На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


ЛАРИСА ГАЛАДЗА.
ПОСОЛ КАНАДИ В УКРАЇНІ

КАНАДА ПРАЦЮЄ АБИ НАДАТИ УКРАЇНІ ВСЕ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ

Канада працює з усіма своїми союзниками, найближчими партнерами, а також безпосередньо з Україною, щоб зрозуміти, якими є потреби України. Ми працюємо усі разом, щоб усвідомити, яким чином якнайліпше надати Україні те, що їй необхідне для перемоги. Ми всі разом визначаємо, як найкраще задовільнити прохання і потреби України, говорить Посол Канади в Україні Лариса Галадза.

Розкажіть про програму розмінування, яка реалізується за допомогою Канади. Що саме вона включає? Чи планується розширення?

З моменту вторгнення ми вже виділили на розмінування 35,5 млн доларів.
І це низка заходів із партнерами. Зокрема, програма включає значну кількість обладнання для розмінування, навчання українського персоналу піротехніків та фахівців вибухотехнічної служби.
Ми надали 2 мільйони доларів для HALO trust (Hazardous Area Life-Support organization) - дуже відомої міжнародної організації, яка займається розмінуванням. Вони працювали в Україні ще до повномасштабного вторгнення і Канада вже підтримувала їхню роботу на сході України. Тому вони були тут і швидко змогли взятися за нові проєкти. Зараз Україна є найбільш замінованою країною світу. І якщо ми продовжуватимемо розміновувати такими темпами, як сьогодні, то пройде дуже багато років, і наші онуки ще будуть розміновувати країну! Тож фінансування, яке ми надаємо для навчання нових саперів, дійсно, дуже важливе.
Ми також надаємо обладнання більшого розміру, щоб пришвидшити процес. І ми працюємо з нашими партнерами, тому що тут ми не можемо впоратися самі. Отож, ми співробітничаємо з американською компанією Tetra Tech, з HALO trust, з нашими партнерами в Європейському Союзі. Ми всі працюємо разом, щоб допомогти утилізувати знайдені боєприпаси, які не вибухнули, і зробити це безпечно.
Нарешті, дуже важливо навчати громадян. Українські діти, українські фермери повинні розуміти знаки, розуміти небезпеку. Канада також підтримує це навчання.

Уряд Канади фінансує проєкт «Підтримка урядових реформ в Україні» (SURGe), Мінвідновлення оголосило про початок роботи в 5 регіонах, які найбільше постраждали від російської агресії. Що саме планується в рамках цієї частини проєкту?

Проєкт «Підтримка урядових реформ в Україні» (SURGe) – це програма, яка працює вже кілька років. У рамках SURGe ми можемо заплатити 27 мільйонів доларів експертам, які нададуть рекомендації щодо державної політики.
Нещодавно був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між SURGe та міністром Кубраковим. Там сказано, що ми працюватимемо разом, щоб визначити хороший спосіб підтримки місцевих громад у плануванні власного відновлення та реконструкції.
Звучить загально, бо конкретика ще тільки буде опрацьовуватися. Цей пошук знайде експертів, які можуть порадити, як вирішити проблеми. І вони нададуть цю рекомендацію, засновану на передовій світовій практиці, на дуже хорошому знанні України та українського контексту.

Які галузі економіки більш цікаві канадським бізнесменам? 

Канадські інвестори вже давно цікавляться сферами сільського господарства, фінансів, фінансових послуг та енергетики, перш за все відновлюваної енергетики. Наприклад, канадська компанія Fairfax володіє частками в Astarta та Ovostar Union. Ще одна значна інвестиція Fairfax є у фінансовий сектор - ARX, Colonnade Ukraine та інші страхові компанії. В сфері відновлюваної енергетики найвідомішою інвестицією є TUI Canada.
Інтерес до цих секторів залишається, ми також бачимо зростання кількості запитань про можливості в оборонній царині, будівництві і нафтогазовій сфері.
Зараз є великий інтерес з боку бізнесу з-за кордону, адже вони розуміють, що Україна ось-ось стане масштабним будівельним майданчиком. Бізнес прагне заробляти гроші і якщо вони бачать можливості, вони їх використовують. А чи підуть вони в Україну чи в інше місце – це вже справа України. Тобто, Україні слід запропонувати сприятливе і привабливе середовище.

З якими проблемами стикався канадський бізнес (наприклад, TIU Канада), які з них залишилися/загострилися під час війни? Які системні реформи/рішення української влади необхідні для стимулювання інвестицій?

Є виклики, які Україні необхідно подолати, щоб залучити інвесторів і бізнес. Ситуація з безпекою головна, але ми всі над цим працюємо. Інший важливий фактор – це функціонування судової системи. Якщо канадські компанії збираються прийти в Україну, вони бажають знати, що їхні бізнес-інтереси захищені. І найкращим захистом є судова система, де будь-які проблеми можуть бути вирішені справедливо і чітко. Тож якщо б мені довелося обрати одну проблему, яку конче потрібно вирішити до того, як інвестори ринуть у країну, то це реформа судової системи. І я дуже рада сказати, що досягається справді важливий прогрес. І навіть під час війни ми бачимо цей поступ, рух вперед. Врешті-решт належним чином функціонуюча судова система буде добре служити всім українцям, а також міжнародним інвесторам.

Які проєкти з канадськими інвестиціями зазнали втрат внаслідок війни? Про який обсяг ми зараз говоримо?

