На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Бізнес вітає рішення НБУ щодо продовження валютної лібералізації

Європейська Бізнес Асоціація неодноразово акцентувала увагу на важливості продовження валютної лібералізації в країні. Так, у квітні Європейська Бізнес Асоціація направила актуалізований та доповнений перелік пропозицій бізнесу щодо послаблення тимчасових валютних обмежень, які є важливими для забезпечення продовження нормальної подальшої операційної діяльності бізнесу, виконання ним зобов’язань перед партнерами та працівниками, продовження фінансового розвитку, тощо.

Вже 3 травня 2024 року Національний банк України почув голос бізнесу та прийняв найбільший пакет пом’якшення валютних обмежень для підприємств з початку повномасштабної війни.

Зокрема, Нацбанк скасував всі валютні обмеження для імпорту робіт та послуг, у зв’язку з чим втрачає свою актуальність постанова Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2022 року №153 «Про окремі питання щодо забезпечення здійснення імпорту». Крім того, НБУ окремо забезпечив можливість бізнесу купувати валюту та переказувати кошти за кордон для оплати аеропортових та портових зборів, штрафів, членських внесків, а також коштів представництв іноземних авіакомпаній та міжнародних карткових платіжних систем на рахунок нерезидента — юридичної особи, чиї інтереси ці представництва представляють в Україні .

За оцінкою НБУ, такі міри сприятимуть поступовому збільшенню надходження експортної виручки в Україну. До речі, зазначене пом’якшення (щодо імпорту) було визначено пріоритетним і за результатами опитування бізнесу, здійсненого Асоціацією на початку 2024 року.

Наступним довгоочікуваним послабленням стало надання можливості переказувати кошти за кордон за лізингом/орендою. Юридичні особи та фізичні особи-підприємці відтепер мають змогу переказувати кошти за кордон для розрахунків за договорами лізингу/оренди без додаткових обмежень щодо предмету лізингу/оренди, а також дати укладення договору. Раніше такий дозвіл поширювався лише на лізинг/оренду транспортних засобів.

Третім послабленням стало забезпечення можливості бізнесу репатріювати «нові» дивіденди. Відтак, підприємства матимуть змогу репатріювати дивіденди за корпоративними правами чи акціями за кордон, що нараховані за результатами діяльності за період, що розпочинається з 1 січня 2024 року. Це пом’якшення не стосується виплати дивідендів за рахунок нерозподіленого прибутку за попередні періоди чи резервного капіталу. Водночас, щоб мінімізувати ризики для макрофінансової стабільності, Національний банк встановив щомісячний ліміт для репатріації «нових» дивідендів на рівні 1 млн євро в еквіваленті. Контроль за дотриманням цієї норми забезпечуватиметься завдяки автоматизованій інформаційній системі НБУ «Е-ліміти».

Наступне пом’якшення стосується обмеження в частині погашення «нових» зовнішніх кредитів, кошти за якими надходять в іноземній валюті з-за кордону після 20 червня 2023 року на рахунки позичальників в українських банках. Заборона купувати валюту для погашення «нових» кредитів застосовуватиметься виключно для погашення короткострокових кредитів строком до одного року. Крім того, НБУ дасть змогу бізнесу купувати іноземну валюту для сплати процентів за «новими» кредитами, незалежно від строку користування кредитом. На думку регулятора, це сприятиме збільшенню можливостей українського бізнесу залучати нові зовнішні кредити не лише від офіційних партнерів, але й від приватних інвесторів.

Крім того, НБУ надав можливість оплати процентних платежів за «старими» зовнішніми кредитами, що відповідно до умов кредитного договору підлягають сплаті в період із 24 лютого 2022 року. У межах одного договору для прострочених (станом на 01 травня 2024 року) процентних платежів надано можливість переказувати не більше 1 млн євро в еквіваленті за один календарний квартал. Водночас, це обмеження не застосовуватиметься до майбутніх планових процентних платежів.

Для захисту макрофінансової стабільності регулятор передбачив додаткові умови для проведення таких операцій:

відсутність простроченої заборгованості за відповідним кредитним договором станом на 24 лютого 2022 року;
заборонено здійснювати купівлю та переказ коштів за рахунок кредитів чи позик, отриманих від резидентів;
не передбачене дострокове виконання платежів чи реструктуризація прострочених платежів.
Бізнес-спільнота
вдячна НБУ за подальші кроки в напрямку валютної лібералізації. Разом з цим, і надалі продовження лібералізації є вкрай важливим. Зокрема, як приклад, бізнес продовжує акцентувати на необхідності розширення встановлених лімітів та умов по виплаті дивідендів та відсотків по «старим» заборгованостям. У той же час, по оплаті «старих» заборгованостей існує також низка обмежень, які не дозволять бізнесу скористатися інструментом обслуговування платежів за єврооблігаціями. Неможливість здійснення виплати, як зауважують компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації, несе ризики дефолту системних компаній української економіки внаслідок неможливості виконати боргові зобовʼязання. Це негативно вплине на репутацію не лише окремих компаній, а й України в цілому на міжнародному фінансовому ринку.

Надзвичайно важливим також є надання змоги представництвам міжнародних карткових платіжних систем та іноземних авіакомпаній переказувати іноземну валюту материнським компаніям, збільшення лімітів на корпоративних картках у гривні для операцій за межами України, тощо.

07.05.2024


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.