Якісне перезавантаження Бюро економічної безпеки (БЕБ) є вкрай важливим для бізнес-спільноти, до того ж, це одна з реформ в рамках зобов’язань України перед міжнародними партнерами. Втім, поточний формат роботи БЕБ не відповідає його початковій концепції, а бізнес вимагає суттєві якісні зміни у роботі органу. Бізнес спільнота зацікавлена в скороченні тіньового сектору економіки, а не в збільшенні тиску на прозорий великий бізнес.
За час свого існування БЕБ не вдалося втілити аналітичний підхід до розслідування економічних злочинів, провести прозорі конкурсні відбори на посади, забезпечити стабільну команду та відповідальних осіб, а також сконцентрувати в своїх руках взаємодію з бізнесом, так як інші правоохоронні органи продовжили тиснути на бізнес та вести розслідуваннями за статтями, підслідними БЕБ.
Тож для проведення дієвої реформи у Верховній Раді був зареєстрований проєкт Закону України №10088 щодо перезавантаження Бюро економічної безпеки України. Обговорити цей законопроєкт та запропоновану ним концепцію реформи мали можливість учасники Європейської Бізнес Асоціації 10 жовтня на зустрічі з Ярославом Железняком, заступником голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики.
Ярослав Железняк презентував законопроєкт, яким пропонується низка заходів для перезапуску роботи БЕБ, зокрема дострокове припинення повноваження в.о. Директора та заступників директора БЕБ і оголошення КМУ конкурсу на керівну посаду; прозорий конкурс з більшістю представників від міжнародних організацій в комісії та їх вирішальним голосом; переатестація працівників протягом року після призначення нового Директора; політична незалежність Директора БЕБ; удосконалення процедури конкурсу на працівників БЕБ.
Європейська Бізнес Асоціація концептуально підтримує зазначені зміни, зокрема прозоре, чесне та неупереджене проведення конкурсу на посаду нового очільника та оновлення рядового складу БЕБ з повною переатестацією. Адже від керівника органу суттєво залежить ефективність його роботи. Так само важливо досягнути уникнення дублювання функцій різних правоохоронних органів щодо розслідування економічних злочинів, аби припинити різносторонній тиск на бізнес, на який досі скаржаться компанії. Взаємодія з бізнесом має відбуватись у зрозумілий та цивілізований спосіб.
Експерти Асоціації напрацюють спільну позицію бізнесу щодо законопроєкту №10088, яка буде оприлюднена додатково.
11.10.2023
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119