На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Нова програма FAO на 282 млн USD передбачає покращення стану навколишнього середовища

07.12.2024 21:52 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) та Міжнародний фонд сільськогосподарського розвитку (МФСР) представили програму, покликану активізувати зусилля з комплексного перетворення світових агропродовольчих систем, від ферми до обіднього столу, щоб вони стали стійкими, несприйнятливими до зовнішнім впливам та інклюзивними, не були джерелом забруднення та надавали сприятливий вплив на довкілля.

Старт, що фінансується Глобальним екологічним фондом (ГЕФ) Комплексній програмі розвитку продовольчих систем (КПРПС) було надано в рамках Дня агропродовольчих систем на 16-й сесії Конференції Сторін Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням (КС-16 КБОООН) в Ер-Ріяді, Саудовська

Фінансування по лінії ГЕФ у сумі 282 млн дол. США та співфінансування у сумі близько 1,8 млрд дол. США будуть спрямовані на покращення стану навколишнього середовища з акцентом на біорізноманіття, земельні ресурси та боротьбу зі зміною клімату, а також на вирішення соціально-економічних проблем шляхом забезпечення продовольчої безпеки та харчування та зміцнення джерел коштів для існування.

Програма орієнтована на агропродовольчі системи у чотирьох секторах — рослинництво (кукурудза, рис та пшениця), виробництво сировинних товарів (какао, пальмова олія та соя), тваринництво та аквакультура — ​​у наступних 32 країнах: Ангола, Аргентина, Бенін, Буркіна-Фасо, , Гана, Гренада, Індія, Індонезія, Казахстан, Кенія, Китай, Коста-Ріка, Малайзія, Мексика, Намібія, Науру, Нігерія, Пакистан, Перу, Соломонові острови, Танзанія, Туреччина, Уганда, Філіппіни, Чад, Чилі, Шрі-Ланка, Еквадор, Есватині, Ефіопія та Південна. Африка.

Країни та спільноти розроблятимуть та вдосконалюватимуть заходи політики, практичні методи та інвестиційні плани для ключових секторів агропродовольчого комплексу, формуватимуть та розвиватимуть виробничо-збутові ланцюжки у цих секторах. Цілі програми полягають у зниженні викидів метану в тваринництві та рисівництві та скороченні обезліснення у зв’язку з тваринництвом та виробництвом пальмової олії. Програма допоможе розвивати аквакультуру як альтернативне джерело білка та доходів та впроваджувати інтегровані підходи до управління ландшафтами, які прийдуть на зміну нераціональному землекористуванню під час обробітку пшениці та кукурудзи. Сприяння переходу на стійкі методи виробництва основних сировинних товарів дозволить поліпшити стан довкілля та економіки у довгостроковій перспективі.

Програма стартує на тлі зростаючої уваги міжнародної спільноти до ключової ролі продовольчих та сільськогосподарських систем, свідченням чого стали останні конференції сторін (КС) трьох конвенцій ООН з навколишнього середовища. Зокрема, на КС-16 КБР, присвяченій темі біорізноманіття, було представлено Ініціативу щодо підтримки НСПДСЛ в агропродовольчому секторі, а на КС-29 РКІКООН з клімату — Бакинська ініціатива «Гармонія». На порядку денному всіх трьох КС фігурували питання фінансування, адже на світові агропродовольчі системи припадає менше ніж п’ять відсотків кліматичного фінансування (2019/2020 фінансовий рік) та всього 23 відсотки пов’язаного з кліматом фінансування розвитку (2022 рік) — це менше, ніж у попередньому десятилітті ( 37 відсотків).

КПРПС буде реалізована з опорою на майже десятирічний досвід інвестицій ГЕФ у міжнародні програми, спрямовані на продовольчі системи, включаючи партнерство «Гарне зростання», програму «Несприйнятливі до зовнішніх впливів продовольчі системи» та програму практичних заходів «Продовольчі системи, використання та відновлення земельних ресурсів» . КПРПС, схвалена та підготовлена ​​за підсумками Саміту ООН з продовольчих систем, допоможе країнам виконувати зобов’язання щодо Куньмінсько-Монреальської глобальної рамкової програми в галузі біорізноманіття, Паризької угоди про зміну клімату та концепцію нейтрального балансу деградації земель.

