На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Іван Мірошніченко, Голова ради ГО «Бізнес-Варта»
Податковий ПЗУ №5600 не влаштовує жодну галузь та потребує доопрацювання

Проєкт Закону №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» має бути доопрацьований, щоб врахувати зауваження та інтереси усіх учасників ринку, заявив голова Ради ГО «Бізнес-Варта» Іван Мірошніченко.

Проєкт Закону №5600 – це комплексний документ, який вважається найбільш всеохоплюючим щодо змін в оподаткуванні, і його ухвалення, на думку урядовців, має посприяти збалансованості бюджету. Однак цей законопроєкт не обговорювався публічно, текст його був недоступний профільним фахівцям, його навіть не було в порядку денному уряду, коли його розглядали. Він відразу з’явився у Верховній Раді.

Мірошніченко повідомив, що провів розмови з провідними бізнесменами з різних галузей і зрозумів, що жодна галузь не задоволена цим документом. Кожна галузь має своє бачення, кожна пропонує зміни, які стосуються їхніх інтересів.
«№5600 в такому вигляді, як зараз, приймати категорично не можна, треба почути всіх, кого торкається даний проєкт Закону. Бізнес має бут почутий,  і парламентарі мають прийняти здорову, збалансовану позицію, врахувавши думки та інтереси усіх, кого це стосується», – сказав Мірошніченко.

  Більшість аграріїв не підтримують ПЗУ №5600, оскільки він передбачає додаткове підсилення фіскальних органів. Також проект передбачає переведення птахівників на загальну систему оподаткування із заміною єдиного фіксованого податку (4 група) на податок з прибутку.
«Напередодні відкриття ринку землі аграріям не надали кредитування, не запровадили ефективних механізмів захисту власності, а вже дають додаткове навантаження та податкові зобов’язання», – зауважив Мірошніченко.

Надрокористувачі теж не задоволені проєктом Закону і наразі підтримують альтернативний ПЗУ №5600-7, оскільки, на їхнє переконання, саме він містить, найбільш послідовні зміни стосовно розрахунку ренти на видобуток залізної руди та інших мінералів.   

Проєкт Закону про боротьбу з чорним ринком, без сумніву, необхідний. Чорний ринок сільськогосподарського виробництва має  бути вирівняний та виведений на світло за рахунок єдиного податку з гектару. Цей аспект дуже важливий, коли 40% землі, задіяної в виробництві, перебуває в тіні та вироблена продукція обертається в паралельній темній економіці. Адже ті, хто не платить податки – крадуть  у держави та людей ресурс та руйнують чесний бізнес.

В запропонованому №5600 є ряд недопрацювань:
Некоректно прописана група пов’язаних осіб (Зокрема, вказано, що якщо два власника-фізособи в декількох компаніях – це не група) Введення права податкової застави, у випадку адміністративного чи судового оскарження рішення-повідомлення – може сприяти виникненню корупції.
5% мінімальне податкове зобов’язання – це забагато. За розрахунками експертів, оптимально 3-3,5%, якщо знімається мораторій на індексацію нормативної грошової оцінки. До МПЗ зараховується весь розмір орендної плати за державні та комунальні землі. Водночас орендарі приватних земель зараховуватимуть до МПЗ лише 20% сплачених з орендної плати податків. Можлива маніпуляція, при якій орендарі державних і комунальних земель за рахунок зарахування орендної плати перекриватимуть МПЗ з приватних земель. В альтернативному п/з 5600-4 пропонується для державних та комунальних земель застосувати 50% коефіцієнт МПЗ, але не зараховувати до нього сплачені суми орендної плати.

В результаті незадоволення цим проєктом Закону було зареєстровано 7 альтернативних проєктів. Це означає, що є великі розбіжності у баченні та розумінні, як має бути. В таких випадках треба знімати законопроект та готувати новий, проводячи професійне обговорення. 
«Ми точно не можемо допустити врахування інтересів одних і не врахування інтересів інших. Тому, ми сядемо за один стіл переговорів і приймемо рішення, порадимося з членами МДО «Бізнес-Варта», залучимо інших парламентарів до діалогу», – підсумував Мірошніченко.




23 червня 2021 року у режимі відеоконференції відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики

За результатами розгляду питання порядку денного прийнято наступне рішення:
1. Рекомендувати Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики:
1) доопрацювати проект Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень (реєстр. № 5600-4 від 18.06.2021) з урахуванням положень проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень (реєстр. № 5600-2 від 15.06.2021) та проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення стабільності бюджетних надходжень (реєстр. № 5600-6 від 18.06.2021);
2) рекомендувати Верховній Раді України доопрацьований законопроект реєстр. № 5600-4 з урахуванням положень законопроектів реєстр. № 5600-2 та реєстр. № 5600-6 прийняти за основу.
2. Направити дане рішення до Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.