Бізнес закликає Мінфін до проактивної позиції щодо податкового резидентства українців за кордоном
За різними даними та підрахунками, через повномасштабну війну, що почала рф на території України наразі за кордоном перебуває від 5 до 7 млн українців, водночас, частина громадян продовжує працювати на українські підприємства та організації, тим самим підтримуючи економіку країни, сплачуючи необхідні податки та відрахування.
На жаль, війна триває вже майже рік, проте досі вкрай актуальним залишається питання податкового резиденства для українців. Адже відповідно до правил, які існують у переважній більшості країн, якщо українці перебувають у іншій країні понад 183 дні, вони можуть бути визнані податковими резидентами країни перебування (тобто підлягатимуть оподаткуванню як в Україні, так і в країні їх фактичного перебування).
Європейська Бізнес Асоціація вже зверталась до Міністра фінансів України, представництва України в ЄС, Організації з економічного співробітництва та розвитку (OECD), Посольств України в європейських країнах із закликом сприяти у врегулюванні даного питання з метою уникнення збільшення податкового тиску на українців, у тому числі з точки зору вимог щодо адміністрування. Наразі, на жаль, конкретики, роз’яснень, тощо в цьому питанні досі немає, а українці, що перебувають за кордоном все ще залишаються у складному становищі з огляду на можливе податкове резидентство країн, де зараз перебувають.
«З того, що ми чуємо від компаній, питання міграції людей на сьогодні вкрай актуальне для бізнесу. Звісно, воно не таке гостре як питання блекаунтів, тим не менше також є в ТОПі. Водночас, українці відомі своєю працьовитістю, креативністю, інноваційністю, рівнем освіти і європейські країни вже у цьому пересвідчились. Конкуренція ж за професійний людський ресурс є і, наприклад, держави-члени ЄС поставили собі за мету до 2030 року збільшити частку населення, яка здобуло вищу освіту. Тож, видається, що для України, особливо зараз, дуже треба, аби центр своїх інтересів люди зберігали в Україні. Адже попереду важливий та серйозний процес відбудови і в ньому кожен українець буде важливим. Але зараз необхідні підтримка, захист інтересів українців за кордоном аби українці відчували підтримку від України на всіх рівнях, розуміли, що навіть в такій складній ситуації Україна залишається з ними. А вирішення питання податкового резиденства було б яскравою демонстрацією такої підтримки. Бо, будемо чесними, якщо українці, переформатовуючи своє життя через війну, ще й податки будуть сплачувати в іншій країні частина з них, влаштувавши життя там, вже може навряд і повернутись», наголосила виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації, Анна Дерев’янко.
В цьому контексті проактивна позиція представників української влади, особливо Міністерства фінансів України, є вирішальною. Адже ми бачимо, що Україну готові слухати, чути та підтримувати. Тож про проблему можливого подвійного оподаткування теж треба говорити! Не слід залишати питання напризволяще.
31.01.2023
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119