КИЇВЩИНА. В РЕГІОНІ АКТИВНО ПРАЦЮЮТЬ НАД РОЗРОБКОЮ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ АГРАРНОГО СЕКТОРУ.
У Департаменті агропромислового розвитку відбулося перше засідання робочої групи з розробки Програми розвитку сільського господарства та сільських територій Київської області на 2017 –2019 роки.
Розробка Програми базується на Стратегії розвитку Київської області до 2020 року та Стратегії розвитку аграрного сектору «3+5» Міністерства аграрної політики України.
За словами членів робочої групи, підтримка малого та середнього бізнесу на селі, селоутворюючих господарств, власники яких проживають в сільській місцевості, працюють в господарстві самі та залучають до роботи односельців, підприємства яких зареєстровані та платять податки за місцем виробництва — шлях, який допоможе припинити занепад українського села та створити умови для його самодостатності і розвитку.
Базовими принципами розробки програми є наступні:
- Комплексність.
- Перехід від підтримки окремих галузей до підтримки груп селоутворюючих господарств та сільських територій в цілому.
- Фінансова підтримка з обласного бюджету.
- Індивідуальний підхід до підтримки районів, заохочення районів до співфінансування.
- Широке залучення до розробки та виконання всіх зацікавлених сторін.
- Обов’язковий моніторинг виконання запланованих заходів.
- Варто зазначити, задля широкого залучення до підготовки Програми всіх зацікавлених сторін 27 липня цього року відбувся круглий стіл з громадськими об’єднаннями в аграрній сфері, а 2 серпня — нарада з заступниками голів районних адміністрацій, начальниками районних управлінь АПР.
Також протягом серпня — вересня 2016 року відбуваються виїзди представників Департаменту Агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації у райони, де на зустрічі з керівниками обговорюється концепція Програми.
Вже відбулося 15 районних нарад, на яких мати місце прямі діалоги щодо проблем сільського господарства та сільських територій районів Київщини, а також можливих шляхів їх вирішення. При цьому попереду — ще 10 районних нарад.
Департамент Агропромислового розвитку КОДА також розробив анкети для громадських організацій, районних адміністрацій та сільськогосподарських підприємств. У результаті отримані відповіді дозволили узагальнити інформацію щодо основних напрямів підтримки, які пропонують всі сторони.
Основною темою першого засідання робочої групи стали узагальнені дані з проведеного анкетування. Спеціалісти Департаменту АПР Дмитро Атласман-Степанов, Тетяна Степанова, Сергій Мандзеула надали аналітичну інформацію щодо стану сільського господарства на Київщині. Крім того, вони доповіли, які напрями підтримки, як найбільш ефективні, запропонували опитані районні адміністрації та сільськогосподарські підприємства.
Під засідання виступили заступник голови – керівник виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Микола Поєдинок, заступник голови обласного відділення Асоціації фермерів та приватних землевласників України А.С.Чайка, президент Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України Роман Корінець, заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки» Віталій Саблук, доктор економічних наук ДІ «Інституту економіки та прогнозування» Любов Молдаван.
За результати першого засідання члени робочої групи дійшли згоди щодо цільових груп та стратегічних напрямів підтримки. Крім того, група домовилися розглянути конкретні пропозиції на наступному засіданні.