На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


ВАСИЛЬ ЗВАРИЧ. ПОСОЛ УКРАЇНИ В ПОЛЬЩІ

ПОЛЬЩА - НАЙБІЛЬШИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ ПАРТНЕР УКРАЇНИ В ЄС

Польща залишається у топі країн, які допомагають Україні. Польща є першою країною в регіоні за масштабами допомоги. Польща стала першою державою, яка відправила в Україну дуже потрібні нам танки Leopard 2.
Польська дипломатія поставила собі за мету, щоб Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС і якнайшвидше розпочала переговори про вступ до Євросоюзу. Натомість, по треку НАТО ми бачили як президент Польщі Анджей Дуда вів активну дипломатичну кампанію перед самітом Альянсу у Вільнюсі. Сейм і Сенат Польщі прийняли дуже чіткі заяви на підтримку України. Україна вдячна обом палатам польського парламенту за те, що вони визнали Росію країною-спонсором тероризму, засудили викрадення українських дітей. За цей рік було дуже багато ініціатив на підтримку України з боку польських органів влади, що дуже зблизило наші країни й народи. Це надзвичайно солідний фундамент для майбутнього наших народів, нашого спільного майбутнього в ЄС та НАТО, говорить Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі Василь Зварич.

Польща у травні призначила урядовим уповноваженим з питань відбудови України Ядвігу Емілевич, яка є дуже досвідченим урядовцем. З моменту її призначення на урядовому рівні значно активізувалася робота польських компаній щодо реалізації проєктів з відбудови України. У Києві відновило роботу Польське агентство з питань інвестицій і торгівлі, пані Емілевич активно відвідує Україну. Польща є дуже активною в підготовчому етапі щодо відбудови України. Вже понад 2 тис. польських компаній задекларували своє бажання брати участь у цих проектах, половина з яких ще не працювали на українському ринку.

Варто підкреслити, що значну частину дуже важливих проєктів за участі Польщі вже реалізовано в Україні. Йдеться про будівництво модульних містечок для внутрішніх переселенців, участь Польщі в розмінуванні території України, що є дуже важливим аспектом у процесі швидкої відбудови, а також відновлення електромереж України. Тобто Польща вже присутня у процесі відбудови України. Але звісно, коли розпочнуться масштабні проєкти, то ми очікуємо на активну участь Польщі. Дуже важливою була участь Польщі в червні у Лондонській конференції з відбудови України, серед компаній, які підписали договір (Ukrainian business-compact) були також вісім із Польщі.

Власне навіть в умовах війни Польща залишається найбільшим торговельним партнером України в ЄС, зберігаючи лідерські позиції. Торік товарообіг між Україною й Польщею склав 12 млрд дол., що майже на 20% більше обсягів торгівлі в 2021 році. У структурі експорту до Польщі переважають поставки чорних металів, жирів, олій та зернових культур, а імпорту до України – паливо-мастильні матеріали, засоби наземного транспорту. Цього року така динаміка зберігається. Фактором, який ще більше нас зближує в економічних зв’язках, є наявність на території Польщі понад 25 тис. українських компаній, де повністю чи частково присутній український капітал. Найбільше таких компаній діє у сфері будівництва й торгівлі.

Чи впливає на співпрацю заборона на поставки українських зернових до Польщі? Варшава активно виступає за те, щоб розширити обмеження на інші українські товари. 

Ми віримо, що Польща нас розуміє. Нам вкрай важливо в умовах російської агресії зберегти експортний потенціал, зокрема в сільськогосподарській галузі. Ця сфера чи не єдина в українській економіці, яка дає дохід і допомагає наповнювати зосереджений на воєнних цілях бюджет України. Якщо створюються перепони в наповненні бюджету України, то це викликає наше занепокоєння. Тому ми проти будь-яких односторонніх кроків, які забороняли б експорт української продукції до країн ЄС.

Не повинно бути жодних односторонніх ембарго чи обмежень з боку ЄС на українську продукцію.

Ми вважаємо, що в цій ситуації треба діяти не заборонами, а нормальною двосторонньою співпрацею, треба знаходити шляхи й можливості, як діяти далі, не застосовуючи будь-яких обмежувальних заходів. Тому цей крок польського уряду, коли 15 квітня одночасно був заборонений імпорт 18-ти позицій української сільськогосподарської продукції разом з транзитом зернових, для нас виявився неочікуваним. Це дуже вдарило на наших аграріях: за тиждень дії такої заборони українські аграрії втратили 260 млн дол. Ці кошти Україні не компенсує Євросоюз, а сільськогосподарський виробник, завдяки сплаті податків, наповнює українських бюджет. Ми розуміємо, що польські фермери також зазнали збитків, але це не сталося з провини України, а через російську агресію. Тому свій протестний потенціал треба скеровувати проти Росії, а не проти України. Ми вважаємо, що це питання має вирішуватися в рамках ЄС, оскільки торговельні відносини країн Євросоюзу є прерогативою Брюсселя. Тому ми сподіваємося, що у питанні обмежень на українські зернові, що діють до 15 вересня, на рівні Євросоюзу буде знайдено рішення, яке влаштує як наші країни-сусіди, так й Україну. Не повинно бути жодних односторонніх ембарго чи обмежень з боку ЄС на українську продукцію.




Використано матеріали Укрінформ


ЛАРИСА ГАЛАДЗА. ПОСОЛ КАНАДИ В УКРАЇНІ
КАНАДА ПРАЦЮЄ АБИ НАДАТИ УКРАЇНІ ВСЕ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.