Базу оподаткування міжнародних та експрес-відправлень збільшено до 150 євро
У вівторок Верховна Рада прийняла два законопроєкти №4278 і 4279, що стосуються міжнародних поштових та експрес-відправлень.
Так, документами передбачається збільшення бази оподаткування ПДВ міжнародних поштових та експрес-відправленнях фізичних осіб зі 100 євро до 150 євро, розширення переліку товарів, пересилання яких забороняється в міжнародних поштових та експрес-відправленнях (наприклад, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, зброї, поставки товарів з певних країн, тощо). Крім того, застосування інформаційних та телекомунікаційних систем митних органів для аналізу інформації, що дозволить підвищити протидію незаконному ввезенню та обігу вказаних товарів, та сприятиме запобіганню щодо ввезення на митну територію України контрафактних, заборонених товарів або обіг яких обмежено (адже, наприклад, можна буде робити вибірки по найменуванню товарів, відправникам, обмінюватись інформацією від різних відправників), тощо.
Зважаючи на карантинні обмеження у всьому світі електронна комерція є найбільш швидко зростаючою галуззю у світовій економіці. При цьому, з розвитком з’явилось і чимало маніпуляцій, наприклад, під час проходження митного контролю підміна інвойсів чи зазначення недостовірного найменування товарів у відправленнях, тощо. У зв’язку з цим, багато країн переглядають умови для пересилання міжнародних відправлень в бік запровадження додаткового контролю.
В Україні ж у міжнародних поштових та експрес-відправленнях митний контроль та митне оформлення здійснювалось практично «в ручному режимі» у паперовій формі, це унеможливлює ведення об’єктивного обліку переміщуваних товарів, використання інформаційних ресурсів митних органів та здійснення митного контролю таких товарів із застосуванням системи управління ризиками.
Запропоновані законопроєктами зміни сприятимуть прискоренню виконання митних формальностей щодо товарів, що переміщуються у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, підвищать ефективність здійснення митного контролю через можливість попереднього аналізу електронної інформації, вдосконалення процесів управління ризиками, що наразі пов’язані з обмеженням інформації щодо таких товарів, виявлення зловживань в цілях незаконної торгівлі (подрібнення партій, заниження вартості товарів, тощо).
Впровадження електронних реєстрів міжнародних поштових та експрес-відправлень, що подаватимуться операторами поштового зв’язку та експрес-перевізниками для декларування переміщуваних ними товарів (також передбачено прийнятими законопроєктами) дозволить комплексно вирішити проблему ефективного адміністрування митними органами митних платежів та застосовувати систему аналізу ризиків.
Варто зауважити, що Закони набирають чинності з дня наступного за опублікуванням, а Реєстр має запрацювати через 6 місяців після набранні чинності Закону.
Європейська Бізнес Асоціація очікує на публікацію документів найближчим часом, аби не затягувати процес змін.
Водночас, бізнес щиро сподівається на прозорість, чесність та ефективність роботи митних органів, аби все ж запустити дійсно якісний механізм міжнародних та експрес-відправлень.
27.01.2022
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119