На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Стан переважної частини посівів оцінюється як добрий та задовільний - НААН

11.06.2023 16:21 «Агро Перспектива» (г. Киев) — За спостереженнями науковців ННЦ «Інститут землеробства НААН» на більшості посівних площ у рослин пшениці озимої відмічається фаза розвитку «цвітіння». Висота рослин 75–82 см, довжина колоса 105–110 мм. У колосі сформувалося 19–21 колосків.

У Дніпропетровській, Кіровоградській та Харківській областях, де спостерігалися часті, хоч і нерівномірні дощі, агрометеорологічні умови для вегетації озимих, ранніх ярих культур та просапних культур були добрі та задовільні. Розвиток сільськогосподарських культур відбувався при достатній волого- та теплозабезпеченості. Стан посівів оцінювався як добрий.

Рослини тритикале озимого перебувають у фазі «формування зернівки». Висота рослин 105–120 см, довжина колоса — 95–120 мм. У колосі сформувалося 24–28 колосків.

Рослини жита озимого перебувають також у фазі «формування зернівки». Висота рослин 160–180 см, довжина колоса — 110–135 мм, кількість колосків у колосі — 34–44.

Рослини ячменю озимого перебувають у фазі «формування зернівки». Висота рослин 110–120 см, довжина колоса — 65–75 мм, кількість колосків у колосі — 32–36.

В окремих районах південних областей України відмічається «молочна стиглість зерна» пшениці озимої, що на 1–1,5 тижні раніше середніх багаторічних строків. Стан посівів переважно добрий та задовільний.

У рослин ріпаку озимого тривають фази розвитку «цвітіння» та «утворення стручків». Висота рослин становить 80–180 см. Стан посівів переважно добрий, у Чернігівській області — місцями незадовільний.

У рослин пшениці та ячменю ярих на більшості площ тривають фази «ріст стебла» та «формування колосу», на пізніх посівах відмічаються фази «кущіння» та «утворення вузлових коренів». В окремих районах південних, центральних та східних областей на тиждень-півтора раніше середніх багаторічних строків розпочалася фаза «колосіння» ячменю ярого. На окремих площах Одеської області відмічається фаза «молочна стиглість зерна», що майже на три тижні раніше середніх багаторічних строків. Висота рослин становить 17–62 см, кількість стебел на 1 м2 — 410–1470 шт. Стан посівів переважно добрий та задовільний.

У рослин вівса у залежності від строків сівби відмічаються фази розвитку «утворення 3-го листка», «утворення вузлових коренів», «кущіння» та «утворення нижнього вузла соломини». Висота рослин становить 14–28 см. Стан рослин добрий та задовільний.

У рослин кукурудзи відмічається фаза розвитку «утворення 3, 5, 7-го листків», на окремих площах Чернівецької, Вінницької та Житомирської областей триває сівба та формування сходів. Висота рослин становить 19–38 см. Стан рослин переважно добрий.

Триває сівба та утворення сходів гречки, на раніше засіяних площах Полтавської області відмічається поява суцвіть, у проса — утворення 3-го листка. Стан посівів переважно добрий.

У рослин гороху на ранніх посівах відмічаються фази розвитку «поява суцвіть» та початок «цвітіння», на пізніх посівах — «листоутворення». Висота рослин становить від 19 до 74 см. Стан посівів переважно добрий та відмінний.

У рослин сої, залежно від строків сівби, тривають фази розвитку «утворення сходів», місцями у центральних та західних областях почав формуватися 5-й справжній листок, при висоті рослин 10–12 см. Стан рослин переважно добрий.

У цукрових буряків розпочалося листоутворення. Стан рослин добрий.

У соняшнику на багатьох площах відмічається фаза розвитку «поява другої пари справжніх листків», на окремих посівах північних, східних та південних областей триває сівба та фаза «утворення сходів». В окремих районах південних областей відмічалася фаза «поява суцвіть». Висота рослин, в залежності від строків сівби, становить від 8 до 54 см. Стан посівів, що зійшли, оцінювався як добрий та задовільний, місцями — відмінний.

