Голова правління ПАТ «Миронівський хлібопродукт» Юрій Косюк та голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій 11 квітня 2017 року на прес-конференції презентували програму мікрогрантів для регіону, яка передбачає фінансову та консультаційну підтримку. В ході прес-конференції був підписаний меморандум між вищезазначеними сторонами.
Проект «Село. Кроки до розвитку» передбачає проведення конкурсу на кращі бізнес-ідеї серед жителів 5 районів області: Бершадського, Гайсинського, Немирівського, Тростянецького і Тульчинського.
Автори 20 найкращих ідей отримають мікрогранти для реалізації свого бізнес-плану в розмірі 40 000 грн. Один із найважливіших критеріїв відбору — проекти мають бути прибутковими.
Переможців визначить спеціальна комісія, в яку увійдуть представники Вінницької ОДА, громадської спілки підприємців «Стіна» та ПАТ «МХП».
Голова правління МХП Юрій Косюк наголосив, що змінювати країну кожен громадянин має, починаючи з трансформації власної свідомості.
«Раніше, підтримуючи громади, ми просто виділяли кошти. Тим самим все більше формували споживацькі настрої. Ми зрозуміли, що потрібно змінювати підхід і два роки тому провели перший конкурс мікрогрантів у Черкаській області, а нині аналогічний стартує на Вінниччині. Якщо є розумна ідея — ми її профінансуємо. Свій власний успіх ми хочемо транслювати до громади, до малого підприємця, до конкретної людини, яка хоче почати бізнес. Ми навчимо разом з нами робити бізнес, але на конкурентних умовах. Повірте, тільки такі кроки можуть змінити країну. Країна змінюється знизу, а не зверху… Я не хочу бути багатим вигнанцем у власній країні, я хочу жити поруч із багатими і щасливими людьми…»,— зазначив Косюк.
Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій відзначив значимість проекту для регіону.
«Старт даного проекту — це новий етап розвитку регіону. Дуже важливо, що він торкається підтримки громадських ініціатив. Однією із базових проблем української реальності є перебудова системи сприйняття дійсності та власної причетності до того, як ми змінюємо територію, конкретне село і країну в цілому. Зараз ми є свідками зародження громадянського суспільства», — зазначив Коровій.
Голова спілки «СТІНА», яка координуватиме проект у Вінницькій області, Олександр Печалін додав, що приємно, коли великий бізнес допомагає дрібним підприємцям ставати на ноги.
«Шлях до заможного суспільства починається з розвитку малого та мікробізнесу. Є безліч практичних підтверджень, що не завжди потрібні мільйонні вкладення для старту успішної справи. У нашій спілці є підприємець, який розпочав свій бізнес, маючи стартовий капітал 300 доларів. Приємно, що МХП є творцем суспільного блага і починає виконувати європейську директиву з підтримки малого бізнесу», — зазначив Печалін.
До речі, проект «Село. Кроки до розвитку» долучився до когорти інших соціальних проектів, які реалізовує на території Вінницької області компанія МХП.
«Це один із десятків соціальних проектів, які впроваджує «Миронівський хлібопродукт». Наприклад, торік за фінансової участі МХП провели 13-ий обласний конкурс об’єднаних територіальних громад.Усі наші ініціативи вдалі, а проект, який зараз презентуємо, — цілковито новий. Любити Україну можна по-різному — можна ходити з плакатами, а можна створювати підприємства, робочі місця, платити чесно зарплатню і податки», — зазначив народний депутат України Микола Кучер.
Отож, можна багато та постійно закликати підтримувати та розвивати малий бізнес, а можна не говорити, а прости діяти.