Захист та відновлення каштанів у партнерстві з компанією «Сингента»
24 травня 2024 року представники агротехнологічної компанії «Сингента», «Науково-дослідного центру здоров’я рослин та екосистемного планування „Зелена Клініка» (далі - НДЦ) і Комунального підприємства з утримання зелених насаджень Шевченківського району м. Київ (далі - КП) домовилися щодо впровадження програми із захисту каштанів TreeCare від „Сингента".
TreeCare (Захист каштанів) - це унікальна програма компанії „Сингента" для профілактики, захисту та збереження лісопаркових насаджень від найбільш небезпечних шкідників, включаючи каштанову мінуючу міль. В Україні, зокрема в м. Київ, ця програма була представлена декілька років тому, демонструючи новітній метод боротьби з мінуючою міллю, через яку за останні десятиріччя міста України втратили сотні тисяч дерев.
Представники „Сингента", НДЦ та КП погодили дії за програмою TreeCare, в рамках якої застосовується інсектицид природного походження РИВАЙВ™, що надійно та ефективно протидіє шкіднику і є безпечним для навколишнього середовища, здоров’я корисних комах, тварин і людей. У ході зустрічі наголошувалося, що саме спільними зусиллями можливо сприяти відновленню каштанів, які є символом Києва, і спонукати до ревіталізації загального соціально-екологічного простору міста.
"Компанія «Сингента» вже впровадила цю програму у таких Європейських країнах, як Іспанія, Велика Британія, Угорщина, Греція, Хорватія та інші, застосовуючи препарат на пальмах, каштанах, дубах та інших видах дерев. Ця ініціатива - важлива для нас, і вона, дійсно, затребувана багатьма містами. Впевнені, ця унікальна технологія допоможе досягнути стійких максимальних результатів у догляді за деревами в Україні аналогічно тому, як ми забезпечуємо захист та впроваджуємо інноваційні рішення в інших країнах Європи" - підкреслює Світлана Ромашко, керівник бізнесу Професійні Рішення компанії «Сингента» в Центральній, Східній та Південно-Східній Європі.
"Новаторські рішення підрозділу Професійних рішень для догляду й захисту зеленого ландшафту здатні підвищити привабливість міського середовища та кліматичний фон міста. В нашому випадку ми допомагаємо відновити візитівку міста Київ - прекрасні каштани - і в майбутньому масштабувати програму. Добра і важлива справа - завжди на часі. Тож ми готові забезпечити столичних ландшафтників препаратом РИВАЙВ™ і з технічною, сертифікованою підтримкою фахівців від «Зелена Клініка» провести найближчим часом пілотну обробку близько 60 дерев", - зауважує Cергій Кіщенко, менеджер з розвитку бізнесу Професійні Рішення, «Сингента».
"Окрім впливу кліматичних змін на довкілля, загроза від шкідників, а саме мінуючої молі, з кожним сезоном зростає. На жаль, ураження дерев колосальне. Каштани можуть повністю втратити листя влітку, що істотно впливає на життєздатність дерев, а восени заквітнути знов. Відтак дерева слабшають, розвивається низка інших інфекцій, і врешті-решт вони гинуть. Ми хочемо призупинити, а також запобігти цьому негативному явищу й повернути Києву каштанові алеї. Боротьба з цим шкідником доволі вартісна і непроста з технічної точки зору, але у нас із партнерами є шанси на успіх. Й у такому разі відома щорічна спортивно-благодійна акція «Пробіг під каштанами» дійсно відповідатиме своїй назві та проходитиме в "каштановому місті" в період квітування здорових і красивих дерев", - зазначає головна агрономка КП Юлія Алексійчук. «НДЦ Зелена клініка вже мала пілотні проєкти за програмою TreeCare, зокрема проводила обробку невеликої кількості каштанів у різних містах України - близько півсотні за останні 3 роки. Результати після мікро ін’єкцій у стовбур дерева були досить оптимістичні. Біологічна ефективність однієї ін’єкції розрахована на період до 3 років, що робить її економічно привабливою та не обтяжливою з огляду на часові рамки. Наразі маємо намір одразу після цвітіння обробити каштани на алеї вздовж Берестейського проспекту, від 1 до 9 номера будівель, а восени зробити заміри ефективності» - каже Дмитро Радюк, співзасновник та СЕО НДЦ «Зелена Клініка» Ефективність та безпечність препарату РИВАЙВ™ підтверджена світовими незалежними лабораторіями, а також схвалена Інститутом захисту рослин НААН України і Національним медичним університетом ім. О. О. Богомольця в Україні.
Експерти «Сингента» переконані, що комплексне рішення TreeCare для боротьби з каштановою мінуючою міллю та іншими шкідниками, поширеними в європейському ландшафтно-урбаністичному просторі, може стати ефективним рішенням для порятунку значної частини зелених насаджень і попередження розвитку багатьох інфекцій рослин.
Syngenta - це світовий лідер агробізнесу, який виробляє високоякісні засоби захисту рослин і насіння польових та овочевих культур, забезпечуючи фермерів інноваційними рішеннями задля підвищення і покращення якості врожаїв, водночас долаючи виклики, пов’язані зі зміною клімату, збереженням біорізноманіття та родючості ґрунтів у сталий спосіб. За 22 роки діяльності в Україні компанія сформувала згуртовану та надійну команду експертів у галузі сільського господарства, міцне партнерство з науковими установами та урядовими і неурядовими організаціями, продовжуючи інвестувати в розвиток інфраструктури бізнесу, зокрема, у потужність науково-дослідницької діяльності, щоб якісно і швидко задовольняти потреби клієнтів, надавати доступ до інновацій і проривних технологій локально. Syngenta є частиною групи компаній Syngenta Group - одного з найбільших світових розробників сільськогосподарських технологій, що налічує майже 60 000 співробітників, здійснює свою діяльність у понад 100 країнах світу та тісно співпрацює з виробниками і партнерами для досягнення чотирьох пріоритетів сталого розвитку. А саме: Вища врожайність, менший вплив; Відновлення ґрунту та природи; Покращення добробуту сільських територій; Стале виробництво. Ці пріоритети ґрунтуються на практиках відновлювального сільського господарства, спрямованих на підтримку та відновлення здоров’я ґрунтів, захист клімату та біорізноманіття, а також на підвищення продуктивності та прибутковості фермерських господарств.
24.05.2024
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119