Народний депутат України Микола Кучер закликав Міністерство фінансів негайно зайнятися питанням розробки змін до Податкового кодексу і створити відповідні робочі групи, до яких долучити і народних депутатів та інших експертів.
За його словами, починаючи з 1999 року український сільськогосподарський сектор працював за спеціальним режимом оподаткування. Тобто податок на додану вартість він сплачував на окремий рахунок і використовував його для придбання добрив, пального, техніки. З 1-го січня 2016 року така можливість обмежена, а починаючи з 1 січня 2017 року ? взагалі може не бути, хоча в коаліційній угоді зазначено (і всі готувалися до цього), що ці зміни будуть з 1 січня 2018 року.
Наразі виникла ситуація, коли аграрних виробників поділили на дві групи: кому ? краще і гірше. Кому стало краще? Експортерам. Тобто ті 23 млрд грн, які мав аграрний сектор від ПДВ, забрали у сільгоспвиробників і фактично віддали трейдерам. Трейдери і ті, хто займається експортом, натомість нічого не втратили, а навпаки, навіть, ?виграли. Ті, що працюють на внутрішній ринок ? програли. А це сільгоспвиробники, які виробляють молоко, свинину, птицю, вирощують овочі та фрукти. Вони постраждали, бо не мають 20% ПДВ, які б вони могли використовувати на розвиток, тож їм стало гірше.
Завдяки зверненням до Президента, групі із 5-ти нардепів вдалося відстояти на цей рік для молочного тваринництва 80% надходжень від ПДВ, для м’ясної галузі залишити 50% і для виробників зерна ? 15%. Однак, у наступному році планується повна відмінна фіксованого податку, тож різниця між тими, хто працює на зовнішній ринок та на внутрішній, буде колосальною.
азначив депутат та продовжив, що якщо нічого не змінити в оподаткуванні АПК, то варто очікувати значного зменшення кількості робочих місць, надходжень до державного та місцевих бюджетів.