Це було нелегко, але це потрібно було зробити, щоб знайти нові шляхи збуту на ще не відкритому для себе японському ринку.
Рух на польському кордоні був хаотичним. Однак вдалося ввезти вино, мед і горіхи в Польщу та упакувати товар на рейс з Варшави до Токіо.
За допомогою JETRO (Японська організація зовнішньої торгівлі, дочірня компанія японського уряду) 12 компаній з України нарешті з’явилися зі своєю продукцією на FOODEX - найбільшій міжнародній продовольчій виставці в Азії (березень 2024, Токіо).
«Сьогодні (5 березня 2024 року) в Токіо відкрилася виставка FOODEX-2024. Японський ринок продуктів харчування величезний, конкурентний, престижний і прибутковий. Дванадцять українських компаній мають можливість представити свою продукцію, і ми можемо пишатися нею, адже вона смачна, корисна і красива», - сказав Сергій Корсунський, Посол України в Японії, на церемонії відкриття.
Український павільйон, площею 108 квадратних метрів, прикрашений національними прапорами, був розташований безпосередньо в зоні для європейських країн. Незважаючи на обмежену площу, павільйон привернув велику увагу учасників виставки.
Міністр сільського господарства Італії Франческо Лоллобриджида відвідав український павільйон(Facebook Сергія Корсунського)
Одним із спеціальних гостей був пан Франческо Лоллобриджида, міністр сільського господарства Італії. Під час свого візиту до Японії як голова міністрів сільського господарства G7 він відвідав виставку, щоб продемонструвати свою солідарність з Україною.
Андрій Шкляр, співзасновник та керівник відділу розвитку бізнесу київської компанії «БРАНЧО», продавав органічні фруктові рулети та чіпси. Він зазначив: «Снеки Brancoho зручні та корисні. Оскільки попит в Україні знизився, нам потрібно шукати нові ринки збуту. Поки що ми добре експортуємо в Європу та США, але необхідно розширювати експортні продажі».
Фруктовий рулет на 100% органічний, пан Андрій Шкляр з BRANCHO (© YAMADA, Масаru)
Він висловив сподівання, що їхня компанія матиме торгових представників в Японії.
«Японські споживачі будуть насолоджуватися нашими високоякісними органічними продуктами. Я вірю, що ми зможемо побудувати бізнес-мережу
в цій країні», - переконаний Шкляр.
Одним з керівників делегації є Анна Вашина, генеральний директор компанії ANNA Co, Ltd в Японії. Вона приїхала до Японії вісімнадцять років тому як професійна модель, а у 2023 році заснувала власну компанію в Японії.
Вона намагається вийти на японський ринок вина з високоякісною українською продукцією.
На ринку вина в Японії домінують відомі бренди, зокрема французькі, чилійські та італійські компанії, але пані Анна налаштована оптимістично. Вона сподівається, що люди тут закохаються в українське вино.
"Наш слоган - «Сміливі люди, сміливе вино». Хоча наше українське вино не знайоме японським споживачам, вони дивуються, коли бачать, наскільки воно якісне. Ми не маленька країна. Наші виноградники в чотири рази більші, ніж у Німеччині", - сказала Вашина досконалою японською мовою.
Демонстрація вин з України, пані Анна Вашина (© YAMADA, Masaru)
Великою перевагою українського вина є його свобода. «Свобода від складних правил у традиційних виноробних країнах робить наше вино особливим. У нас є свої місцеві винні сорти винограду. Я вірю, що японські споживачі приймуть наше вино», - сказала Вашина.
Японський покупець, який відвідав український павільйон, сказав: «Раніше Україна була невідомою країною для багатьох японців, якщо чесно. Зараз майже всі японці знають, що український народ бореться за справедливість і незалежність. Симпатія та солідарність - це хороші причини для споживачів спробувати нові продукти. Сподіваюся, що все буде добре».
Косуке Шікіба, співробітник Центру підтримки закордонного бізнесу компанії JETRO, також очікує певних зрушень у бізнесі між двома країнами. «Підтримка України є нашим пріоритетом. Ми будемо продовжувати робити все можливе для зміцнення ділових зв’язків», сказав пан Шікіба та додав, що уряди двох країн домовилися про посилення співпраці.
19 лютого Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда зустрівся з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем, який перебував з візитом у Японії для участі в Японсько-українській конференції зі сприяння економічному зростанню та реконструкції.Прем’єр-міністр
Кісіда зазначив, що конференція принесла значні результати, включаючи підписання понад 50 документів про співпрацю між державним та приватним секторами. Прем’єр-міністр Шмигаль висловив задоволення успішним проведенням сьогоднішньої конференції завдяки співпраці двох урядів.
В аграрному секторі загалом було підписано вісім меморандумів про взаєморозуміння між шістьма японськими компаніями, включаючи виробників сільськогосподарської техніки, та Міністерством аграрної політики та продовольства України в присутності лідерів обох країн.
За повідомленням Міністерства сільського господарства, лісового господарства та рибальства Японії (MAFF), воно виступило сполучною ланкою між японськими компаніями та Міністерством аграрної політики та продовольства України і координувало укладення цих Меморандумів про взаєморозуміння. MAFF продовжуватиме підтримувати зусилля компаній, що підписали Меморандуми, та нових компаній, що співпрацюють, через «Спільну українсько-японську робочу групу з питань стратегії відновлення сільського господарства», яка була створена в листопаді
минулого року спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України.
Довідка
FOODEX JAPAN є провідною глобальною подією харчової індустрії з моменту її заснування в 1976 році.
Головна тема 49-ї FOODEX Japan - «Загальне рішення харчових продуктів».
Останніми роками заморожені продукти та харчові технології, включно з альтернативними продуктами харчування, набувають популярності через соціально-екологічні зміни, такі як збільшення кількості працюючих жінок, і міркування щодо екологічної стійкості.
Спеціально для «Агро Перспектива» Масару Ямада, Японія, член IFAJ