В Україні розпочалася осіння посівна кампанія. За прогнозами, очікується зниження площ під озиминою не менше як на 30%. Головні причини, які спонукають сільгоспвиробників скорочувати посівні площі, це висока вартість мінеральних добрив, проблеми з реалізацією зерна, а також занадто низькі закупівельні ціни на агропродукцію. Аграрії-учасники ВАР розповіли про виробничі плани в своїх господарствах.
Аграрій з Київської області, очільник ФГ «Родина 2007» Валерій Мартишко осінні посіви скоротить на 50% через проблеми з реалізацією зерна.
"Посіви озимини зменшимо майже вполовину. Продавати сьогодні пшеницю за собівартістю і ще сіяти, коли нема реалізації, вважаю недоцільним. Шукаю ринок збуту. Щоб зараз відсіятися, господарству потрібно продати 500700 тонн. Робити це скрутно, бо з місця за тонну пшениці 23 класу дають 5300 грн. Собівартість вирощування становить близько 5000 грн/т, тобто треба продавати майже «в нуль».
Менше посіємо восени менші затрати понесемо. Добрива внесемо по мінімуму, бо вони дуже дорогі, і було б добре, якби були програми цільового фінансування під добрива. Маємо власний насіннєвий матеріал, готуємо під посів 320 га, а раніше восени сіяли близько 600 га. Решту площ залишимо під паром, що завжди себе виправдовує: ризиків менше, а врожайність пшениці дає прибавку у 20% вже мали такий досвід у господарстві. Залишаючи землі під паром, як мінімум, нічого не втрачаємо", ділиться планами Валерій Мартишко.
Сільгоспвиробник з Одещини Анатолій Артеменко, очільник ФГ «Гранат», площі зменшувати не буде, але від добрив змушений відмовитися.
"Будемо сіяти як завжди 800 га озимини: пшеницю, ячмінь, ріпак. Вологу для посіву ріпаку вдалося захопити, тож ця культура вже посіяна. Єдине, що буде вирізняти цю посівну від попередніх плануємо сіяти пшеницю без добрив, через їх високу вартість. Пальне також дороге, але змушені були його придбати, продавши зерно «в нуль», за собівартістю", розповідає Анатолій Артеменко.
Фермер з Вінницької області, Андрій Капріца, керівник ФГ «Флора А.А.», залишить структуру посівів без змін. «Будемо сіяти і пшеницю, і ячмінь, озимий ріпак вже посіяли. Попри труднощі треба провести осінню посівну. Як і кожного року, плануємо посіяти 200 га озимої пшениці.
Аграрій Хмельниччини Сергій Іващук, планує скорочення посівів близько на 15% через дорогі добрива.
»Скоротимо посіви озимої пшениці не менше як на 15%, площі озимого ріпаку скоротимо на 10% змушені так діяти через дорогі добрива. Сьогодні співвідношення вартості тонни пшениці і комплексних добрив становить близько 1:10, це занадто велика різниця, що змушує замислитися про доцільність посіву. До прикладу, якщо взяти комплексні добрива, то діамофоска NPK 102626 коштує під 50 тис. грн/т, в той час як пшениця близько 57 тис. грн/т. Нормальним є співвідношення вартості добрив і пшениці близько 1:4, раніше так і було", розповідає керівник ТОВ НВА «Перлина Поділля».
12.09.2022
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119