На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


ПДВ НА ОЛІЙНІ ЯК ВИПРОБУВАННЯ

У Верховної Ради залишився один робочий сесійний тиждень у 2017 році, аби виправити помилки, допущені під час голосування за Податковий кодекс. Таку думку висловив народний депутат ВР Іван Мірошниченко.

У четвер, 21 грудня, парламенту необхідно прийняти проект закону №7403, що має на меті захист прав та законних інтересів сільськогосподарських виробників, які експортують олійні культури (сою, ріпак, соняшник).
Мірошніченко зауважує: «Про що правка 180 Податкового кодексу, який ми проголосували? Ми відмінили повернення ПДВ на всі рівні технічної культури. Це означатиме зниження цін на внутрішньому ринку, зменшення доходів товаровиробника та збільшення доходів переробника. Сьогодні уже йдуть акції протесту!»
Народний депутат певен: парламент має знайти компенсатори, які би підтримали сільськогосподарські товаровиробництва.
«Ми не проти підтримки внутрішнього переробника, але не за рахунок товаровиробника. Залишився один тиждень, щоб це виправити. Я хотів би звернутися до Ніни Петрівни Южаніної, яка завжди підтримувала сільськогосподарські товаровиробництва. Хочу попросити, щоб депутатський законопроект №7403, якій підписали депутати всіх фракцій Верховної Ради, ми розглянули у вівторок і проголосували у четвер», – каже Мірошниченко.
Рішення Ради про ухвалення змін до Податкового кодексу, зокрема поправки, яка скасовує з 1 березня 2018 року бюджетне відшкодування ПДВ при експорті сої, ріпаку та соняшнику, є невигідним для аграрного ринку.
Мірошніченко каже, що українські товаровиробники втратять десятки мільярдів гривень.
«Це рішення не лише забрало гроші у товаровиробників – воно ще й буде змінювати увесь ландшафт аграрного сектору. Адже зміняться закупівельні ціни, дохідність товаровиробника впаде, а підприємців, які переробляють сировину — підвищиться. Зміниться дохідність стосовно кожної культури, повернення ПДВ для якої скасували. А це означає, що фермери будуть приймати рішення — сіяти чи ні. Це змінить сівообіг.
Потрібно розуміти — рішення щодо запуску таких процесів в нормальних країнах дуже ретельно зважуються і обговорюються, залучаючи всі сторони та прораховуючи всі наслідки на багато років вперед, а не так, як у нас — приймають за 40-45 хвилин», – каже Мірошніченко.
Що ж передбачає законопроект, на якому наполягають аграрії? За словами народного депутата — це суто технічна поправка, де зазначено, що норма, яка має вступити в силу з 1 березня, має закінчити свою дію 1 квітня:
«Це досить примітивний прямолінійний шлях, але ми змушені діяти таким чином, тому що немає альтернативи. Чому місяць, а не два дні? Тому що це мінімальний звітний період для бухгалтерій згідно із Податковим кодексом».
Мірошніченко додає, що дуже важливо ухвалити цю ініціативу наступного тижня — останнього пленарного тижня цього року. Потрібно включити у порядок денний законопроект, щоб у вівторок його розглянув податковий комітет, а у четвер – винести на голосування.
«Які шанси? Скажу прямо — якщо цим будуть займатися лише депутати, то ми не виграємо цю битву. Але якщо будуть висловлювати свою позицію публічно, жорстко товаровиробники, навіть із мирними акціями протесту — наші шанси значно збільшуються.
І вони готові до цього. Влада у товаровиробників забрала 2 млрд доларів щороку, скасувавши спецрежим ПДВ, замість цього дала крихти. Зараз пропонують забрати повернення ПДВ. Це абсолютно дискримінаційна норма, яка порушує Конституцію, закон про економічну конкуренцію, угоду про асоціацію з ЄС, та ще й прийнята у парламенті зі всіма можливими порушеннями.
Хочу сказати, що жоден аграрій не проти, щоб будували заводи. Ніхто не проти поглибленої переробки, але чому за рахунок товаровиробника?
Мінімум ще є три-чотири способи, як підтримати переробку, але щоб при цьому не страждав виробник», – підсумовує Мірошніченко.


Проект
Депутати зареєстрували проект закону №7403 "Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур". «63. З 1 березня 2018 року звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з вивезення в митному режимі експорту технічних культур товарних позицій 1201, 1205 та 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД. З 1 квітня 2018 року операції з вивезення в митному режимі експорту технічних культур товарних позицій 1201, 1205 та 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, підлягають оподаткуванню податком на додану вартість на загальних підставах відповідно до статей 185 та 195 цього Кодексу», - говорится в проекте закона.
У записці до документу вказано, що «7 грудня 2017 року Верховною Радою України прийнято в другому читанні та в цілому проект Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році». Зазначеним законопроектом передбачено скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті олійних культур: сої, ріпаку та соняшнику. Запровадження відповідної норми створить окремим суб’єктам господарювання, що займаються рослинництвом, несприятливі, дискримінаційні умови діяльності порівняно з іншими сільськогосподарськими товаровиробниками, а відтак, зазначені положення проекту суперечать частині третій статті 42 основного Закону України - Конституції, відповідно до якої держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності, а також не допускається неправомірне обмеження конкуренції та недобросовісна конкуренція. Олійні культури займають 58,9 % від усіх посівних площ, зайнятих під зерновими і зернобобовими культурами. Більша частина зібраного врожаю експортується в переробленому та непереробленому вигляді, в результаті, ціни внутрішнього ринку визначаються цінами на світовому за вирахуванням витрат на логістику і експорт. Відповідно, невідшкодування ПДВ при експорті відповідних культур і віднесення податкового кредиту, сформованого при їх закупівлі, на витрати, призведе до падіння закупівельних цін на них, що сукупно призведе до втрат простих фермерів-виробників обсягом від 10 до 16 млрд. грн. на рік".








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.