Полтавщина. З другої половини грудня озимі знаходяться в фазі зимового спокою
Проведення моніторингу стану озимих культур у зимовий і ранньовесняний періоди дозволяє своєчасно визначити життєздатність посів і спланувати заходи весняного догляду за ними підживлення азотними добривами та регуляторами росту і мікроелементами, що особливо актуально на слабо розкущених з осені посівах; обробки фунгіцидами, інсектицидами та гербіцидами з метою отримання високого урожаю якісного зерна, а за необхідності, забезпечити господарства насінням ярих культур для ремонту чи пересіву площ.
Спеціалісти відділів фітосанітарної безпеки встановили, що з другої половини грудня, із настанням морозної погоди рослини озимих культур знаходяться в фазі зимового спокою. Густота посівів сформувалася у межах 340520 рослин на 1м2 , кущистість 48 стебел. Висота рослин на фазу кущення перед зимівлею становила від 11 до 21см, глибина залягання вузла кущення не менше 22 мм.
За даними моніторингу 23% посівів озимини уражено септоріозом у слабкому ступені. Уражені хворобою рослини виявленні в ранніх посівах, які гарно розкущились. Кореневими гнилями в середньому уражено 2% рослин у слабкому ступені на 35% площ.
Із шкідників на початку грудня 2021 року на площах озимої пшениці мишоподібних гризунів виявляли в Кременчуцькій, Машівській, Оржицькій та Пирятинській громадах. У середньому на культурі нараховувалось 1,5 жилі колонії/га. Відлига та опади у вигляді дощу зливового характеру, які відмічали з 6 по 14 грудня, а потім вторгнення арктичного повітря та настання сталих від’ємних температурних показників сприяли зменшенню чисельності мишоподібних гризунів у відкритих стаціях господарств області. Основна частина жилих колоній залишилася на підвищеннях рельєфу. На площах озимої пшениці окремих господарств нараховується у середньому 1 колонія/га. Частково гризуни приходять поживитися рослинами пшениці з інших стацій не утворюючи колоній. Розвиток шкідників у майбутньому залежатиме від погодніх умов зимового періоду.
Таким чином, необхідно постійно проводити моніторинг площ озимої пшениці, щоб не допустити значних втрат майбутнього врожаю.
10.01.2022
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119