На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

ЗВТ з Туреччиною потребує від України більш системної державної підтримки промисловості

Промислова політика в Україні і Туреччині значно відрізняється, причому не на нашу користь.

До прикладу, Анкара компенсує національним виробникам частину вартості енергоносіїв, що робить їх більш конкурентоспроможними. Також безпосередньо в індустрії діє низка програм, що передбачає звільнення від сплати деяких видів мит і податків, часткову компенсацію відсотків по кредитам тощо.

Українські промисловці підтримують договір про зону вільної торгівлі з Туреччиною в частині перспектив побудови в Україні заводу з випуску безпілотників Bayraktar, подальшого розширення експортних ринків тощо.

На цьому наголосили в УСПП.

В діловому союзі при цьому додали, що по багатьом напрямам економічної співпраці мають бути встановлені перехідні періоди — для того, щоб Україна мала час застосувати дзеркальні турецьким механізми підтримки власної промисловості. Це має бути послідовна спільна робота влади і бізнесу, профільних ділових асоціацій.

Угода, що ще має бути ратифікована в парламенті, при грамотному її використанні дійсно може бути вигідною вітчизняним експортерам.

Позитивом є збереження в Україні експортного мита на металобрухт у розмірі 180 євро за тонну. Адже Туреччина є одним із найбільших імпортерів даної продукції. Також галузь АПК (молочне господарство, крупи, м’ясо і т.д.) отримає нарешті знижені мита для постачання продукції в Туреччину. Хоча при цьому поки український ринок недостатньо захищений від вивозу сировини, натомість постачання сюди переробленої готової продукції.

Також легка промисловість України має низку пересторог.

За останніх 10 років турецький імпорт в Україну перевищив відповідний український — у 53 рази і продовжує постійно зростати. Сальдо галузевої торгівлі гіпертрофовано від’ємне. Це результат багаторічної комплексної підтримки текстильної промисловості з боку турецького уряду. На цьому наголосили в «Укрлегпромі».

З огляду на завершення переговорів щодо укладення угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною, представники галузевого бізнесу наполягають на лібералізації — лише після перехідного періоду на групу товарів: шкіряні вироби, вироби з натурального і штучного хутра готова трикотажна продукція, готова текстильна продукція, взуття, головні убори та ін.

Найбільшу увагу промисловців викликає галузь машинобудування. В Туреччині існує ціла система програм підтримки даної сфери, про інші заходи — кредити, пільги — ми вже зазначали вище.

Можна, звичайно, опиратися на закон про локалізацію, нещодавно проголосований у Верховній Раді України, проте для його імплементації на практиці потрібні додаткові заходи.

Відтак, складно говорити про можливість збільшення експорту, хоча є непогана перспектива налагодження спільного виробництва.

«Судячи із озвучених положень угоди про ЗВТ із Туреччиною — є велике поле для роботи урядовців разом із вітчизняними промисловцями. Це можливість, яку можна використати для економічного розвитку, проте цьому, знову ж таки, має передувати низка перехідних періодів та відповідні прозорі методи підтримки власного товаровиробника», — резюмували в УСПП.

07.02.2022


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.