У рамках Глобального координаційного проекту протягом наступних 12 місяців буде надано допомогу у розробці та запуску 32 країнових проектів. Глобальні координаційні центри з питань політики та загального керівництва, приватного сектору та інвестицій, інновацій у масштабах ландшафтів з акцентом на сільськогосподарські угіддя, ділянки агролісівництва та інші території, що не охороняються, та управління знаннями створюватимуть співтовариства спеціалістів-практиків і зміцнювати координацію протягом усього терміну реалізації програми — такі спільні зусилля дозволять досягти масштабніших результатів, ніж лише сукупність окремих країнових проектів.

Цитати:

ФАО Агропродовольчі системи — ключ до вирішення найбільш серйозних проблем, що стоять перед людством та планетою.Без їхнього перетворення неможливо здійснити Глобальну рамкову програму в галузі біорізноманіття, Паризьку угоду та досягти ЦУР. Комплексна програма розвитку продовольчих систем відкриває можливість реалізувати рішення на основі агропродовольчих систем та сприяє виділенню інвестицій з метою отримання масштабованих результатів. ФАО має намір співпрацювати з членами, фермерами, виробниками, споживачами та партнерами, включаючи приватний сектор, а також з представниками інших секторів, з тим щоб забезпечити перетворення агропродовольчих систем з метою підвищення їх ефективності, інклюзивності, несприйнятливості до зовнішніх впливів та стійкості, домагаючись покращень по чотирма напрямками: поліпшення виробництва, поліпшення якості харчування, поліпшення стану навколишнього середовища та покращення якості життя, не залишаючи нікого поза увагою.

МФСР Голова Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку Альваро Ларіо заявив: «Комплексна програма розвитку продовольчих систем — воістину революційна ініціатива, яка дозволить зробити продовольчі системи стійкими та несприйнятливими до зовнішніх впливів та допоможе дрібним фермерам і надалі виробляти третину світового обсягу продовольства навіть в умовах невизначеності, пов’язаної з із зміною клімату».

ГЕФ Генеральний директор та голова Глобального екологічного фонду Карлос Мануель Родрігес зазначив: «З одного боку, світові агропродовольчі системи відіграють найважливішу роль у підтримці здоров’я, забезпеченні продовольчої безпеки, харчування та економічного добробуту, з іншого ж — їхня діяльність веде до знеліснення, втрати біорізноманіття, деградації грунтів та викидів парникових газів. Стоячи перед нами проблеми взаємопов’язані, тому їх рішення потрібні комплексні заходи. Підтримуючи Комплексну програму розвитку продовольчих систем, ГЕФ відіграє ключову роль у тому, щоб зробити продовольчі системи стійкими на всіх етапах, від виробництва до споживання, виробляти сільськогосподарську продукцію без знеліснення, забезпечувати відновлення ґрунтів та деградованих ландшафтів та пом’якшувати вплив несприятливих зовнішніх факторів».

Агро Перспектива

< Банки можуть підписати спільний меморандум про уніфікацію підходів до фінмоніторингу наступного тижня Все новости за
07.12.2024
Коваль обговорив співпрацю в агросекторі з послом Королівства Бельгія в Україні >

