На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Бізнес просить заборонити проведення страйків на прикордонних переходах, які, принаймні, є об’єктами критичної інфраструктури

20 лютого польські фермери посилили блокаду на кордоні з Україною. Більше того, як бізнес, так і медіа повідомляють, що наразі протестувальники не пропускають вантажівки, зокрема навіть з військовою та гуманітарною допомогою, вчора висипали зерно з двох вантажних вагонів поїзда, яке мало слідувати транзитом через Польщу до Німеччини, намагаються блокувати залізничне сполучення.

Європейська Бізнес Асоціація як спільнота, що об’єднує та представляє бізнес з України неодноразово наголошувала, що розуміє право польських працівників на колективне обговорення та вираз власних позицій. Водночас, будь-яке вираження позицій має мати цивілізований та демократичний характер. Тому, власне, спільнота, як і загалом Українська сторона, завжди пропонували сідати за стіл переговорів та розпочати діалог на предмет вимог сторін та яким чином їх можна задовольнити.

Водночас, наразі, видається, що консенсусу досягти так і не вдалось, в тому числі, і через те, що кожен раз протестувальники висувають нові та незрозумілі вимоги, які, наприклад, цього разу взагалі не стосуються України. Зокрема, наразі на додачу до попередніх, — необхідність спростити/послабити або зовсім відмінити екологічні вимоги (адже наразі, зокрема, в Європі вводяться додаткові екологічні вимоги до вирощування/переробки, об’єми землі, яку необхідно виводити з обороту, а також до утримання тварин); повернути дотації польським фермерам.

Варто зауважити, що, аналізуючи дані вимоги, виконання не всіх їх все ж залежить від України, а для врегулювання тих, що є частиною українсько-польських відносин все ж важливо сідати за стіл переговорів та домовлятись. І точно та очевидно, неважливо, до якої сторони адресовані вимоги — вони не мають бути представлені у такому вигляді як це є зараз. Оскільки, зокрема, висипання зерна на колію, є очевидним порушенням правопорядку, що потребує належної реакції правоохоронних органів та тягне за собою відповідальність.

Як неодноразово зазначалось, страйки вже призводять до негативних наслідків для обох сторін, як загалом і для ЄС та світу — порушення важливих постачальних ланцюгів, зриви термінів постачання продукції, порушення договірних зобов’язань з партнерами, псування продукції, котра має обмежені терміни придатності і, як наслідок, прямі фінансові та репутаційні втрати, тощо.

І, як повідомля бізнес, ситуація набагато гірша, ніж була наприкінці минулого року. Тож у такій ситуації, в першу чергу, хочеться нагадати польським колегам про необхідність дотримання Договору між Україною і Республікою Польщею про добросусідство, дружні відносини і співробітництво від 30.12.1992 року, де сторони зобов’язались розвивати відносини в дусі дружби, співробітництва, взаємної поваги, взаєморозуміння, довіри і добросусідства.

Проте, все ж після спливу часу та періодичного блокування пунктів пропуску, бізнес з України хотів би звернутись і до європейських інституцій. Адже все ж наразі важко знайти ознаки того, що ситуація буде врегульована найближчим часом, принаймні, допоки не буде створено дієвого запобіжника на рівні ЄС, який би унеможливив блокування кордону. Зокрема, унеможливив перекриття критично важливих магістральних шляхів, такі дії будуть продовжуватись.

І оскільки такі акції наносять цілеспрямовану шкоду не лише українській, але і європейській економіці (адже, зокрема, зерно, котре було вчора висипано на залізниці прямувало до Німеччини транзитом через Польщу), то Європейська Бізнес Асоціація звертається до Єврокомісії, Уряду Польщі, зокрема, її правоохоронних органів з проханням допомогти врегулювати ситуацію, до прикладу, прийнявши рішення про заборону проведення страйків на прикордонних переходах, які є об’єктами критичної інфраструктури або будь-яке інше рішення, яке допоможе направляти це та схожі питання в цивілізоване русло та діалог, а також вжити заходів для понесення відповідальності особами, які вчиняють злочинні дії.

22.02.2024


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.