У складних умовах війни з росією вітчизняне насінництво нарощує експортний потенціал – Інститут аграрної економіки
Національне насінництво нарощує експорт насіння зернових та олійних культур. У першому півріччі 2022 року його обсяг в 1,8 разу перевищив відповідний показник попереднього року у 15,2 млн дол. США і становив 27,8 млн дол. США, поінформував завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук.
У структурі українського експорту насіння зернових та олійних культур традиційно домінує кукурудза (96 %), нагадав він. За січень-червень на зарубіжні ринки цього виду насіння продано на 26,8 млн дол. США.
При цьому експорт гібридної кукурудзи у кількісному та вартісному виразі збільшився майже вдвічі. Якщо торік за 6 місяців експортували 6,3 тис. т на суму 13,5 млн дол. США, то у першому півріччі цього року 12,2 тис. т на суму 26,8 млн дол. США.
Вперше за роки незалежності України обсяги експорту насіння гібридної кукурудзи перевищили обсяги його імпорту, наголосив Олександр Захарчук. За січень-червень цього року з України вивезено насіння вітчизняної та іноземної селекції 12156 т, тоді як поставки з-за кордону склали лише 8812 т.
Крім кукурудзи, на зарубіжні ринки було також експортовано 167 т насіння соняшнику, 58 т сої, 16 т льону, 15 т ріпаку та 21 т гірчиці. Зазначені культури надали державі додатково ще близько 1,0 млн дол. США виручки від реалізації, що на рівні відповідного показника минулого року.
У першому півріччі експорт збільшився за рахунок додаткових можливостей розвитку вітчизняного насінництва. З одного боку, це пов’язано з втратою логістичних каналів постачання насіння з-за кордону через широкомасштабну агресію рф, а з іншого зі збільшенням виробництва на власних потужностях вітчизняних насіннєвих заводів. Крім того, визнання Європарламентом української системи сертифікації насіння еквівалентною вимогам ЄС у 2020 році дозволило Україні вже другий рік поспіль нарощувати експорт насіння, в першу чергу до країн Євросоюзу, підсумував Олександр Захарчук.
###
Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.
Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.
Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.
10.10.2022
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119