25.12.2024  
15:26 БЕБ повідомило мешканцю Київщини про підозру у контрабанді мобільних телефонів
11:07 БЕБ на Львівщині викрило підприємств в ухиленні від сплати понад 9 млн грн податків
09:16 Уряд схвалив Стратегію розбудови прикордонної інфраструктури з ЄС та Молдовою до 2030
08:14 Мінфін розмістив ОВДП на ₴4,2 мільярда
07:17 Кабмін затвердив переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню в 2025
06:13 Аграрії Миколаївської області зможуть отримати допомогу в очищенні сільськогосподарських земель
24.12.2024  
21:15 Мінагрополітики обговорило з JICA проєкт малого садівництва
17:17 Коваль обговорив співпрацю в агросекторі з новопризначеним послом Китаю в Україні
17:05 Молочники обговорили з Міненерго можливості безперервного забезпечення підприємств електроенергією в умовах відключень
16:33 Завершуємо 2024 в умовах фінансової стійкості - Шмигаль
15:43 Україна отримала транш на $1 мільярд від Японії та Британії у рамках програми Світового банку
13:26 БЕБ викрило компанію в ухиленні від сплати понад 64 млн грн податків під час будівництва амбулаторії за бюджетні кошти
12:16 USAID АГРО допомагає організаціям водокористувачів модернізувати меліоративну інфраструктуру
12:03 Молоко незбиране ІІ ґатунку подорожчало за рік на 11,4%
11:45 Ціни на ВРХ в Європі в рази вище ніж в Україні
11:05 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
10:54 Як працюватимуть банки на Новий рік
10:47 Какао-боби обійшли біткоїн та стали найприбутковішим товаром 2024
10:42 Пшеничні котирування в Чикаго зросли на технічних покупках контрактів та послабленні темпів експорту з РФ
10:42 Різдвяна вечеря українцям, що купують продовольство в магазинах, обійдеться в 1365 гривень в 2024
10:21 Обов'язковий момент - різдвяна вечеря
09:41 Торговельна інспекція Польщі забракувала майже 22 тонни української пшениці
09:33 Виробництво соняшникової олії з соняшнику 2024 очікується на рівні 4,9 млн тонн
09:26 Святвечір. Як правильно сказати українською "Сочєльнік"
09:24 МВФ в оновленій програмі з Україною наголосив на можливості більш раннього закінчення війни
09:19 Чому сучасні люди постійно смакують каву
23.12.2024  
23:54 Релокація та нестача приміщень для тварин провокуватимуть скорочення поголів’я ВРХ в Україні
23:50 Станом на 1 грудня 2024 поголів'я ВРХ в Україні становить 2,179 млн голів, у тому числі 1,217 млн корів
23:39 ВВП України у третьому кварталі зріс на 2% - Держстат
23:32 Нацкомісія з 1 січня заборонила виведення цінних паперів іноземних емітентів з України
15:29 БЕБ на Закарпатті упередило ризиковий тендер на будівництво Дія-центру вартістю 28,2 млн грн
14:43 Мінекономіки спрямувало 10 млн грн на часткову компенсацію вартості українських техніки та обладнання - перша виплата програми
14:18 Борг уряду банкам за компенсацією програми "5-7-9" сягнув 10 млрд грн, ця програма та "єОселя" потребують подальшого калібрування - НБУ
13:44 Україна отримала $1,1 млрд від МВФ
13:37 Гранти на розвиток садів та теплиць отримали 111 агровиробників на суму 477,2 млн грн в 2024
13:15 Цукрові заводи Вінниччини виробили 316 тис. тонн цукру
12:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:44 Пшеничні котирування на біржі Чикаго залишалися стабільними
11:16 Україна скоротить експорт зернових у 2024/2025 до 40,3 млн тонн - прогноз Мінагро
09:54 Ціни на соняшник знизилися на тлі ослаблення експортного ринку олії - АГРО+Олійні
09:42 Виробники олії вважають зростання цін на соняшник невиправданим
22.12.2024  
23:31 МВФ прогнозує відчутне покращення ВВП України у 2026-2027
19:50 Зеленський розраховує, що головування Польщі та Данії в ЄС у 2025 р. стануть історичними для України
12:03 Погода та корми сприяють розмноженню польових гризунів
11:54 Стан озимини вчені оцінюють як добрий
21.12.2024  
21:28 Трейдери експортували 9,4 млн тонн пшениці, або 458% погодженого з владою обсягу на 2024/2025 МР
18:13 Кутя на Різдво з пшениці в Україні. Чим пригощає світ?
17:46 Виробництво зерна в Китаї в 2024 досягло рекордних 706 млн тонн
16:55 Недоступність окремих держреєстрів знижує можливість банків відкривати рахунки і видавати кредити - НБУ
11:04 Сільпо втратило склад і товари на 400 млн грн через нічну атаку "шахедів"









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.