Внаслідок російського вторгнення пошкоджено багато об’єктів, які були частиною канадських інвестицій. Але я думаю, що більше приголомшує  шкода людському капіталу. Працівників цих компаній призивають або вони добровольцями йдуть на фронт, вони отримують поранення, їх вбивають. Будівлю вартістю півтора мільйона доларів, яку було зруйновано, можна відновити. Людей не повернути. Канадські інвестори в Україні відчувають цей вплив війни.
З фінансової точки зору канадські інвестори, які продовжують працювати під час війни, досягають непоганих результатів, вони є прибутковими. І це важливий знак інвесторам в Канаді: Україна є тією країною, куди можна приїхати, інвестувати і досягати успіху.
Крім того, під час війни наші країни працювали над модернізацією угоди про вільну торгівлю між Канадою та Україною, яка була підписана в 2017 році. Під час візиту президента Зеленського до Канади в 2019 році, було негайно вирішено, що необхідно якнайшвидше модернізувати торгову угоду і включити в неї фінансовий сектор і торгівлю послугами. Ці переговори закінчено. Тривають завершальні технічні роботи з оновлення торгової угоди. Це надсилає дуже сильний сигнал канадському бізнесу про вигідні відносини між двома країнами.

Як Канада ставиться до китайського «мирного плану» для України?

Як я розумію, президент Зеленський готовий до прямої розмови з президентом Сі про мир в Україні. Ми будемо за цим уважно спостерігати і у питанні щодо цього плану будемо спиратися на позиції України.
Але «формула миру» президента Зеленського включає в себе елементи сталого і справедливого миру. Ці принципи Канада підтримала в Резолюції Генеральної асамблеї ООН у лютому. І ми не просто схвалили ці принципи. Ми також наполегливо працювали дипломатично, щоб якомога більше країн світу підтримали ці принципи. І ми будемо невтомно це повторювати.

Саміт G7 у Хіросімі очікується в травні. Чи буде Україна головним предметом обговорення під час зустрічі? Крім того, чого очікувати від саміту НАТО у Вільнюсі?

Це дві великі події. І я впевнена, що Україна буде в центрі порядку денного. Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда був у Києві кілька тижнів тому і, як я розумію, він запросив президента Володимира Зеленського взяти участь у саміті G7. Я вважаю, що це важлива ознака пріоритету, який Японія надає Україні в цьому році впродовж свого головування. Саміт НАТО також є дуже важливим місцем для обговорення війни та обговорення стратегії НАТО. Важливість безпеки України для Альянсу буде на першому місці у порядку денному.

Канада була першою західною країною, яка законодавчо закріпила можливість арешту підсанкційних російських активів для відновлення України. Що планується робити далі в цьому напрямку?

Так, це наш перший випадок арешту активів, які належать росіянам під санкціями. І Ви маєте рацію: Канада була фактично першою країною, яка запровадила законодавство, що зробило це можливим. І після його введення ми заморозили активи російського олігарха на суму близько 26 мільйонів доларів і зараз працюємо над їх конфіскацією. Це – наша перша така справа, але вже є  заморожені активи на загальну суму понад 120 мільйонів доларів, тому я переконана, що в цьому питанні буде рух вперед.
Ми були першою країною, яка запровадила необхідне законодавство, а потім першою країною, яка заморозила і працює над конфіскацією активів. Наші партнери-однодумці по всьому світу спостерігають за нами, за тим, як це працює, аби використати це як приклад і вжити таких самих дій у своїх юрисдикціях.

Нещодавно ви були в Харкові, щоб побачити проєкти, які реалізовуються в рамках донорської програми PFRU. Розкажіть про ці проєкти.

Партнерський фонд для стійкої України (PFRU) об’єднує п’ять партнерів з розвитку (Великобританія, США, Канада, Швеція, Швейцарія) і Уряд України як співзасновника. PFRU підтримує проєкти в громадах для підвищення їхньої стійкості. Перш за все через раннє відновлення, інвестиції, які дозволять громаді повернутися.
Нещодавно в Харкові ми відвідали два проєкти, які реалізуються в рамках PFRU. Одним з них був проєкт підтримки психічного здоров’я та психосоціальної допомоги, де психологи та соціальні працівники працюють як мобільні бригади, щоб охопити людей в прифронтових громадах. Ці люди потребують психологічної підтримки і завдяки цьому проєкту вона їм надається. Цей проєкт був розроблений на основі проєкту, який втілювали в Бучі. Було гарно побачити, як досвід, який використовувася в одній частині України, вдосконалюється і застосовується в іншому місці. 
Другий проєкт, який ми відвідали, це лікарня на деокупованій території Харківської області. І проєкт полягав у заміні всіх вікон, оскільки вони були побиті. А сама лікарня була центром стійкості. Впродовж важких боїв поблизу вона не припиняла працювати. Вона була лікарнею для навколишньої громади і залишається важливою для регіону. А наявність вибухостійких вікон дозволяє людям усередині продовжувати безпечно виконувати свою роботу, а людям, які потребують медичної допомоги, йти до лікарні та знати, що в цій лікарні вони будуть у безпеці

Скільки українців вже скористалися програмою Канадсько-українського дозволу на екстрені поїздки (CUAET)? Та коли повноцінно запрацюють візові центри в Україні?

Понад 600 тисяч українців отримали візи до Канади через CUAET. Близько 180 000 українців прибули до Канади з січня 2022 року. Отже, програма активно працює. І, звісно, канадці щасливі, що можуть запропонувати притулок, допомогу і захист українцям, поки вони чекають закінчення війни, поки вони вирішують, що їм робити далі.
Візовий центр у Львові збирає біометричну інформацію. Він працює постійно, але лише стосовно біометрії. 




Використано матеріали Інтерфакс-Україна


ІВАН МІРОШНІЧЕНКО. ГОЛОВА РАДИ ГО «Бізнес-Варта»
СІЯТИ ЧИ НЕ СІЯТИ. ДУМКИ ПРО АГРАРНИЙ СЕЗОН 2023/2024








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.