швидкій адаптації до змін сьогодні базується наша стійкість.

Незважаючи на 0,5 млрд дол. уже підтверджених незалежними експертами воєнних збитків, ми своїми діями та результатами продемонстрували спроможність виконувати зобов’язання та повністю реструктурували кредитний портфель з усіма банками в Україні. Крім того, погодили умови та перебуваємо на стадії підписання документів із міжнародними фінансовими установами.

Ми також отримали нове фінансування від державного Ощадбанку, довгостроковий кредит на 15 років від данського EIFO та торгове фінансування від низки міжнародних банків на загальну суму 70 млн дол. Закликаємо єдиний банк, який досі не визначився – FMO, стати на сторону компанії та України. Ми вдячні всім партнерам за те, що повірили в команду, нашу оновлену бізнес-модель та зміни.

В умовах руйнування каналів експорту ми інвестували 22,5 млн дол. та в рекордні строки побудували новий перевантажувальний термінал – філію «Бессарабська» в дунайських портах. Це дало змогу відновити закупівлі та експорт через румунську Констанцу в той час, коли порти великої Одеси стояли, та досягти рекордних обсягів перевантаження у 250 тис. тонн збіжжя на місяць.

А цього року вперше у своїй історії «Бессарабська» відвантажила костер морського сполучення із подальшим прямим слідуванням у Туреччину. Таким чином, інвестиції в новий термінал ми вже повністю окупили. З моменту відкриття філія відвантажила понад 3,8 млн тонн зернових та олійних. Зараз підрозділ успішно забезпечує експортну спроможність «НІБУЛОНу» та України в цілому.

Незважаючи на важку ситуацію в галузі агровиробництва, ми мали сміливість змінити філософію напряму з фокусом на ефективність та прибутковість через інвестиції. Не всі вірили в нашу фінансову спроможність інвестувати 17 млн дол. під час війни, але ми впоралися. Дякуємо за підтримку нашим партнерам HARDI, CLAAS та EIFO.

Завдяки змінам ми побачили результати інвестицій уже в перший рік роботи в новому форматі. Уперше за багато років досягли прибутковості і цей успіх уже відобразився на рівні доходів співробітників та орендодавців напряму. У 2023 році ми виплатили орендну плату за ділянки в Миколаївський області, які не мали змоги обробляти через мінне забруднення. У 2024 році змогли збільшити орендну плату та в більшості громад виплатити внески на 10–15% вищі за ринкові. Цю тенденцію буде збережено в подальшому. «НІБУЛОН» має стратегічний намір рішуче нарощувати земельний банк.

На черзі в досягненні прибутковості – елеваторний напрям. Цьогоріч, після розпочатої у 2023 році реорганізації та оптимізації системи управління й технічного обслуговування мережі, ми завершили модернізацію, принципово змінили підходи до управління якістю, запустили Lean-трансформацію та продовжуємо автоматизацію.

Так, за напрямом модернізації було побудовано нові потужності на філії «Хмільник» на суму 3,4 млн дол., зокрема використано новітні сушарки. Ці інвестиції виявилися виправданими: зараз ця філія має змогу приймати продукцію в регіональних агровиробників та є однією з найбільших за обсягами в системі.

А от на ТОВ АК «Врадіївський елеватор» тестуємо нові технології, які забезпечують оптимізацію виробничих процесів. Інвестиції в цей об’єкт склали 1,2 млн дол.

ТОВ «Колосівський елеватор», який є одним із найстарших серед філій «НІБУЛОНу», вдалося «реанімувати» за допомогою незначних капіталовкладень та покращення загального адміністрування.

У напрямі роботи з якістю повністю оновили парк лабораторного обладнання та автоматизували його роботу, що дало змогу зробити процес визначення якості абсолютно прозорим для агровиробника. 845 тис. дол. було інвестовано в придбання приладів Infratec від компанії FOSS, аналогів яким немає в Україні.

Усі прилади об’єднано в одну мережу із можливістю дистанційного калібрування, що також уперше реалізовано в нашій країні. Тривають проєкти автоматизації, які цьогоріч охопили кількісно-якісний облік, а наступного року сягнуть ще більшої глибини за допомогою системи SCADA. Таким чином, відбувається трансформація нашої бізнес-моделі, яка в новому вигляді передбачає цифрову взаємодію із постачальниками та вимагає від команди нових навичок. Відповідно ми багато інвестуємо в навчання, щоб актуалізувати професійний рівень наших людей на місцях. Уже наступного року розраховуємо, що ці зміни призведуть до збільшення обсягів завантаженості мережі та досягнення прибутковості.

