На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


ІГОР ТАБУРЕЦЬ. Черкаська ОВА
Про засуху, врожай, меліорацію

Голова Черкаської ОВА Ігор Табурець запевняє, що регіон має лідерські позиції за кількістю об’єднань водокористувачів. Їх є 15 із 43, що створені в Україні. Черкащині вдалося збільшити кількість зрошуваних земель до 23 тис. га.
Утім попри затребуваність меліорації, аграрії відчувають певні труднощі в роботі. Ідеться, зокрема, про передання об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем в їхню власність.

Загальна площа меліоративних земель Черкаської області становить близько 118 тис га, що становить 8,2% від усіх земель сільськогосподарського призначення. Ми маємо працювати, щоб площі під поливом збільшувались. Ми підтримуємо реформу гідротехнічної меліорації. Впродовж останніх років відновлено роботу Топилівської та Трушівської зрошувальних систем. Закон про ОВК надав можливість аграріям об'єднуватися і використовувати можливості інвестування. Ми маємо 15 ОВК. Це гордість. Ми будемо усіляко сприяти їхній діяльності. У 2020 році в області зрошувалося 20 тис. У 2023 вже - 23 тис га. Ми знаємо про проблему щодо передачі об'єктів меліоративної інфраструктури у власність ОВК, яка стоїть на заваді їх діяльності. Це питання - на контролі.

Аграрії тримають продовольчий фронт і роблять все для того, щоб саме Україна залишалася на перших позиціях в постачанні продовольства на світові ринки. Це також важливо і для нашого внутрішнього ринку держави. Черкащина займає приблизно 6% від загального обсягу врожаю в Україні.

Попри засуху регіон має досить гарний урожай озимих. Частина врожаю, яка вже зібрана, демонструє позитивні показники. В порівнянні з минулим роком середня врожайність у нас близько 57 центнерів з гектара. У минулому році було приблизно 51 ц/га.
Дуже сподіваємося, що засуха не сильно скажеться на врожаю ярини. Як буде з ярими сортами, дуже тяжко сказати, особливо з овочевими, особливо з кукурудзою і соняшником, це вже, звісно, буде від погодних умов залежати, але будемо сподіватися, що, дійсно, правильне господарювання, полив, меліорація, дозволять виростити гідний врожай.
Коли ми говоримо про підвищення температури середньої на рік, про зникнення підземних вод, то мова не тільки про Черкащину, а й інші області України.
Ми маємо господарювати правильно. Це дуже важливо сьогодні бути ефективним.
Меліорація якраз і відноситься до того сегменту, який значно покращує врожаї. Це вже підтверджено всіма науковими працями та діяльністю наших аграріїв.
Сьогодні, коли ми говоримо про меліорацію, ми маємо дуже багато учасників ринку. Починаючи від фермерів, які мають потребу у воді, закінчуючи водними ресурсами, закінчуючи міністерствами, відомствами, які дотичні до вирішення різних проблемних питань.
В той час, коли тривають бойові дії, аграрії в тилу мають дуже багато викликів. Один із самих непростих викликів природи – це засуха. Ми бачимо в цьому році наскільки вона активно проявляється.

Всі гравці ринку мають комбінувати прийоми, аби в тому чи іншому випадку знайти оптимальне рішення складної ситуації.

Поливні системи, осушувані системи - саме вони надають можливість підвищувати урожай. Це підтверджують наші аграрії. Кількість ОВК буде збільшуватись. Наші водогосподарства досить гарно співпрацюють з міжнародними організаціями, зокрема з USAID. Я переконаний, що саме в співпраці ми будемо нарощувати площі зрошення в регіоні.
Влада буде допомагати підтримувати енергозабезпечення ОВК. Будемо намагатися правильно господарювати та використовувати наші водні ресурси, наш Дніпро, наші ставки, яких на Черкащині понад 3 тисячі.
На жаль, до критичної інфраструктури ОВК не відносяться. Але ми будемо намагатися правильно розподіляти в повноваженнях, які в нас є, ресурс для того, щоб саме в цей непростий час господарства змогли вистояти.


