КИЇВЩИНА. НА МАКАРІВЩИНІ ОБГОВОРИЛИ СТВОРЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ОБСЛУГОВУЮЧИХ КООПЕРАТИВІВ
В Макарівській райдержадміністрації відбулася нарада з питання підтримки кооперативного руху на селі, зокрема, створення і організації діяльності дієздатних сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів із заготівлі та переробки м'яса на виконання Стратегії розвитку Київської області на період до 2020 року.
Даний захід відбувся за участю кандидата економічних наук, старшого наукового співробітника МАНУ В.Цимбала, першого заступника голови Макарівської райдержадміністрації І.Багінської, голови Першої Всеукраїнської сільськогосподарської служби, професора Леоніда Шморгуна, голови правління ГО “Агро-економічна сертифікація Київщини” В.Гумена, депутата Макарівської районної ради VІ скликання Д.Герасименка та голови громадської ради при Макарівській райдержадміністрації, голови районної ГО “Фермерство та господарство” І.Міщенка.
Проект має на меті консолідувати зусилля дрібних сільських товаровиробників на підвищення конкурентоздатності їх господарської діяльності, економічного та соціального захисту шляхом залучення до цивільного підприємництва та ринків збуту через організовані ними кооперативні структури. Для виконання таких завдань Макарівський район є найперспективнішим із обраних районів, включаючи Бородянський, Іванківський, Поліський.
Так, через відсутність у базових районах великих тваринницьких підприємств, практично основними постачальниками м'яса і молока місцевому населенню є низькотоварні домогосподарства. Близько двох третин цієї категорії господарств користуються послугами посередників, які монополізували ринок тваринницької продукції, і через механізми зниження закупівельних цін і завищення ринкових, позбавляють позбавляють товаровиробників значної частини їхнього заробітку.
За розрахунками Проекту на кожній голові ВРХ і свиней, проданих посереднику, селянин втрачає 900-1200 грн., що наприклад складає тільки по Макарівському району 2,5-3 млн. грн. за рік.
Таким чином, створення в кожному районі сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу (СОК) з переробки м'яса демонополізує вплив посередників, зробить товаровиробників провідним гравцем на ринку тваринницької продукції.