З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про внесення зміни до статті 7 Закону України
«Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції»
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
1. Статтю 7 Закону України «Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції» (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 44, ст.281; 1998 р., №10, ст. 37, № 18, ст. 95, № 26, ст. 148, № 35, ст. 238; 1999 р., № 34, ст. 272; 2000 р., № 13, ст. 108) доповнити пунктом 12 такого змісту:
«12. Тимчасово до 31 грудня 2003 року встановити на зернові культури ввізне мито за нульовою ставкою — коди товарів згідно з УКТ ЗЕД 1001, 1002».
2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
Голова Верховної Ради України В.ЛИТВИН
м. К и ї в
9 липня 2003 року
№ 1046-IV
Пояснювальна записка
до проекту Закону про внесення змін до статті 7 Закону України «Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції»
1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону
Розроблення проекту Закону про внесення змін до статті 7 Закону України «Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції» викликане ситуацією, що склалася на продовольчому ринку держави.
Несприятливі погодні умови зими — літа 2003 року негативно вплинули на стан озимих і ярих культур.
Із посіяних у минулому році 8,2 млн. гектарів озимих культур, до збирання залишиться біля 3,7 млн. га. Ситуацію ускладнила також надто пізня весна, що затримало розгортання масових польових робіт на 25–30 днів. Додатково майже на 6 млн. гектарів зросли обсяги польових робіт.
Незважаючи на вжиті Урядом заходи, які зокрема були спрямовані на забезпечення сільськогосподарських товаровиробників насінням, ситуація залишається вкрай напруженою, що вимагає додаткових обсягів по імпортуванню певної кількість продовольчого і фуражного зерна.
2. Цілі і завдання прийняття проекту Закону
Метою прийняття Закону України «Про внесення змін до статті 7 Закону України „Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції” є:
забезпечення населення хлібом та промисловості зерном для переробки в необхідних обсягах;
створення належних умов для формування врожаю 2004 року.
З. Загальна характеристика і основні положення законопроекту
Закон спрямований на повне і безперебійне забезпечення населення продовольчим зерном, шляхом додаткового завезення його по імпорту. Для того щоб не було значного подорожчання кінцевого продукту передбачається на ту кількість зерна, що буде ввезено встановити ввізне мито за нульовою ставкою.
4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання
Діючий Закон України „Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції”.
5. Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація зазначеного проекту Закону не потребує виділення коштів з Державного бюджету України та не вплине на зменшення запланованих обсягів надходжень до бюджетів усіх рівнів.
6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття Закону
Прийняття проекту Закону України „Про внесення змін до статті 7 Закону України „Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції" дасть можливість зберегти власне насіння під урожай 2004 року, зняти соціальну напругу серед населення України щодо забезпечення продовольчим зерном та тваринництва фуражним зерном. |