Після перебудови та масштабного оновлення транспортного парку, завершеного у 2024 році, логістичний напрям має зосередитися на нових шляхах досягнення ефективності на кожній тонні та на кожному кілометрі. Ми також маємо налагодити систему технічного обслуговування нашого транспорту та сформувати модель, яка дозволить у подальшому надавати ці послуги іншим організаціям. Крім того, ми продовжимо нарощувати частку перевезень власним транспортом, що гарантує зменшення собівартості послуг; працюватимемо над розширенням географії їх надання на Середньому та Верхньому Дунаї.

Залучаємо наш уряд до подальшого розвитку дунайських портів. Зараз вони потребують підтримки шляхом зменшення портових зборів та збільшення потоків українського збіжжя через Констанцу як альтернативного хабу для рейдової перевалки. Водночас ми не кидаємо справу відкриття порту в місті Миколаїв. У наших зверненнях до міжнародної спільноти та керівництва країни ми просимо відстояти порт та інтереси українських агровиробників, які наразі не можуть користуватися перевагами зернового хаба, який до війни обробляв 30% експортних потоків України.

Діяльність торговельного департаменту у 2023 році було сфокусовано на підвищенні лояльності та глибини співпраці із агровиробниками в Україні. Ключове завдання – стати зручним цифровим партнером, який допомагає заробляти більше за рахунок прозорої та гнучкої трансляції можливостей глобального ринку. Перші кроки вже зроблено. Після впровадження у 2023 році «Кабінету постачальника», який дозволив оцифрувати документообіг, цього року ми запускаємо мобільний застосунок NibulOn-Line – цифровий помічник у споживацькій екосистемі «НІБУЛОНу». Уже зараз ми допомагаємо агровиробникам управляти прибутковістю через краще управління ризиками за допомогою роботи на біржах тощо.

З точки зору роботи з ефективністю експортних ланцюгів наступного року напрям торгівлі планує знайти ефективне рішення для поєднання інтересів України та Європи в румунській Констанці.

У 2023 році ми стали на шлях наскрізної цифровізації та пошуку найефективніших рішень, які б відповідали потребам «НІБУЛОНу». Для цього було створено окремий підрозділ – «НІБУЛОН Діджитал». У стислі строки команда напрацювала стратегію, яка б дозволила побудувати новий дворівневий цифровий ландшафт підприємства. Перший стосується нашого виробничого комплексу від поля до кінцевого споживача. Другий – споживацький, пов’язаний із взаємодією з нашими партнерами-агровиробниками.

У 2024 році ми займалися впровадженням запланованих ініціатив, інтеграцією, стандартизацією та оптимізацією процесів, паралельно посилюючи стійкість нашої ІТ-інфраструктури. 2025 рік буде присвячено розвитку вже створених систем та залученню споживачів у нове цифрове середовище компанії з метою поглиблення та розширення взаємодії.

Ми також реформували систему управління та першими в Україні у 2023 році перейшли до однорівневої моделі й створили Раду Директорів. Цей колегіальний орган виконавчої влади цьогоріч почав працювати на повну потужність, коли нас підсилили фахово троє невиконавчих директорів з міжнародним досвідом: Крістіан Салатко, Маріон Лефевр та Дірк Купер. Ми дякуємо їм за готовність брати на себе відповідальність за долю компанії у складний період, пов’язаний із невизначеністю в Україні.

Передумовою для успіху всіх поточних та майбутніх ініціатив я вважаю здатність нашої команди працювати в нових умовах та під тиском зовнішніх обставин. Для безпеки наших людей та бізнесу ми перенесли центральний офіс у Київ, значно покращили умови праці та дбаємо про безпеку на філіях. У нас почали працювати такі системні елементи формування вертикалі управління як кадровий резерв, модель компетентностей та оцінка 360?.

Усі ці елементи визначають наш фокус та пріоритети розвитку й навчання. Цьогоріч ми вдвічі збільшили інвестиції в навчання та продовжимо нарощувати темпи підвищення кваліфікації та перепідготовки, які забезпечують нашим людям сталий професійний розвиток і стабільність доходів.

Озираючись назад, я можу зазначити, що «НІБУЛОН» достойно долає виклики. Я пишаюсь колективом, з яким ми проходимо всі ці випробування та 682 співробітниками компанії, які захищають нас у лавах ЗСУ. Беззаперечно, сьогодні ми вписуємо свої імена в історію.

Тому, що б не чекало нас попереду, ми на 100% не маємо право здаватись. Єдиний шлях – боротись, підкорювати себе і глобальні ринки заради наших дітей.









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.