На главную страницу | Поиск по сайту | Написать письмо | Карта сайта |
|
|
Євген Бадогін. KSG Agro
|
Аграрії почали збирати врожай. З якими думками на настроєм працюють виробники – коротко Євген Бадогін, комерційний директор агрохолдингу KSG Agro
На яку урожайність культур розраховують ваші агрономи? Як оцінюють фактор погоди? Як оцінюють фахівці компанії якість цьогорічного врожаю зернових, олійних, інших культур.
В розрізі культур розраховуємо на наступну врожайність: ріпак – 2,5 тонн/га, ячмінь озимий – 3 тонн/га, пшениця озима – 4,5 тонн/га.
По кожній культурі фактор погоди зіграв по-різному. В січні спостерігалися серйозні заморозки, які супроводжувалися вітром та відсутністю снігового покрову. Ми на 60% використовуємо насіння ячменю імпортної селекції, зокрема, сортів «Харізма» (Німеччина) та «Луран» (Чехія), які за таких погодних умов постраждали – підмерзли.>br>
Пшениця більш стійка до заморозків, тому збереглася краще. На неї благотворно вплинув високій рівень опадів.
Якість врожаю наших культур вважаємо доброю.
Назвіть основні канали реалізації продукції рослинництва для вашої компанії.
Працюємо по контрактам. Маємо експортні поставки за прямими угодами через порти та залізничне сполучення.
Агрохолдинг KSG Agro у першому кварталі 2023 р. експортував 4,2 тис. тонн зернових культур переважно в країни Азії та Африки. Експортні поставки здійснені в рамках роботи діючого зернового коридору через порти Одеси та Одещини. «Експорт у воєнний період для українських аграріїв є непростою задачею, своєрідним бізнес-квестом. Тому й час від часу змінюються плани, зважаючи обставини та реалії війни від яких залежить безпека вантажів та виконання зобов’язань, - говорить голова ради директорів агрохолдингу KSG Agro Сергій Касьянов. – Для українських аграріїв це не лише бізнес, який забезпечує валютні надходження, а й внесок у продовольчу безпеку багатьох країн. Ми чудово розуміємо реалії, які склалися. Через них планувати експорт наперед дуже невдячна справа. Проте, якщо механізм зернового коридору працюватиме ми будемо готові й надалі експортувати наші сільгоспкультури».
Як можете прокоментувати ціни протягом сезону 2022/2023. Які очікування щодо цін на сезон 2023/2024. Яка культура може «вистрілити» з точки зору неочікуваного прибутку?
Протягом сезону 2022/2023 ціни були стабільно низькими. На фоні песимістичних очікувань щодо механізму зернового коридору поки що на сезон 2023/2024, на жаль, знов прогнозуємо низькі цінові позначки. Що стосується культур, які можуть «вистрілити» неочікуваним прибутком, то тут мова може йти лише про так звані нішеві культури, але наша компанія ними не займаємося. Що стосується основних культур нашого рослинницького асортименту, то ситуація більш-менш зрозуміла.
Чи відслідковуєте тему «зернового коридору», конфлікт з експортом українського продовольства до країн ЄС? Чи маєте рецепт, як можна вирішити ситуацію?
Звичайно, відслідковуємо і сподіваємося на позитивні зрушення в цьому питанні. Єдиним ефективним рецептом вирішення ситуації може бути лише українська перемога.
Треба йти шляхом диверсифікації поставок різними доступними видами транспорту. В нашому випадку –вертикально інтегрованого холдингу – частину рослинницької продукції переробляємо, зокрема, для виробництва кормів для потреб нашого свинокомплексу.
Які, на Вашу думку, будуть основні шляхи поставок українського збіжжя на зовнішні ринки у 2023/2024?
Основними будуть два шляхи – річкою Дунай та залізничним транспортом. Хочемо мати більші обсяги, треба нарощувати річкові поставки. Щодо залізничного транспорту зрозуміло: вище голови не стрибнеш і поставки будуть в рамках минулорічного обсягу.
Чи вдасться Україні утримати статус «житниці світу» в умовах війни, скорочення врожаю, проблем з експортом?
Обов’язково вдасться – іншого виходу ми не маємо. А раз так – потрібні рішення, аби подолати всі проблемні ситуації. Впевнений, що разом здолаємо труднощі та втілимо в життя ще багато цікавих проектів.
Довідково
Історія рослинництва агрохолдингу KSG Agro розпочалась у 2001 р., коли було створене перше підприємство Групи – АТД «Дніпровський» із земельним банком біля 5 тис. га. В різні періоди, які минули з того часу, земельний банк був різним, а наразі складає біля 20 тис. га.
Враховуючи кліматичні особливості Дніпропетровського регіону, де сконцентровані господарства холдингу, рік від року кошик вирощуваних культур є стабільним: озимі - пшениця, ячмінь, ріпак; ярові - соняшник та кукурудза, а також сорго, зимовий та яровий горох.
Переважно рослинницькі господарства холдингу розташовані у Апостоловському районі Дніпропетровської області, селах Новопокровка, Затишне та Першотравневе.
Останнім часом зміни клімату у Дніпропетровському регіоні стають дедалі відчутнішими. Негативним є вплив літніх посух, що посилюється проблемою ущільнення та ерозії ґрунтів. За оцінками фахівців, на сьогодні близько 70% усіх ґрунтів в Україні переущільнені, причому лише 20 % мають ознаки легкого ущільнення, 40 % мають середній ступінь ущільнення, а близько 10 % ґрунтів властиве значне ущільнення. Переущільнення ґрунтів щороку «вкрадає» 20–25% врожаїв. Аби покращити ситуацію, господарства KSG Agro доповнюють класичні технології землеробства вертикальним обробітком ґрунту.
|
2002 -2025 © ООО «Аграрика» Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com, как на источник информации. |