ПОЛТАВЩИНА. НА СОРОЧИНСЬКОМУ ЯРМАРКУ НАДАВАЛИСЬ ПОРАДИ З ЕНЕРГОЗАОЩАДЖЕННЯ
Все більше громадян нашої країни цікавляться заощадженням енергії та енергоефективністю. Не виключенням стали і гості Сорочинського ярмарку.
Під час цьогорічного відкриття Національного Сорочинського ярмарку – 2016 відбулась інформаційна компанія із запровадження енергоефективних заходів та економії енергії. Захід проводився проектом «Енергоефективність у громадах», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), за сприяння Полтавської облдержадміністрації.
Експерт проекту Дмитро Марусич консультував гостей ярмарку з питань енергозаощадження, надавав корисні та цікаві поради як можна зекономити енергію та кошти. У білого намету проекту «Енергоефективність у громада» можна було дізнатися про можливості збереження тепла у власних домівках, ознайомитися з особливостями заміни вікон і утеплення стін.
Окрім консультацій відвідувачі ярмарку активно цікавились демонстраційною моделлю велосипеда, який генерує електричну енергію. Крутячи педалі на велосипеді кожен особисто мав можливість виробити електричну енергію для зарядки свого мобільного пристрою та в процесі відчути наскільки це не просто добувати електроенергію.
Метою Проекту українсько-німецького технічного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах» є підтримка здатності місцевого самоврядування виконувати роль провідної сили в Україні щодо впровадження заходів з енергоефективності. Проект надає технічну підтримку містам-партнерам, а також сприятиме у доступі до фондів та кредитних ліній для фінансування заходів з енергоефективності.
Для участі в Проекті було створено консорціум міст: Миргород, Лубни, Полтава, Комсомольськ, лідером якого виступила Полтавська обласна державна адміністрація. Відповідний Меморандум про співпрацю підписано 6 лютого 2014 року.
В рамках реалізації Проекту, проводяться семінари-навчання, тренінги, зустрічі, консультації та інші заходи з питань енергоменеджменту і ОСББ для спеціалістів Полтавської області. Містами – учасниками консорціуму розробляються та впроваджуються Плани дій сталого енергетичного розвитку міст. Планується реалізація декількох ініціатив з енергоефективності міст-учасників, встановлення та введення в експлуатацію систем енергомоніторингу в усіх містах-учасниках.
За участі навчальних закладів міст-учасників консорціуму в рамках Проекту реалізується педагогічний мікропроект «Енергія в школах міста». Основною метою мікропроекту є виховання у молоді ощадливого ставлення до енергії, що є запорукою сталого енергетичного розвитку як кожного окремого міста, так і всієї країни.