10 жовтня проводиться Всесвітній день каші. Вперше був проведений в 2009 році. Заходи організовуються для збору коштів на їжу і благодійність, для допомоги голодуючим дітям в країнах, що розвиваються. Ініціатором його проведення є благодійна організація Mary’s Meals, яка розташована в Шотландії.
Саме каша, а точніше крупа, з якої вона вариться, є однією з найбільш простих і поширених страв. У багатьох країнах каша є просто основою раціону харчування, значить вона цілком здатна запобігти загрозі голоду.
Каша - класична страва чи просто гарнір? Корисна їжа для дитини, чи ситний сніданок воїна?
Каші бувають на будь-який смак: гречана, рисова, вівсяна, перлова, манна, кукурудзяна. Додамо до списку кускус, булгур, кіноа, амарант.
Булгур - це висушені зерна пшениці. Спочатку їх пропарюють, сушать, чистять від висівок, а потім подрібнюють до необхідного розміру. Тому його не потрібно промивати перед приготуванням, оскільки крупа вже пропарена.
Кускус поширений у Північній Африці; виготовляють із зерен пшениці (манної крупи) або проса.
Амарант, за словами Олександра Дуди, голови Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції, особлива сільськогосподарська культура - поживна, цілюща, економічно вигідна, з необмеженими перспективами та напрямами використання.
За всю свою тисячорічну історію амарант мав епохи неймовірного зліту (прадавні індіанці називали його «Зерно Бога» та надавали магічних властивостей), а також занепаду та тотальної заборони іспанськими колонізаторами.
Наразі культурні і дикі форми амаранту широко розповсюджені на всіх континентах, придатних для вирощування сільськогосподарських культур. Його традиційно використовують в їжу в Перу, Чилі, Мексиці, США, Індії, Пакистані та інших країнах. Рушійною силою популяризації амаранту по всьому світу стало наукове відкриття, зроблене наприкінці минулого століття - саме в амарантовій олії найбільший вміст сквалену, який насичує клітину організму людини киснем, прискорює обмін речовин, запускає регенераційні процеси. Унікальне сполучення сквалену з вітамінами, поліненасиченими жирними кислотами, макро- та мікроелементами дозволяє нормалізувати обмінні процеси в організмі та значно підвищити імунітет. Організм починає ефективно працювати. Це позначається не тільки в протидії різноманітним хворобам, підвищується працездатність, бажання жити та творити. Не зважаючи на те, що трохи пафосно виглядає, ще в давнину люди знали що амарант «лікує дух та тіло». Власним досвідом повністю підтверджую ці мудрі слова.
Чим може зацікавити амарант сільгоспвиробників та переробників України, - запитує Дуда і тут же розповідає, що амарант є однією з найприбутковіших сільськогосподарських культур, які вирощуються в Україні, переважним чином у Київській, Харківській, Миколаївській та Херсонській областях. У 2016 році валовий дохід з 1 га амаранту становив близько 40 000 грн при середній врожайності насіння 20 ц/га. Наразі ціна на товарне насіння коливається від 20 000 до 30 000 грн за тону. Але слід зазначити, що саме 20 000 грн/т є тією ціною, яка влаштовую і сільгоспвиробника, і переробника, і конкурує з імпортною сировиною (наприклад, індійською). Якщо сільгоспвиробник вирощую органічний амарант, його вартість збільшується на 3050%.
Манка Манка побічний продукт. Вона складається з твердих сортів пшениці, які залишаються після виробництва пшеничного борошна. Виробляється практично з пшеничного борошна, выдповыдно манка включає в себе всі елементи, які містить борошно.
На прилавках магазинів можна виявити три види манки:
"М" крупа, яка виготовлена з м’яких сортів пшениці
"Т" крупа з твердих сортів пшениці
«МТ» крупа, яка містить не менше 20% крупи з твердих сортів
Кілька цікавих фактів про звичну для всіх українців кашу
Гімалаї - місце народження гречки
В Китаї для виготовлення шоколаду, джему і лікеру використовують гречане борошно
В деяких регіонах Італії підсушені зерна гречки лузгають, як у нас насіння
Пам’ятка гірського Непалу, алкогольний напій Тонгба, виготовляється зі звареного і загравшого пшона
Кукурудзяна крупа містить рекордну у порівнянні з іншими продуктами кількість золота
Поля пшениці являють найбільш популярний пейзаж для зображення на картинах
У світі нараховується більше 700 видів рису
Використано відкриті джерела інтернету
10.10.2022
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119