Збільшення можливостей промислового вилову риби – нагальне питання сьогодення, - Віталій Головня
У звязку зі збройною агресією рф промисловий вилов у водоймах країни впав на понад 70 % у порівнянні з минулим роком. Водночас одним з факторів такого різкого падіння є заборона обласними військовими адміністраціями, прикордонниками, підрозділами ЗСУ промислового лову на окремих ділянках водних обєктів. Зокрема, на значній території України заборонено навігацію риболовних суден та, відповідно, вилову водних біоресурсів.
Так, повністю заборонено промисловий вилов водних біоресурсів у Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській областях. Діє часткова заборона у Київській, Одеській та Миколаївській областях.
Водночас до Держрибагентства звертаються громадяни, рибалки-промисловики та профільні асоціації щодо можливості вирішення питання часткового обмеження вилову. Адже таке обмеження унеможливлює задоволення потреб населення, створює перешкоди для ефективного ведення бізнесу, спричиняє скорочення робочих місць.
Держрибагентство спільно з Мінагрополітики активно працюють над питаннями можливого збільшення обсягів промислового вилову риби. Так, сьогодні в онлайн-форматі проведено нараду з обласними військовими адміністраціями щодо можливості часткового зняття обмежень для навігації риболовних суден. Водночас керівництвом відомств закцентовано увагу керівників військових адміністрацій на цій проблематиці та запропоновано, враховуючи актуальність проблеми, розглянути її, адже насичення українського ринку рибою вітчизняного походження важливе, як для наших суб’єктів господарювання, населення, так і для держави в цілому.
«Повноцінне функціонування економіки нашої країни та вирішення питань продовольчої безпеки залежить від своєчасного наповнення внутрішнього ринку продукцією власного виробництва, зокрема рибою. Під час зустрічі ми акцентували увагу на необхідності прийняття оптимального рішення з урахуванням поєднання безпекових та економічних аспектів», зазначив Віталій Головня, заступник Міністра аграрної політики та продовольства.
28.09.2022
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119