Глобальний ринок пшениці за 19-26 вересня - АГРО+Зерно
Пшеничні котирування в Чикаго звітного тижня (1926 вересня 2024) зросли після кількох тижнів зниження. Зростання відбувалося на тлі ослаблення долара США, зниження оцінок глобального виробництва пшениці, проблем із посівною кампанією в Україні та Росії через дефіцит вологи в ґрунті, повеней у Європі та невелике підвищення експортних цін на пшеницю в РФ. Зростання було підтримане страйком робітників у канадському порту Ванкувер, а також зміцненням котирувань кукурудзи, сої та соєвої олії.
Водночас зростання було обмежене великою пропозицією зерна з регіону Чорного моря та сильною конкуренцією на експортних ринках, слабким експортним продажем зі США, тиском збиральної кампанії ярої пшениці, підвищенням оцінок виробництва в Аргентині, а також ослабленням котирувань сирої нафти.
Котирування пшениці в Парижі зросли на тлі Чикаго та на побоюваннях з приводу врожаю пшениці озимої в Росії та Україні в 2025 році. Зростання було підтримано пошкодженням портової інфраструктури в Одесі російськими ракетами, а також зниженням оцінок виробництва пшениці в ЄС та Великій Британії. При цьому зростання було лімітоване зміцненням ЄВРО, поточною великою пропозицією зерна з Чорного моря і сильною конкуренцією на експортних ринках.
У регіоні Чорного моря (росія) експортні ціни на російську пшеницю (12,5%) трохи зросли минулого тижня на тлі зміцнення котирувань на світових біржах. Аналітики сподіваються на їхнє зміцнення надалі. Хоча темпи експорту дещо сповільнилися.
Зростанню пшеничних котирувань у Чикаго сприяли такі фактори впливу: - ослаблення долара США; - зростання котирувань кукурудзи, сої та соєвої олії; - повені у Європі; - проблеми з посівною кампанією в Україні та Росії через дефіцит вологи у ґрунті; - зниження кількості коротких позицій у спекулянтів у Чикаго. За даними CFTC великі спекулянти в Чикаго на тижні до 17 вересня знизили кількість коротких позицій по пшениці на 5245 контрактів до нетто 64179 коротких контрактів; - сильні тижневі дані щодо експортної інспекції. МСГ США повідомило про тижневу (до 19 вересня) експортну інспекцію 711,073 тис. тонн пшениці, що виявилося вищим за рівень ринкових очікувань (400650 тис. тонн) і суттєво більше за показник попереднього тижня (556,901 тис. тонн); - невелике підвищення експортних цін на пшеницю у Росії; - страйк робітників у канадському порту Ванкувер; - Зниження оцінок глобального виробництва пшениці.
Зростання котирувань на пшеницю було обмежено впливом таких факторів: - зниження котирувань сирої нафти; - велика пропозиція зерна з регіону Чорного моря та сильна конкуренція на експортних ринках; - слабкі тижневі дані щодо експортних продажів. МСГ США повідомило, що експортні продажі пшениці зі США за тиждень до 12 вересня склали 257,8 тис. тонн, що виявилося нижчим за рівень ринкових очікувань (300700 тис. тонн) і суттєво менше, ніж тижнем раніше (474,7 тис. тонн). тонн); - Тиск збиральної кампанії ярої пшениці та посівної кампанії озимої пшениці в США. МСГ США повідомило, що станом на 22 вересня в країні зібрано 96% посівів ярої пшениці (92% - тижнем раніше та 95% - середній 5-річний показник). Крім того, засіяно 25% площ під озиму пшеницю (14% - тижнем раніше та 24% - середній 5-річний показник); - Підвищення оцінок виробництва пшениці в Аргентині. Зернова біржа Буенос-Айреса підвищила свій прогноз урожаю пшениці в Аргентині у сезоні 2024/25рр. до 18,6 млн. тонн, що майже на 3% більше за травневу оцінку.
Детальніше в АГРО+Зерно Щотижневий звіт, що включає огляди ключових сегментів ринків зерна України та світу. У кожному випуску «АГРО+Зерно» ви знайдете огляд подій за тиждень, динаміку цін, світові прогнози. Ви за крок до того, аби отримати останній випуск АГРО+Зерно негайно.