На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

У липні відбулось зниження світових цін на продовольство

Ціни на рослинні олії та зернові сприяють зниженню Індексу продовольчих цін ФАО

Базовий показник світових цін на продовольство значно знизився в липні, причому ціни на основні зернові культури та олію зафіксували двозначне відсоткове зниження, повідомила сьогодні Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

У липні Індекс продовольчих цін ФАО у середньому становив 140,9 пункту, що на 8,6 відсотка менше, ніж у червні, що стало п’ятим поспіль щомісячним зниженням після досягнення історичного максимуму на початку року. Проте показник Індексу, що відстежує щомісячні зміни світових цін на кошик продовольчих товарів, залишився на 13,1 відсотка вищим, ніж у липні 2021 року.

«Зниження цін на продовольчі товари з дуже високих рівнів є позитивним сигналом, особливо з точки зору доступу до продовольства; проте залишається багато невизначеностей, включаючи високі ціни на добрива, які можуть вплинути на перспективи майбутнього виробництва та засоби до існування фермерів, песимістичні перспективи світової економіки та коливання курсів валют — все це створює серйозні проблеми для світової продовольчої безпеки», — зазначив головний економіст ФАО Максимо Тореро.

У липні Індекс цін ФАО на рослинну олію знизився на 19,2 відсотка у порівнянні з червнем, позначивши 10-місячний мінімум. Міжнародні котирування на всі типи олії впали, при цьому ціни на пальмову олію знизилися через перспективи достатнього обсягу експортного постачання з Індонезії, зниження цін на ріпакову олію відбулося у зв’язку з очікуваннями достатнього обсягу постачання нового врожаю, а ціни на соєву олію знизилися через тривалий низький попит. Ціни на соняшникову олію також помітно знизилися на тлі зниження світового попиту на імпорт, попри логістичну невизначеність, що зберігається в Чорноморському регіоні. Зниження цін на сиру нафту також вплинуло на падіння цін на рослинну олію.

Індекс цін ФАО на зернові знизився за місяць на 11,5 відсотка, залишившись на 16,6 відсотка вищим за показник липня 2021 року. Падіння міжнародних цін торкнулося всіх видів зернових, представлених в цьому Індексі. Світові ціни на пшеницю знизилися на 14,5 відсотка, що частково зумовлено досягнутою Україною та Російською Федерацією угодою про розблокування експорту з ключових чорноморських портів, та частково через сезонну доступність врожаю, збір якого триває в Північній півкулі. Світові ціни на фуражне зерно в липні знизилися на 11,2 відсотка, а ціни на кукурудзу — на 10,7 відсотка, також частково через Чорноморську угоду, і збільшення сезонної пропозиції в Аргентині та Бразилії. Міжнародні ціни на рис також знизилися вперше у 2022 році.

Індекс цін ФАО на цукор знизився на 3,8 відсотка у порівнянні з червнем на тлі побоювань щодо перспектив попиту, спричинених очікуваннями подальшого уповільнення темпів зростання світової економіки, ослабленням бразильського реала та зниженням цін на етанол, що призвело до збільшення виробництва цукру у Бразилії протягом місяця у порівнянні з попередніми прогнозами. Ознаки збільшення експорту, а також сприятливі перспективи виробництва в Індії також сприяли зниженню світових цін на цукор, тоді як спекотна та суха погода в Європейському Союзі викликала занепокоєння щодо врожайності цукрових буряків і запобігла більш різкому зниженню цін.

Індекс цін ФАО на молочну продукцію знизився на 2,5 відсотка у порівнянні з червнем на тлі слабкої торгової активності, але все одно в середньому на 25,4 відсотка перевищив показник липня 2021 року. Ціни на сухе молоко та масло знизилися, тоді як ціни на сир залишилися стабільними завдяки попиту в європейських туристичних напрямках.

У липні Індекс цін ФАО на м’ясо також знизився на 0,5 відсотка у порівнянні з червнем через зниження імпортного попиту на яловичину, баранину та свинину. На відміну від цього, міжнародні ціни на м’ясо птиці досягли історичного максимуму, чому сприяв стійкий світовий імпортний попит та обмежені пропозиції через спалахи пташиного грипу в північній півкулі.

05.08.2022


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119


НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2022 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.