Розвиток молочного тваринництва на Вінниччині є пріоритетом в роботі ОДА
З метою розвитку молочного тваринництва, перейняття досвіду у створенні фермерських господарств 24 червня делегація з Вінниччини на чолі з директором Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимиром Мережком і директором Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН Олександром Корнійчуком відвідала Здолбунівський район, Рівненської області.
В рамках візиту відбулась зустріч з директором з розвитку проєкту "Сімейні молочні ферми" Сергієм Чернієнком, який детально ознайомив присутніх з створенням молочних ферм, провів презентацію проєкту, що реалізовується Кластером “Натуральне молоко”, за підтримки ТОВ “УкрМілкІнвест".
В ході зустрічі присутнім розповіли умови участі в проекті, в рамках якого родина має можливість відкрити власний сімейний бізнес і збільшити його у рази протягом 3-5 років. Також під час реалізації проєкту передбачається супровід і допомога, яка здійснюється на всіх етапах, від створення проекту ферми, консультування при будівництві, до відбору високопродуктивної худоби, встановлення обладнання, холодильника, фінансового супроводу та впровадження обліку. Крім того, після відкриття ферми проєктом забезпечується надання регулярних послуг: зооветеринарне обслуговування, послуги осіменіння, технологічна карта кормів, забезпечення силосу, бухгалтерський облік, отримання дотацій.
Задля покращення добробуту жителів Вінниччини, підвищення ефективності діяльності місцевих громад та розвитку місцевої інфраструктури, під час зустрічі відбулось підписання Меморандуму між Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації, Інститутом кормів та сільського господарства Поділля НААН та проєктом "Сімейні молочні ферми", що надалі сприятиме налагодженню співпраці, координації взаємодії та консолідації зусиль, забезпечить розвиток молочного аграрного підприємництва, а також сприятиме створенню нових робочих місць шляхом створення сімейних молочних ферм та молочарських сільськогосподарських кооперативів.
Разом з тим, Володимир Мережко поінформував учасників про діючі фінансові допомоги на території Вінницької області та зауважив: "З метою підтримки малого аграрного підприємництва на Вінниччині прийнята Програма розвитку особистих селянських, фермерських господарств, кооперативного руху на селі та дорадництва на 2021-2025 роки. Одним із заходів Програми є підтримка розвитку галузі тваринництва, а саме часткове відшкодування витрат за закуплені фізичними особами установку індивідуального доїння або (та) холодильну установку для зберігання і охолодження молока, для отримання якого фізичні особи мають подати пакет документів в Департамент щомісяця до 1 числа наступного місяця та до 1 грудня поточного року".
Крім того, очільник Департаменту розповів, що цьогоріч на фінансову підтримку бізнес-планів для підприємців-початківців з обласного бюджету передбачені кошти в сумі 2,4 млн грн, запросив присутніх до участі, а також зазначив, що фінансова підтримки буде здійснюватись на конкурсних засадах у вигляді грантів від 50 до 100 тис.грн., особлива увага буде приділятись підтримці підприємців у сільській місцевості.
Перебуваючи на Рівненщині, про власний досвід та участь у проекті учасникам розповіли місцеві фермери та продемонстрували свій власний сімейний бізнес, ознайомили з приміщеннями для утримання ВРХ та розповіли про тонкощі ведення господарства.
Також гості з Вінниччини мали можливість продегустувати крафтову продукцію фермерів та отримати цікаві ідеї для створення власної справи.