Перша декада червня характеризувалася теплою і майже сухою погодою. Лише у східних та південних областях у кінці третьої декади травня — на початку першої декади червня випали нерівномірні дощі, в окремих районах у вигляді сильних злив із грозами та градом, часом із шквалистим посиленням вітру.

Середньодобова температура повітря знаходилася у межах 12,5–19,2 0С, що на 2,0–3,2 0С вище за норму, максимальна температура повітря у найтепліші дні на більшій частині країни підвищувалася до 25,5–28,5 0С, а мінімальна температура повітря у найхолодніші ночі знижувалася від 5,0 0С до 12,1 0С тепла. Температура грунту на глибині 10 см в середньому становила 18,0 0С.

За інформацією метеорологів травень 2023 р. виявився одним із найсухіших за весь період метеорологічних спостережень. У більшості західних та північних областей місячна кількість опадів склала від 5 до 20 % норми, у ряді пунктів спостережень Житомирської, Чернігівської, Черкаської та Київської областей за місяць не було зафіксовано жодного дощу. Одночасно на ряді метеостанцій Дніпропетровської, Кіровоградської, півночі Запорізької, Херсонської та Донецької, в окремих районах Харківської та Полтавської областей кількість опадів досягла або значно перевищила місячну норму.

Поряд із тим, що на більшій частині території країни травень був дуже сухим місяцем, третя декада травня також виявилися однією із найбільш сухих у північних та західних областях. Проте, як і у попередній декаді, внаслідок того, що не спостерігалося дуже високих температур повітря, агрометеорологічні умови останньої весняної декади ще залишалися задовільними для вегетації усіх сільськогосподарських культур. Перш за все внаслідок того, що поки ще не відмічалося ґрунтової посухи. Але ступінь впливу погодних умов, що склалися, була не однаковою на різні види сільськогосподарських культур на різних територіях. Так внаслідок більш активного, ніж у попередній період, накопичення ефективного тепла створювалися сприятливі умови для вегетації теплолюбних культур, фазовий розвиток яких наблизився до середніх багаторічних строків, або дещо випередив середні строки.

Одночасно відсутність опадів та висихання верхніх шарів ґрунту створювали малосприятливі умови для початкового розвитку висіяних пізніх технічних та городніх культур. У північних та західних областях, де після надмірної кількості опадів у квітні, травень виявився одним із найсухіших за останні 30 років, створювалися сприятливі умови для сівби теплолюбних культур та проведення польових робіт.

Станом на початок червня запаси продуктивної вологи у ґрунті ще відповідали достатньому та оптимальному рівням. Разом з тим, в окремі дні у цих областях відмічалися слабкі суховії, які сприяли висушуванню та ущільненню верхніх шарів ґрунту, що затримувало вчасне утворення сходів. При цьому за повідомленням агрометеорологів у Волинській області місцями зберігалося підтоплення посівів. Проте, погіршення стану сільськогосподарських культур не відмічалося. У південних та центральних областях, де пройшли як слабкі та помірні, так і сильні дощі та збільшилася відносна вологість повітря, умови для вегетації всіх сільськогосподарських культур пом’якшилися. Хоча запаси продуктивної вологи на посівах пізніх культур поступово витрачалися, як в орному так і в метровому шарах ґрунту, а на окремих площах вже понизилися до незадовільних значень, йдеться в повідомленні НААН України.

Агро Перспектива

< Польські аграрії припинили блокування кордону з Україною Все новости за
11.06.2023
Україна в січні-травні 2023 збільшила імпорт цибулі до 54 тис тонн >

