Бізнес запропонує концепцію ринку торгівлі квотами на викиди СО2 в Україні
Комітет промислової екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації повідомляє про початок роботи над дослідженням міжнародного досвіду вуглецевого ціноутворення та можливостей його імплементації в Україні. Результатом дослідження будуть рекомендації щодо запровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів в Україні.
Виконавцем дослідження стане аналітична компанія GMK Center, яка стала переможцем відповідного тендеру, проведеного Асоціацією у квітні.
В рамках дослідження планується здійснити наступні завдання: 1) зробити огляд існуючих механізмів ціноутворення на СО2 у різних країнах; 2) визначити переваги і недоліки основних механізмів вуглецевого ціноутворення з обґрунтуванням найкращого рішення для України; 3) описати систему торгівлі парниковими квотами у ЄС (EU ETS), включаючи еволюцію її параметрів, поточну схему роботи, розподіл повноважень між Єврокомісією та країнами, порівняння EU ETS з податком на викиди СО2 в Україні, використання виручки від продажу квот, роботу фондів у рамках EU ETS; 4) визначити умови, необхідні Україні для запровадженні власної СТВ.
«Війна, безпекові ризики, політична та економічна нестабільність не вплинула на актуальність зеленого порядку денного для бізнес-спільноти. Зокрема, стійкою залишається увага до розвитку низьковуглецевих стратегій розвитку та технологічних рішень та декарбонізації економіки в цілому. Водночас, запровадження прикордонного вуглецевого оподаткування (СВАМ) в ЄС, отримання статусу країни-кандидата на вступ до ЄС зобов’язують Україну пришвидшити процес інтеграції до Європейського ринку торгівлі парниковими квотами (EU ETS) в рамках євроінтеграції. Тож ми плануємо вже протягом найближчих місяців представити пропоновану від бізнесу концепцію ринку торгівлі квотами на викиди CO2 для України для декарбонізації економіки, аби ці пропозиції враховувати і в процесі відбудови ще більш прогресивної України» наголосила, заступниця директора Європейської Бізнес Асоціації, Світлана Михайловська.
15.05.2023
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119