На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

2 з 5 СЕО опитаних компаній ЕВА прогнозують зростання доходів у 2024 році

У 2024 році керівники членських компаній Європейської Бізнес Асоціації прогнозують переважно позитивну або стабільну динаміку у зміні доходів їхнього бізнесу. Так, 41% опитаних СЕО очікують зростання доходів (у USD), 35% очікують доходи на рівні попереднього року, і 24% — прогнозують скорочення доходів. Майже ідентичною є оцінка динаміки доходів у натуральному виразі.

Такими є прогнози фінансових результатів від бізнес-лідерів, що взяли участь у новій хвилі опитування «Бізнес в умовах війни» серед членів Європейської Бізнес Асоціації за першу половину 2024 року.

Наразі 78% членських компаній Асоціації працюють в повному обсязі, тоді як рік тому повноцінно працювали 54%. Кількість компаній, що мають обмеження у роботі, продовжує відповідно скорочуватись — з 46% минулого року до поточних 21%. Найбільш поширеним обмеженням залишається скорочення географії діяльності компаній. Не працюють наразі 1% опитаних компаній.

Більшість компаній, а саме 88% виплачують заробітні плати у повному обсязі, при цьому 15% виплачують бонуси чи додаткові кошти. Водночас 43% компаній підвищили рівень заробітних плат співробітникам. Кількість підприємств, що скорочують рівень оплати чи звільняють персонал у 2024 році залишається доволі низькою і наразі складає 5% та 3% відповідно.

Підтримка бізнесом збройних сил України та, зокрема, власних працівників у лавах ЗСУ залишається високою — по 57% опитаних продовжують надавати фінансову підтримку. До того ж, 45% постачають власну продукцію на потреби ЗСУ та вразливих верств населення, 26% — надають послуги, 18% — допомагають медикаментами, 12% — постачають засоби захисту/оборони. Обсяги допомоги війську та населенню від бізнесу залишаються стабільно високими з початку повномасштабного вторгнення.

Бізнес зберігає фінансову стійкість попри відчутні втрати від війни. Наразі 46% опитаних компаній мають фінансові резерви на період більше року, 19% — на рік, 24% — на пів року та 6% — на кілька місяців.

На початку 2024 року втрати від війни для 36% опитаних компаній складають до $1 млн. Водночас 39% повідомляють про втрати в діапазоні $1–10 млн, і 11% — про втрати більше $10 млн. Сукупні втрати респондентів поточної хвилі опитування внаслідок російської агресії складають принаймні $650 млн. До того ж, на стабільність операційних процесів 70% опитаних компаній впливають повітряні тривоги, через які компанії вимушені призупиняти діяльність.

У 90% опитаних членських компаній Асоціації є співробітники, мобілізовані до лав збройних сил. У половини компаній, а саме у 51% кількість мобілізованих сягає до 10% від загальної кількості військовозобов’язаних. У 27% кількість мобілізованих сягає 10–20%, у 6% — 20–30%, і у 4% — більше 30% від загальної кількості військовозобов’язаних. Більше половини, зокрема 52% компаній повідомляють, що серед мобілізованих або добровольців є критичні для роботи підприємства спеціалісти, зокрема керівники, інженери вузької спеціалізації, ІТ фахівці, технологи, електрики, механіки, оператори.

Ми також поцікавились у керівників, як змінились їхні настрої порівняно з 2023 роком. У 28% опитаних настрої не змінились, у 8% — покращились, однак у більшості — 64% — погіршились. Серед основних причин, що впливають на зміни настроїв бізнесу, топ-менеджери називають військову ситуацію, ситуацію з мобілізацією та затримку і невизначеність з міжнародною допомогою (зокрема, від США).

«Бізнес в Україні продовжує працювати та демонструвати фінансові результати навіть в таких складних умовах. Ми бачимо поступовий, але впевнений тренд на відновлення бізнес-активності та фінансових показників з 2022 року. Водночас надалі багато залежатиме від міжнародної підтримки — чи залишиться вона на тому ж рівні, що б дозволило утримувати стабільною лінію фронту та макроекономічну ситуацію. Ми сподіваємося на те, що дискусії навколо цього питання, зокрема і в США, вирішаться на користь підтримки України, адже від цього залежить майбутнє нашої країни та усієї Європи», — коментує Анна Дерев’янко, виконавча директорка Асоціації.

Довідково:

Опитування проводилося з 16 лютого до 7 березня 2024 року, участь у ньому взяли 94 топ-менеджери членських компаній Європейської Бізнес Асоціації.

11.03.2024


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.