24.12.2024  
21:15 Мінагрополітики обговорило з JICA проєкт малого садівництва
17:17 Коваль обговорив співпрацю в агросекторі з новопризначеним послом Китаю в Україні
17:05 Молочники обговорили з Міненерго можливості безперервного забезпечення підприємств електроенергією в умовах відключень
16:33 Завершуємо 2024 в умовах фінансової стійкості - Шмигаль
15:43 Україна отримала транш на $1 мільярд від Японії та Британії у рамках програми Світового банку
13:26 БЕБ викрило компанію в ухиленні від сплати понад 64 млн грн податків під час будівництва амбулаторії за бюджетні кошти
12:16 USAID АГРО допомагає організаціям водокористувачів модернізувати меліоративну інфраструктуру
12:03 Молоко незбиране ІІ ґатунку подорожчало за рік на 11,4%
11:45 Ціни на ВРХ в Європі в рази вище ніж в Україні
11:05 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
10:54 Як працюватимуть банки на Новий рік
10:47 Какао-боби обійшли біткоїн та стали найприбутковішим товаром 2024
10:42 Пшеничні котирування в Чикаго зросли на технічних покупках контрактів та послабленні темпів експорту з РФ
10:42 Різдвяна вечеря українцям, що купують продовольство в магазинах, обійдеться в 1365 гривень в 2024
10:21 Обов'язковий момент - різдвяна вечеря
09:41 Торговельна інспекція Польщі забракувала майже 22 тонни української пшениці
09:33 Виробництво соняшникової олії з соняшнику 2024 очікується на рівні 4,9 млн тонн
09:26 Святвечір. Як правильно сказати українською "Сочєльнік"
09:24 МВФ в оновленій програмі з Україною наголосив на можливості більш раннього закінчення війни
09:19 Чому сучасні люди постійно смакують каву
23.12.2024  
23:54 Релокація та нестача приміщень для тварин провокуватимуть скорочення поголів’я ВРХ в Україні
23:50 Станом на 1 грудня 2024 поголів'я ВРХ в Україні становить 2,179 млн голів, у тому числі 1,217 млн корів
23:39 ВВП України у третьому кварталі зріс на 2% - Держстат
23:32 Нацкомісія з 1 січня заборонила виведення цінних паперів іноземних емітентів з України
15:29 БЕБ на Закарпатті упередило ризиковий тендер на будівництво Дія-центру вартістю 28,2 млн грн
14:43 Мінекономіки спрямувало 10 млн грн на часткову компенсацію вартості українських техніки та обладнання - перша виплата програми
14:18 Борг уряду банкам за компенсацією програми "5-7-9" сягнув 10 млрд грн, ця програма та "єОселя" потребують подальшого калібрування - НБУ
13:44 Україна отримала $1,1 млрд від МВФ
13:37 Гранти на розвиток садів та теплиць отримали 111 агровиробників на суму 477,2 млн грн в 2024
13:15 Цукрові заводи Вінниччини виробили 316 тис. тонн цукру
12:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:44 Пшеничні котирування на біржі Чикаго залишалися стабільними
11:16 Україна скоротить експорт зернових у 2024/2025 до 40,3 млн тонн - прогноз Мінагро
09:54 Ціни на соняшник знизилися на тлі ослаблення експортного ринку олії - АГРО+Олійні
09:42 Виробники олії вважають зростання цін на соняшник невиправданим
22.12.2024  
23:31 МВФ прогнозує відчутне покращення ВВП України у 2026-2027
19:50 Зеленський розраховує, що головування Польщі та Данії в ЄС у 2025 р. стануть історичними для України
12:03 Погода та корми сприяють розмноженню польових гризунів
11:54 Стан озимини вчені оцінюють як добрий
21.12.2024  
21:28 Трейдери експортували 9,4 млн тонн пшениці, або 458% погодженого з владою обсягу на 2024/2025 МР
18:13 Кутя на Різдво з пшениці в Україні. Чим пригощає світ?
17:46 Виробництво зерна в Китаї в 2024 досягло рекордних 706 млн тонн
16:55 Недоступність окремих держреєстрів знижує можливість банків відкривати рахунки і видавати кредити - НБУ
11:04 Сільпо втратило склад і товари на 400 млн грн через нічну атаку "шахедів"
10:37 Олієдобувні мультифункціональні заводи зменшать переробку соняшнику і переорієнтуються на сою
10:33 Україна продала на зовнішні ринки в 1 півріччі 2024/2025 на 4 млн тонн зерна більше
09:54 Нацбанк спростив вимоги до страховиків сільгосппродукції з держпідтримкою
09:41 МВФ прогнозує відчутне покращення ВВП України у 2026-2027
04:54 Швейцарія та Євросоюз досягли угоди щодо зміцнення торгівельних зв’язків
03:51 Постійні температурні стреси вимагають ретельніше стежити за станом посівів озимини









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.