На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Итоги недели

Зерновий ринок. Головні драйвери: вихід РФ із зернової угоди, масові обстріли портів, невисокі темпи жнив

Закупівельні ціни на зернові звітного тижня (20–27 липня) залишалися більш-менш стабільними.
Головними драйверами ринку стали: вихід росії із зернової угоди, масові обстріли портової інфраструктури Великої Одеси та портів Дунаю, невисокі темпи жнив.
Торгівля у портах Великої Одеси припинена. Після ударів по Одесі російські військові завдали масованих ударів по інфраструктурі дунайських портів України. Це викликало шок на світових біржах та призвело до зльоту котирувань на зернові та олійні. Істотно зросли ціни на зерно в портах Варна та Констанца.
Деякі судна відмовилися заходити до українських портів. Виникли проблеми зі страховим покриттям потенційних збитків. Протягом кількох днів торгівля у дунайських портах повернулася у звичайне русло. Але при цьому фрахтові ставки зросли як мінімум на 20%, що чинило тиск на ціни.

Трейдери орієнтовані на відвантаження зерна та олійних через порти Дунаю. Торгівля у дунайських портах активна, незважаючи на недавні обстріли.
При цьому ціни в портах змінилися не надто. Бо затори на під’їздах створили проблеми багатьом трейдерам зі своєчасним виконанням контрактів. Попит на зерно зберігається, як і проблеми із логістикою.

Торгівля на західному кордоні, як і раніше, в’яла. З одного боку, трейдери стурбовані можливим продовженням заборони на імпорт українського зерна після 15 вересня, до 5 країн Східної Європи. З іншого боку, ЄС обіцяє допомогу у вивезенні українського зерна на експорт залізничного та автотранспорту.

Експортні ціни на великі партії продовольчої пшениці у портах Констанца/Варна суттєво зросли у звітний час на тлі побоювань падіння експорту з України.
Ціни на пшеницю продовольчу (12,5%) на умовах FOB порт Констанца (Румунія) зросли приблизно на 30 USD/тонна.

Ціни на пшеницю 11,5% протеїну зросли на 41 USD/тонна.

Торговельна активність у портах Дунаю залишається досить високому рівні. Ціни на пшеницю 12,5% протеїну в портах Рені/Ізмаїл за тиждень знизилися приблизно на 5 USD/тонна.

Внутрішній ринок кукурудзи не змінився у ціновому плані. Ціни перебувають під тиском невизначеності з експортом.

Внутрішні ціни на фуражний ячмінь в Україні у звітний період не змінилися.
Ринок фуражного ячменю у портах Констанца/Варна практично відсутня. Нема реальних пропозицій ні європейського, ні українського ячменю.

У регіоні Чорного моря (РФ) ціни на пшеницю (12,5%) минулого тижня практично зросли приблизно на 9 USD/тонна.
Вихід РФ із зернової угоди та обмеження навігації Керченською протокою спровокували різкий стрибок як експортних цін на російську пшеницю, так і світових минулого тижня.

29.07.2023 Обсудить статью

НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.