На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Рада ЄІБ за підтримки Єврокомісії затвердила виділення Україні 1,59 млрд євро фінансової допомоги ЄС

ЄІБ, Банк ЄС, надає 1,59 млрд євро, підкріплені гарантіями з бюджету ЄС, аби допомогти Україні відремонтувати найнеобхіднішу пошкоджену інфраструктуру та відновити критично важливі проєкти, спрямовані на задоволення нагальних потреб українського народу.
Це другий пакет підтримки України в межах Екстрених заходів солідарності з Україною від ЄІБ, розроблений у тісній співпраці з Європейською комісією. Це продовження екстреного пакета фінансової підтримки розміром у 668 млн євро, який був повністю перерахований протягом місяця після початку повномасштабної війни. Як і перший пакет, це фінансування пропонується на вигідних умовах, включно з довгостроковими термінами кредитування.
Російська війна в Україні має руйнівний вплив на населення, інфраструктуру та економіку держави. Зважаючи на цю надзвичайно складну ситуацію в Україні, Рада директорів Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) сьогодні затвердила додаткову фінансову підтримку для України у розмірі 1,59 млрд євро для усунення дефіциту фінансування інфраструктури та нагальних потреб. Із цих коштів 1,05 млрд євро будуть надані негайно.

Цей пакет допомоги є частиною Екстрених заходів солідарності з Україною від ЄІБ, підготовлений у співпраці з Європейською комісією. Фінансування гарантується ЄС у межах Мандату на зовнішнє кредитування та доповнює екстрену фінансову підтримку для України у розмірі 668 млн євро, надану ЄІБ на початку березня 2022 року.

Другий пакет допомоги в межах Екстрених заходів солідарності з Україною від ЄІБ сприятиме збереженню та відновленню функціонування найбільш критично важливої інфраструктури й необхідних послуг, посиленню стійкості країни та підтримці її економічної стабільності. Пакет допомоги складається з двох блоків:

Негайна фінансова підтримка на загальну суму 1,05 млрд євро. Вона міститиме авансові виплати за вісьмома наявними фінансовими контрактами. Це допоможе українському уряду покрити першочергові короткострокові потреби у фінансуванні, надати підтримку стратегічним державним підприємствам, забезпечити негайний ремонт пошкодженої інфраструктури, відновити надання порушених комунальних послуг, підтримати термінові заходи з енергетики та енергоефективності під час підготовки до опалювального сезону.

Відновлення реалізації фінансованих проєктів ЄІБ в Україні на загальну суму 540 млн євро там, де це можливо, за винятком районів активних бойових дій і територій, непідконтрольних українському уряду. Відібрані проєкти стосуватимуться енергетики, енергоефективності, доріг, транспорту, освіти та інфраструктури, а також програм реконструкції та відновлення. Точний час цих виплат залежатиме від стану просування обраних проєктів.
Фінансування надасть украй необхідну підтримку українській економіці.

Президент ЄІБ Вернер Хойєр сказав: «Сьогодні, завдяки надзвичайно важливій ​​підтримці Європейської комісії, ми схвалили ще 1,59 млрд євро у межах Екстрених заходів солідарності з Україною від ЄІБ для задоволення найбільш нагальних потреб України у фінансуванні та забезпеченні того, щоб країна могла продовжувати виконувати свої критично важливі функції, зокрема швидку реконструкцію об’єктів соціальної інфраструктури. У межах цього екстреного пакета, як частини Team Europe, ми посилаємо рішучий сигнал — ЄС та його Банк залишаються непохитними у своїй солідарності з Україною та її народом у цю скрутну годину, а також у довгостроковій підтримці її реконструкції».

«Ця підтримка надасть необхідні кошти для покриття нагальних потреб і забезпечення роботи критичної інфраструктури. Ми регулярно контактуємо з урядом України, щоб надавати допомогу настільки гнучко, наскільки це необхідно. Це питання інвестицій у майбутнє України, майбутнє Європи та майбутнє вільного світу», — додала віцепрезидентка ЄІБ Тереза ​​Червінська, відповідальна за операції в Україні.

Виконавчий віцепрезидент Європейської комісії, відповідальний за стратегію «Економіка, що працює для людей», Валдіс Домбровскіс сказав: «ЄС продовжує стояти пліч-о-пліч з Україною та її народом перед обличчям жорстокої агресії Росії. Ця допомогаа від ЄІБ підтримає фінансову життєздатність стратегічних державних підприємств та їхню спроможність здійснювати терміновий ремонт критично важливої інфраструктури, відновлювати надання основних послуг та задовольняти інші невідкладні потреби українців, включно з переміщеними особами через війну РФ. Європейська комісія продовжуватиме працювати з державами-членами ЄС та нашими міжнародними партнерами, щоб підтримувати Україну на всіх рівнях — стільки, скільки це буде необхідно».

Міністр фінансів України Сергій Марченко сказав: «Щоб відбудувати Україну, нам потрібна потужна глобальна підтримка та фінансова допомога, що збільшуватиметься. Я вдячний ЄІБ та Європейському Союзу за тривалу співпрацю, фінансову підтримку та солідарність з Україною, що триватимуть стільки, скільки буде необхідно. Ці 1,59 млрд євро є ще одним вагомим внеском у невідкладні потреби країни у фінансуванні, яка перебуває під безпрецедентним тиском через вторгнення Росії. Завдяки цій фінансовій підтримці ми продовжимо працювати над відбудовою пошкодженої інфраструктури, відновленням надання комунальних послуг, зокрема транспортних, та підготовкою до наступного опалювального сезону».

З початку агресивної війни Росії, неспровокованої та невиправданої, ЄС, держави-члени та європейські фінансові інституції залишаються згуртованими у своїй непохитній підтримці України та діють у відповідності до підходу Team Europe.

26.07.2022


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.