На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


ПОЛТАВЩИНА. В РЕГІОНІ ОБГОВОРИЛИ ЗЕМЕЛЬНУ РЕФОРМУ

Круглий стіл «Формування ринку землі в Україні. Як земельна реформа позначиться на розвитку сільських територій?» – один із заходів циклу, які проводить Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба «ПОРАДА» спільно з фахівцями для роз’яснення всіх питань земельних відносин та сільського розвитку.
Земельна реформа – одна з найбільш очікуваних в Україні змін. Запровадження повноцінної власності на землі с/г призначення — це гарна умова для розвитку як для агропромислового комплексу, так і для економіки України в цілому. Це великі можливості для тих семи мільйонів громадян-власників земельних паїв. Адже реформи передбачають скасування штучних обмежень їх конституційних прав.
– За підтримки Міністерства аграрної політики та експертного середовища наша служба проводить серію заходів для роз’яснення та інформування місцевого населення щодо земельної реформи, – говорить Світлана Андрієнко, директор Полтавської обласної сільськогосподарської дорадчої служби. – Одне зі стратегічних завдань держави зараз — врегулювання правил у цій сфері. За десять років роботи у дорадчій службі я жодного разу не стикалася з такою потужною програмою обговорення основних положень. Зараз є можливість почути кожен регіон. Ми можемо дізнатись думку землевласників, органів місцевого самоврядування, селян.
Світлана Андрієнко переконана, що саме регіональні фахівці не повинні бути осторонь таких обговорень і їхня думка має бути почута. Особливо беручи до уваги, що саме Полтавська область – одна з передових у країні в галузі сільського господарства.
– У нас не сформований ринок землі. А це дуже серйозно. У випадку врегулювання земельного законодавства, ми будемо спостерігати підвищення рівня якості землі та належний рівень орендної плати. Ми забезпечимо надходження до місцевих бюджетів, – говорить Світлана Андрієнко.
Директор «ПОРАДИ» зазначила, що зараз дорадча служба – провідник державної та регіональної аграрної політики:
– Ми зберегли свій статус та можливості завдяки підтримці ОДА й обласної ради. Це можливо тому, що була прийнята обласна програма дорадництва за кошти обласного бюджету. Добре, що на обласному рівні є чітке розуміння, що можливості для розвитку малого та середнього бізнесу Полтавщині завдяки земельній реформі просто неймовірні. У нашої області великий потенціал.
Питання ринку землі в Україні поділило громадськість на два табори. З одного боку – прихильники абсолютно відкритого ліберального ринку. А з іншого – представники консервативних кіл, які вбачають у знятті мораторію більше ризиків, ніж переваг та можливостей.
Один із експертів круглого столу – директор Департаменту агропромислового комплексу Полтавської ОДА Сергій Фролов. Він переконаний, що у вирішенні земельних питань поспішати не потрібно та наголошує на необхідності чітких визначень правил цивілізованого ринку землі.
– Зараз існує багато ключових моментів, які необхідні для селян та власників паїв, але їх немає у земельному законодавстві. Я – за цивілізований ринок землі, з чітко прописаними правилами. Поспішати не потрібно. Необхідно взяти до уваги низку факторів, зберегти перспективи землі. Добре, що такі зустрічі у вигляді дискусії проходять по всій області. Це дуже потрібні акції, це допомога селянам скористатися їхніми конституційними правами, – говорить Сергій Фролов.
На його думку, держава повинна чітко сформувати земельний банк. І вже потім здавати землюв оренду тому, хто має відповідну аграрну освіту та досвід праці.
— Людина має піклуватися про цю землю. Добре, якщо вона буде проживати у тій місцевості, де придбала земельні паї. Саме за таких умов ми зможемо забезпечити розвиток сільських територій області. А також не допустити плутанини у такій важливій справі, – переконаний директор Департаменту агропромислового комплексу Полтавської ОДА.








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.