Меліоративний форум 18-19 липня 2024 року відбувся ІІІ Меліоративний форум. Захід пройшов з метою об’єднання зусиль аграріїв, органів влади, міжнародних організацій навколо питань реалізації реформи гідротехнічної меліорації.
Участь у форумі взяли народні депутати - члени Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Програми USAID АГРО, Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм, Державного агентства водних ресурсів України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, а також представники 43 організацій водокористувачів.

Модернізація меліоративних мереж ОВК «Перша» за Підтримки Програми USAID АГРО 18 липня у межах ІІІ Меліоративного форуму на полях ОВК «Перша» (Черкаська область) відбувся урочистий запуск зрошувальних машин, модернізованих за підтримки Програми USAID АГРО.

ОВК «Перша» - це перша організація водокористувачів, створена в Україні (дата реєстрації – 09.12.2022).
Засновник ОВК «Перша» - СТОВ «Дружба». Площа, яку поливало ОВК, становила - 430 га, завдяки підтримці Програми USAID АГРО площа поливу збільшилася до 496 га.
Нове інноваційне обладнання дозволить агровиробнику не лише покращити якість поливу та додатково забезпечити зрошення на 100 гектарах, але й допоможе зменшити витрати ресурсів – електроенергії та води – на 5-10%.
Програма USAID АГРО вже передала для модернізації зрошувальної інфраструктури ОВК «Перша» 1,3 км труб, 3 крила дополиву для дощувальних машин та очікується поставка ще 2 дощувальних машин, які будуть додатково поливати 175 га.
Проблемним питанням для ОВК «Перша» є передача Трушівської насосної станції від Держводагентства у власність ОВК, як це передбачено Законом України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель». Оскільки насосна станція Трушівської зрошувальної системи є критично важливою для поливу полів, СТОВ «Дружба», яка є ініціатором створення ОВК «Перша», за власний кошт придбавала обладнання для насосної. Це обладнання перебуває у власності Черкаського РОВР, яке знаходиться у сфері діяльності Держводагентства, на умовах договору збереження. Таким чином, поки насосна станція Трушівської зрошувальної системи, не перейде у власність організації водокористувачів, робити подальші інвестиції для її модернізації від ОВК «Перша» неможливо. Водночас ця насосна станція критично потребує оновлення, зокрема заміни енерговитратних насосів, електричної частини та магістрального трубопроводу.

Програма USAID АГРО  підтримує відновлення меліоративних мереж України 

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) через Програму USAID АГРО допоможе реалізувати 18 проєктів з відновлення меліоративної інфраструктури організацій водокористувачів України, що дасть можливість аграріям збільшити площі під зрошенням на 6 тис га.  Про це розповіла Ксенія Сидоркіна,  директорка Програми USAID АГРО під час відкриття ІІІ Меліоративного форуму, який цього року проходить на Черкащині.  
Проєкти з модернізації об’єктів меліоративної інфраструктури за підтримки USAID також вже реалізуються в Одеській, Полтавській та Київській областях.
Під час відкриття ІІІ Меліоративного форуму, директорка Програми USAID АГРО оголосила про старт ще 6 проектів з відновлення зрошувальних потужностей організацій водокористувачів на Черкащині, Житомирщині, деокупованих територіях Харківщини, Миколаївщини та Херсонщини. Загалом таких проектів буде 18.  
Усі ці ініціативи – частина глобальної допомоги від USAID, спрямованої на підтримку реформи гідротехнічної меліорації в Україні. Вона полягає як у експертній допомозі в розробці регуляторного середовища, так і в співфінаснуванні модернізації меліоративних мереж.  
«Ми вітаємо шлях децентралізації у питаннях управління земельними та водними ресурсами, який обрав парламент України. Найкращий доказ правильності цього вибору – це підтримка фермерів та їхня активність у створенні організацій водокористувачів. 
Сьогодні понад 120 агрокомпаній, які обробляють майже 200?000 гектарів, об’єдналося у 43 організації водокористувачів. Вони готові докладати власних зусиль і приватних інвестицій, щоб вдихнути нове життя у меліоративну інфраструктуру, яка  досягнула критичного показника експлуатаційного зносу – майже 85%. Українські аграрії демонструють надзвичайну силу єдності та віри у свою країну», - сказала Ксенія Сидоркіна.  







Юлія Свириденко КАБМІН. ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.