На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Юлія Свириденко
перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки України

Про експорт сировини та розвиток переробки

Український бізнес, податки, сплачені ними, експортна виручка, отримана в бюджет, – і є джерелом забезпечення нашої армії, сектору безпеки й оборони. Тому вочевидь, нам потрібно бути більше самозарадними й ефективними задля того, щоб і далі підтримувати нашу армію до перемоги. І вочевидь, – якраз такий момент, коли політика «Зроблено в Україні» має всіляко сприяти українському підприємцю отримувати грантові кошти, кредитні, інші програми підтримки задля того, щоб ми ще швидше зростали і збільшувались доходи нашого бюджету, переконана перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко.

Якщо говорити поглиблено про економіку, ви неодноразово заявляли, що треба нарощувати експорт в умовах блокування, західного кордону зокрема, і загалом – збільшувати переходи до переробки. Як, ви вважаєте, треба рухатися в цьому напрямку?

Я думаю, що треба нарощувати внутрішнє виробництво з акцентом, звичайно, на переробку. Ми про це сьогодні багато говорили, що немає успішних сировинних держав, і сировинність – це тотожність слова бідність, тому вочевидь, при такій невисокій питомій вазі переробки в структурі нашого ВВП – це вдвічі менше, аніж відповідний компонент у розвинутих країн. У нас є куди зростати, і треба нарощувати якраз не сировинний експорт, не просто експорт сировини. Треба шукати інші нові альтернативні маршрути для того, щоб диверсифіковувати ризики, такі як ми сьогодні маємо на кордоні з Польщею, треба і надалі наполягати, я вважаю, що Європейський Союз нас у цьому підтримає, на лібералізації торгівлі з Європейським Союзом, на продовженні лібералізації ще на рік, і забезпечувати страхування вантажів – це те, над чим ми зараз працюємо.

Нині ви багато спілкувались із представниками бізнесу. Чи є ще у підприємців питання, на які уряд поки що не може дати відповідь? Над чим треба працювати?

У підприємців завжди багато питань, тим паче – під час війни, але мені здається, що частину відповідей вони сьогодні отримали й на нашому заході, де прозвучали питання – де взяти фінансування для започаткування власної справи, де взяти фінансування для переробки, чи буде продовжена програма «Доступні кредити 5-7-9%» та чи буде програма «Кешбек для сільгосптехніки»? Ми сьогодні анонсували про те, що 1 мільярд гривень уже закладено в бюджеті, й у другій половині року ми плануємо розширити цей кешбек на інші види сільгосптехніки. Що уряд планує розширити товари, які підпадають під закон про локалізацію, де вже у нас як у державних закупівельників буде обов'язок дивитися на українську складову при закупівлі, наприклад, тих же машини для розмінування або іншої складної техніки. Тому мені здається, що нині дуже був відкритий і чесний діалог, дуже багато чого попереду треба буде зробити, і це стосується прийняття закону про БЕП і прийняття інших змін до кримінального кодексу, тому що насправді у нас зараз тільки початок діалогу, і він буде продовжений. Це велика національна політика про «Купуй українське», про «Зроблено в Україні». І вона точно не обмежується одним заходом.

Якщо підсумувати, наскільки важливо підтримувати саме вітчизняного виробника, саме ще в умовах повномасштабного вторгнення, повномасштабної війни з РФ?

Я вважаю, що це критично важливо – і підвищувати й лояльність українців до купівлі українських товарів, і лояльність державних замовників до купівлі товарів українського виробництва, тому що з кожної гривні 40% повертається в бюджет у вигляді податків і зборів, а це джерело для забезпечення нашого сектору безпеки й оборони. Тому Україна, яка може виробляти майже все, що необхідно, має це виробляти, а українці – споживати.

Нині ви підписали спільну заяву з бізнесом. Що вона передбачає і як взагалі відбулася ця зустріч?

Ми, насправді, в постійному діалозі з бізнес-асоціаціями, з бізнесом. Ця заява – це, по суті, певний суспільний договір між бізнесом і владою.  Для нас очевидно – ми хочемо підтримати єдність, ми хочемо підтримувати бізнес, розуміючи, яку важливу ключову роль сьогодні він відіграє в забезпеченні сил безпеки й оборони. Тому цей меморандум – про те, що ми розуміємо проблеми, ми чуємо один одного, ми фасилітуємо цей діалог, ми хочемо зрозуміти, які основні проблеми, які блокери є для розвитку українського підприємця і як системно можна їх вирішити.

Ви також презентували онлайн-інструмент для бізнесу, процитую – «де бізнес зможе залишити свій відгук чи поскаржитися на тиск». Як він працюватиме і, головне, коли запрацює?

Він уже запрацював від сьогодні – можна зайти, залишити свій відгук, надати свою пропозицію – і ми будемо дивитися й фільтрувати саме для розуміння того, які є системні проблеми і, звичайно, пропонувати вирішення цих системних проблем.




Використано матеріали Укрінформ


РУСЛАН ЗАПАРАНЮК. ЧЕРНІВЕЦЬКА ОВА. РОЗБУДОВУЄМО МИТНУ ІНФРАСТРУКТУРУ









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.