Сталий розвиток бізнесу в Україні: глобальні компанії зберігають прихильність та готові долучатися до процесу відновлення країни
29 листопада 2023 року Європейська Бізнес Асоціація та Global Business for Ukraine спільно з Польською мережею Глобального договору ООН за підтримки BASF Україна та BASF Польща провели бізнес-конференцію «Розбудова сталого майбутнього: тенденції та перспективи розвитку бізнесу в Україні». Захід відбувся у Варшаві та обєднав представників польського та українського бізнесу, міжнародних організацій та урядових кіл, щоб глибше зануритися в економічне середовище України, обговорити виклики та можливості ведення бізнесу в Україні під час війни, а також визначити подальші кроки, які мають ключове значення для сталого відновлення економіки та інфраструктури країни.
Відкриваючи конференцію, Катажина Бичковська, генеральна директорка BASF Польща, зазначила, що з перших днів повномасштабної війни в Україні BASF активно підтримував українських колег та їхні родини, допомагаючи з переїздом, організовуючи благодійні кампанії, тощо. Водночас BASF підтримував звязок з усіма своїми українськими клієнтами, щоб забезпечити безперервність бізнесу. «Ми віримо в Україну, і ми залишимося в Україні! І ми вважаємо, що дуже важливо налагодити та активізувати діалог між різними зацікавленими сторонами, аби сприяти процесу розбудови країни», сказала пані Катажина.
Анна Деревянко, виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації та співзасновниця Global Business for Ukraine, поділилася тенденціями, можливостями та викликами ведення бізнесу в Україні під час війни. Вона також зазначила: «Ми не знаємо, як довго триватиме війна. Хоча ситуація в Україні все ще може бути ризикованою з огляду на війну, вже зараз тут можна вести бізнес, щоб підтримувати економічний фронт країни. Ми, як Європейська Бізнес Асоціація та GB4U, готові координувати зусилля між різним бізнесом в Україні, Польщі та інших сусідніх країнах, щоб донести до наших урядів найкращі рішення, які можуть бути актуальними для безперешкодної співпраці та ефективної взаємодії».
Каміль Вишковський, виконавчий директор мережі Глобального договору ООН у Польщі, зазначив, що наразі він співпрацює з міжнародним фондом UNOPS для підтримки процесу відновлення України. З точки зору логістики, польські компанії мають набагато кращі позиції, ніж інші сусідні країни, особливо в енергетичному та будівельному секторах, що робить Польщу важливим спаринг-партнером для України та ставить її в число провідних країн, які активно сприяють відновленню України.
Сезарі Урбан, директор департаменту BASF Agricultural Solutions в Україні, зазначив, що компанія продовжує розвивати аграрну галузь, активно навчаючи фермерів, дистрибюторів та їхніх співробітників, а також просуваючи інноваційні засоби захисту рослин. Проте, є, звісно, і певні виклики, зокрема, безпека, гарантування безперервності бізнесу та важливість підтримки команди в країні.
Катажина Ковальська, заступниця генерального директора KUKE, підкреслила, що KUKE стала першою установою, яка вирішила забезпечити торгівлю і продовжує робити це на тому ж рівні, що й до війни. Незважаючи на надзвичайно складні умови, український бізнес залишається в безпеці з точки зору комерційних ризиків він продовжує свою діяльність, оплачує рахунки та інвестує в довгострокове співробітництво. Додатковим плюсом є і те, що український банківський сектор має дуже високу ліквідність. Проте, в майбутньому потрібно зробити ще багато для того, щоб залучити приватний капітал в Україну, сприяючи таким чином інвестиціям в економіку країни.
Гжегож Ошаст, член правління Польської агенції інвестицій та торгівлі (PAIH), зазначив, що PAIH є однією з багатьох організацій у Польщі, які обєднують свої зусилля для підтримки місцевих підприємців та бізнесу в пошуку рішень щодо майбутніх інвестицій в Україну. Цього року товарообіг між Польщею та Україною перевищив 9 млрд. євро, що є значним показником у порівнянні з іншими країнами. «З початку війни ми отримали понад 3000 запитів від компаній з проханням допомогти їм вийти на український ринок. Проте лише деякі з них мають реальну пропозицію і готові інвестувати. Ми повинні мати успішні інвестиційні історії в Україні, щоб переконати польські компанії вкладати гроші у відновлення економіки країни», сказав він.
Тіберіу Діма, генеральний директор BASF Україна, поділився своїми поточними спостереженнями щодо ведення бізнесу в Україні. «Після початку повномасштабної агресії вся українська бізнес-спільнота мобілізувалася та зосередилася на продовженні бізнесу. Ми та інші міжнародні компанії, які працюють в Україні, також зрозуміли, що настав час довести, що ми, як бізнес, стоїмо за своїми цінностями і як лідери ринку, маємо відповідальність перед Україною. Що ми не можемо просто піти, коли приходить біда. Тому не було жодних дискусій з цього приводу всі мої колеги були одностайні в тому, що бізнес потрібно продовжувати. І пріоритетом було не отримання прибутку, а продовження роботи та гарантування безпеки людей», сказав Тіберіу.
Міхал Гжибовський, генеральний директор Philips у Польщі, розповів про поточну ситуацію з бізнесом компанії в Україні. «Для Philips люди є головним пріоритетом, тому на перше місце ми поставили безпеку наших співробітників. Ми також прагнемо, щоб наша компанія ефективно працювала в країні у воєнних умовах, адже тільки так ми зможемо надавати громадянам України найякісніші рішення від Philips, аби підтримати їх здоров’я та допомогти у повсякденному житті. Нинішня ситуація показала, що український народ надзвичайно стійкий і має лідерські якості не тільки на полі бою! Сьогодні, незважаючи на війну та девальвацію, наш бізнес зростає двозначними цифрами, як і в інших частинах Європи. І це є великим натхненням для всіх нас, не лише для компанії Philips», сказав він.
Даріуш Шимчиха, віце-президентПольсько-української господарчої палати, відзначив позитивну динаміку їхніх членів щодо інвестування в Україну, про що свідчить активна робота Палати в Україні. Багато польських підприємств, зокрема, що працюють у сфері будівництва та логістики, хочуть бути залученими до процесу відбудови. Він також зазначив, що український підприємницький дух часто працює як позитивна мотивація для польських компаній до зростання.
Даріуш Ковальчик-Томерський,віце-президент Columbus Energy, підкреслив, що його компанія вже інвестує в Україну. «Наразі Україна працює в умовах воєнної економіки. Це дуже особлива ситуація, і ми розуміємо це і враховуємо ризики. Наша місія підтримати наших клієнтів у цей неспокійний час. Ми також вважаємо, що в нинішній ситуації Україна потребує не лише доступу до фінансів (хоча це дуже важливо), але й до технологій, ноу-хау, технічної експертизи, інноваційних продуктів та рішень тощо. Таким чином, підтримка України це хороша інвестиція у наше спільне майбутнє», сказав він.
Під час дискусії всі спікери дійшли спільного висновку, що, незважаючи на певні виклики, вже зараз існує величезний потенціал для інвестування в Україну. Для цього важливо обєднати зусилля та сприяти подальшому діалогу з ключовими стейкхолдерами процесу відновлення економіки України.
07.12.2023
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119