ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ. ВИРОБНИКИ ВИНОГРАДУ ТА ВИНА ПОТРЕБУЮТЬ ПІДТРИМКИ
Очільник Одеської ОДА Максим Степанов готовий лобіювати програму підтримки виноробства, зокрема це стосується захисту прав як виробників сировини, так і готової продукції. Про це він заявив на зустрічі із представниками галузі 31 серпня.
Наразі на Одещині виник конфлікт щодо заниженої вартості закупівлі винограду. Через це виробники сировини заявили про так звану картельну змову виноробів. За словами Степанова, наразі необхідно визначити шляхи вирішення проблеми та, якщо необхідно, внести зміни у законодавство.
«Звісно, я даю відповідні доручення, щоб ми розробили схеми взаємодії. Я готовий говорити і з Президентом, і Премєр-міністром, щоб наступного року ситуацію змінити. Надайте мені своє бачення вирішення проблеми. Я обов’язково вивчу питання, як це робиться в інших країнах і що для цього необхідно, аби це не заперечувало нашому законодавству», – зауважив Максим Степанов.
За словами одеських виноградарів, цього року їм запропонували ціни на сировину не тільки нижчі, ніж у 2016, але нижчі за собівартість.
«Нам озвучили ціну в районі 6-6,5 гривень за кілограм винограду при собівартості виробництва – 6,5-7 гривень! Площі виноградників скорочуються, а обсяг вина, виробленого в Україні, не зменшується. І при цьому нам дають таку ціну за нашу продукцію, що взагалі нижче нашої рентабельності. Ми будемо викорчовувати виноградники!» –наголосив представник виноградарського підприємства Віталій Горбалінський.
Виробники продукції в свою чергу запевняють, в них ситуація не краща через обвал ринку майже на 50%. На це вплинула і велика частка імпортної продукції, що реалізується в Україні. На багатьох заводах є залишки виноматеріалу, тож закуповувати сировину взагалі немає сенсу.
«Майже на всіх заводах є старий виноматеріал. Ми сьогодні всі знаходимося на ринку. Беріть вартість винограду, множте на два, і от вам ціна виноматеріалу. Я по 15-16 гривень за літр продавати не буду, в мене його ніхто не візьме, тут ледве по 14 гривень йде реалізація», – поскаржився винороб Владислав Пришивцев.
В свою чергу, очільник ОДА запропонував надсилати свої пропозиції змін до законодавства щодо державного регулювання галузі та підтримки виноробства. А якщо дійсно має місце картельна змова, звертатись до Антимонопольного комітету України.