Про кого про кого, а про неї рясніє інтернет, національні та світові видання одне поперед одного друкують її фото. Останнім часом вона все частіше звертає увагу на село та його мешканців.
Працьовита пані натхненно трудиться на благо українського народу, включаючи сільський електорат. Цього сезону вона навіть ще й не відпочивала. Немає часу…
За політичними баталіями, переговорами з МВФ, розрахунками за російський газ
пані Юлія Тимошенко не забуває і про українське село. З легкої руки «сірого кардинала» Івана Кириленка Юлія Володимирівна останнім часом проявляє все більше уваги до аграрного сектору.
Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко запевняє, що розвиток сільського господарства – то є пріоритет для її уряду.
То пані Прем’єр обіцяє профінансувати всі видатки для аграрного сектору. «Всі видатки аграрного сектору до останньої копійки буде профінансовано» - заявила вона.
То за допомогою телефонного зв’язку Тимошенко вивчає типові проблеми агропромислового комплексу, спілкується із представниками різних сегментів аграрного бізнесу та дивується, як багато накопичилося у селян невирішених питань та проблем.
То Юлія Володимирівна переймається закупівлями зерна та цінами на пшеницю нового врожаю. Переймається настільки сердешно, що стає фактично головним промоутером та пропагандистом заставних закупівель зерна врожаю поточного року. При цьому пані Юлі вдається спростити до неможливого перелік документів, необхідних для здачі зерна й отримання грошей з бюджету. Тут, ясна річ, виникає багато запитань з приводу того, хто найперший достукається до філій Аграрного фонду та чи не виникне ситуації, що 60% ціни комусь дадуть, а коли дійде справа подивитися на зерно, то його просто не виявиться на вказаному складі. Але це так, відступ на тему.
Водночас глава уряду встигла розібратися з ринком зерна і закликає аграріїв не продавати збіжжя за заниженими цінами. Вона не хоче, аби трейдери скупили цьогорічний врожай за безцінь. "Не поспішайте продавати зерно. Сьогодні у світі така ситуація, що багато країн недоотримали врожай через посухи, урагани, потопи та інші природні катаклізми, які не дали країнам, що завжди наповнювали ринок зерном, зібрати гідні врожаї. Україна, незважаючи на не дуже сприятливі погодні умови, все ж таки зібрала гідний урожай. І, знаючи сьогоднішній світовий ринок зерна, можу сказати, що в листопаді ми матимемо якнайкращу ціну на зерно. Цей перший спекулятивний попит потрібно перечекати ", - заявила Прем'єр.
То Прем'єр-міністр Тимошенко вирішує, що відсутність елеваторів малої потужності перешкоджає демонополізації ринку зерна. І, відповідно, тепер влада
працюватиме над комплексом заходів щодо впровадження інвестиційних проектів з будівництва елеваторів малої потужності.
То пані Юлія дійшла висновку, що потрібно терміново модернізувати українське тваринництво та рослинництво і домовилася з японцями та канадцями про непогані інвестиції в український АПК. Кошти підуть через національну компанію «Украгролізинг», яка до цього часу нічим особливим не відрізнялася. Зважаючи на факт наявності державних гарантій під ці кредити, одразу пригадується історія із закупівлею іноземних комбайнів теж під урядові гарантії. У результаті, кредит погашає держава. Але це знову-таки відступ на тему.
То вирішила Прем’єр День поля на Дніпропетровщині відвідати. Приїхала, відкрила виставку «Всеукраїнський день поля--2009». По ходу зазначила, що у цей важкий для всього світу рік тільки аграрії у своїх руках тримають усі потужні показники економіки країни. «Одна галузь на всю країну, ні металургія, ні машинобудування, а саме аграрний комплекс сьогодні єдиний в Україні дає позитивний приріст порівняно з вдалим 2009 роком», - запевняє керівник уряду.
Паралельно встигла ознайомитися з сучасними аграрними технологіями, технікою та обладнанням для аграрного бізнесу. А ще подивилася виробництво сільськогосподарської техніки; ознайомилася з ходом збирання врожаю на демонстраційному полі та новітніми технологіями; з роботою молочно-племінного комплексу великої рогатої худоби та школи практичного навчання молочному тваринництву.
Словом, поїхала, подивилася, поговорила з селянами, розв’язала низку проблем, отримала снопа нового врожаю, повернулася до буденної роботи.
Після знайомства з технарями запланувала найближчим часом виділити 390 млн грн на закупівлю сільгосптехніки вітчизняного виробництва. «Починаючи з серпня, ми можемо робити видатки через "Украгролізинг", і до кінця року майже 400 млн грн будуть спрямовані на закупівлю сільгосптехніки для передачі потім на пільгових умовах сільськогосподарським підприємствам", - сказала пані Юлія.
Паралельно з технікою подбала і про паливо. Виділила 100 тис. тонн дизельки по 4900 грн за тонну.
Зазначила, що 70 тис. тонн дизельного пального буде закуплено в "Укртатнафти" (Кременчуцький НПЗ) і 30 тис. тонн – "Укргазвидобування" (Шебелинський ГПЗ). "Ця ціна, безумовно, значно нижча, ніж ті спекулятивні ціни, які сьогодні діють. 100 тис. тонн - достатньо для того, щоб завершити нормально жнива і для того, щоб зняти спекулятивну пропозицію з ринку і зробити її адекватною", - повідомила Тимошенко.
Прем’єр-міністр також доручила Державному комітету із земельних ресурсів підготувати постанову щодо спрощення процедур видачі актів на землекористування. «Це питання я взяла під свій контроль», - наголосила глава уряду. Крім того, Прем’єр-міністр доручила Держкомзему здійснити перевірку та аналіз процедур оформлення земельних паїв та угод про оренду землі. «Ми на наступному засіданні уряду приймемо постанову не тільки щодо спрощення процедури отримання актів на землекористування, а й щодо оформлення оренди землі», - сказала Юлія Тимошенко.
А то захотіла пані Юля попити чаю, аж, виявляється, ціни на цукор підскочили, то вона швиденько покритикувала Міністерство аграрної політики та Міністерство економіки, а ще запевнила споживачів, що ціни будуть врегульовані.
Єдине, на що не може впливати Прем’єр, і в цьому вона відверто зізналася, - на те, щоб банки видавали кредити сільгоспвиробникам чи знижували ставки. А решта - в неї на контролі та в роботі.