Бізнес обговорив наслідки заборони на використання неенергоефективних котлів – для виробників, забудовників, споживачів
16 вересня в Європейській Бізнес Асоціації відбулася зустріч Комітету побутової електротехніки Асоціації з представниками Міністерства розвитку громад та територій України, в тому числі заступником Міністра пані Наталією Козловською та представниками Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.
Основною темою для обговорення стали практичні наслідки для виробників котлів, забудовників та споживачів від набрання чинності окремими положеннями Технічного регламенту щодо екодизайну обігрівачів приміщень. Зокрема, з 29 серпня 2022 року заборонено вводити в обіг на ринку України неенергоефективні стандартні котли. Асоціація підтримує такі нововведення, оскільки, вони не лише відповідають курсу України на інтеграцію до Європейського Союзу, а й сприятимуть покращенню енергетичної ефективності та безпеки нашої держави. Так, за розрахунками експертів Комітету Асоціації, використання сучасного конденсаційного котла замість стандартного разом з реконструкцією системи опалення та використанням сучасної автоматики дозволить до 25% знизити споживання газу.
Водночас, виникає питання щодо заморожених або не завершених будівель, в яких проєктами закладено індивідуальне опалення з використанням стандартних (конвекційних) котлів. Адже, імпорт цього обладнання вже заборонений, а для встановлення конденсаційних котлів мають бути внесені зміни в проєкти.
Обговорюючи це питання сторони дійшли до розуміння, що якщо стандартні котли були введені в обіг на територію України, то забудовники можуть продовжувати їх встановлювати на об’єкти будівництва і після 29 серпня 2022 року без внесення змін до будівельного проєкту. У той же час, ввозити нові партії неенергоефективних стандартних котлів після 29 серпня заборонено. Відтак, якщо якийсь забудовник не зможе придбати необхідний йому стандартний котел, йому все ж таки доведеться внести зміни в будівництво та проєктну документацію з тим, щоб встановити на об’єкті більш енергоефективні сучасні котли.
Також, учасники наради обговорили питання по заміні котлів у вже існуючих будинках з індивідуальним опаленням на стандартних котлах, в разі їх виходу з ладу. Адже вимоги до димоходів для стандартних неенергоефективних котлів та енергоефективних конденсаційних відрізняються (при використанні конденсаційних котлів наявний конденсат створює додаткові вимоги до матеріалів димоходу, більше того, потрібно забезпечити нейтралізацію та відведення конденсату з колективного димоходу у каналізацію). В іншому випадку при використанні не стійких до впливу конденсату димоходів можливий їх поступовий вихід з ладу та витоки димових газів у житлові помешкання. Відповідно, вимагає уваги цілий ряд питань, як то наприклад:
хто буде відповідати за реконструкцію колективного димоходу і визначати чи вона необхідна; хто має сплачувати за реконструкцію колективного димоходу тощо.
Тож, сторони домовились щодо необхідності їх подальшого обговорення в більш широкому колі учасників, в тому числі, із залученням фахівців НРЄКП. Щиро дякуємо МінРегіону та Держенергоефективності за відкритість до діалогу та сподіваємось на подальшу конструктивну співпрацю.
16.09.2022
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119