На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


ВІННИЧИНА. ЦУКРОВИЙ РЕГІОН КРАЇНИ

Перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко 17 вересня відвідав Хмільницький район з робочим візитом. У поїздці його супроводжували: директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Микола Неїлик, голова Хмільницької райдержадміністрації Євгеній Буткевич, генеральний директор ТОВ "Хмільницьке" Євген Звірков, представниками засобів масової інформації.
Посадовці провели огляд бурякового та кагатного полів с. Жданівка, відвідали ТОВ "Хмільницьке" та ВП "Жданівський цукровий завод".
Жданівський цукровий завод - один із найстаріших діючих заводів України. ТОВ «Хмільницьке» входить у виробничу структуру відомого на українському ринку і за його межами виробника цукру – агропромхолдингу "Астарта-Київ", швидкими темпами перетворилось на найбільше сільськогосподарське підприємство Хмільницького району, надійно зайнявши місце лідера в одному з головних сегментів економіки Вінниччини – аграрному. У складі агрофірми функціонує 16 сільськогосподарських виробничих підрозділів, об’єднаних навколо Жданівського цукрового заводу. Завод відомий тим, що випускає цукор найвищої якості із вмістом сахарози практично 99,9% при нормі - 99,75% і з технологічним розривом не більше 2,3%.
Вінниччина розпочала сезон цукроваріння, і хоча погодні умови не сприяли високій врожайності цукристих, фахівці запевняють: цьогоріч у нас з цукром проблем не буде: посіяно вдосталь, доглянуто і розпочато переробку, хоча майже на місяць пізніше ніж торік.
Під час відвідання ВП "Жданівський цукровий завод, Андрій Гижко зазначив: «Хотів заспокоїти вінничан, що за рахунок збільшення цукристості ми прогнозуємо достатнє виробництво цукру - близько 300 тисяч тонн саме на Вінниччині. Для споживання, кондитерської галузі в цілому використовується у Вінницькій області 3,5 тонн в місяць. Тобто на рік нам потрібно близько 40 тисяч тонн. За рахунок посушливої погоди , збільшилась цукристість самих коренів. Ці фактори надали можливість збалансувати виробництво цукру».
На сьогодні Вінниччина залишається регіоном, де найбільше засівається площ під цукровий буряк. І якщо в державі спостерігається тенденція до зменшення його культивації,то в області утримується позиція останніх років. Цьогоріч на ланах регіону цукрової культури посіяно на 51 тисячі гектарів. Стільки ж планується і на наступний рік. Саме у нашому регіоні працює найбільше цукрових заводів : кожен 4 кілограм білого цукру, виготовленого в державі — вінницький.
Всього в області цього року очікують накопати 2,2 мільйони тон буряка, і навіть при зниженні його врожайності в межах 15-20%, планують виробити близько 300 тисяч тонн цукру. Це задовольнить продовольчі потреби не тільки нашого, а ще 7-8 регіонів України.
За добу на Жданівському цукровому заводі переробляють близько чотирьох тисяч тонн цукросировини, а це 500- 600тонн білого цукру.
Нагадаємо , внутрішнє споживання цукру в нашій державі оцінюється в середньому в 1,8 мільйона тонн. Тому виробленого продукту разом із перехідними запасами, а їх десь близько 400 тисяч тонн, повністю вистачить для річної потреби ринку.
Як аграрії так і самі виробники прогнозують - вартість цукру в новому маркетинговому році істотно не збільшиться.
«Цукровий буряк - важка культура: на кожен гектар буряка потрібно 25 тисяч гривень. Тому цукрозаводи на самому початку ще в березні- лютому зацікавлені кредитувати тих аграріїв, які будуть вирощувати цукросировину. Є, звичайно, більш прості у вирощуванні культури: соя, соняшник. Але ми говоримо про продовольчу безпеку. Є відповідна постанова Кабміну, яка регламентує відповідну закупівельну ціну. Що це дає: той , хто вирощує буряк, зацікавлений в отриманні максимального прибутку , який він дійсно державою гарантовано отримує. Закупівельна ціна з року в рік підвищується, і це дає аграріям можливість не відмовлятись від вирощування цукрового буряка»,- підсумував Андрій Гижко.
Водночас 18 вересня 2015 року в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації відбулось засідання комісії з питань кредитування фермерських та особисто селянських господарств області відповідно до Програми розвитку особистих селянських та фермерських господарств області на 2011-2015 роки.
На розгляд комісії подали заявки на отримання пільгового кредиту через Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву 8 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів області.
За рішенням комісії Обласному фонду сприяння інвестиціям та будівництву рекомендовано надати пільгові кредити для придбання сільськогосподарської техніки, поголів’я тварин та обладнання для переробки сільськогосподарської продукції 7-ми сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам на загальну суму 1,00 млн. грн.
Правом пільгового кредитування скористалися СОКи Барського, Крижопільського, Жмеринського та Чернівецького районів.









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.