На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


УРЯД ВИЗНАЧИВСЯ З ПЛАНАМИ ПІДТРИМКИ АПК В 2017

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман представив основні макроекономічні показники бюджету на 2017 рік. Уряд передбачає збільшення бюджету України у 2017 році до майже 876 млрд грн, що більше показника 2016 року на 16,9%. Дефіцит бюджету на 2017 рік має не перевищувати 3%, і становить 77,5 млрд грн.
Уряд передбачив 5,5 млрд грн на підтримку сільгосптоваровиробників, наприклад, на модернізацію, придбання малої механізації, українських тракторів, причіпного обладнання задля підвищення продуктивності їхньої праці та конкурентоздатності.

ПРЯМА МОВА: ГРОЙСМАН

Проект державного бюджету на 2017 рік. Сьогодні у нас 15 вересня 2016 року. Ми робимо це вчасно, як і обіцяли. Ми вважаємо, що це наш обов’язок – внести саме 15 вересня бюджет, який одразу після прийняття ми оформимо та направимо до Верховної Ради України.
Ми би хотіли, щоб процес підготовки бюджету в цьому році виконав саму головну роль. Це абсолютно професійна дискусія на тему максимально ефективного бюджету. І ми б дуже хотіли, щоб ця дискусія була непопулістичною, а була абсолютно професійною та якісною.
Хочу підкреслити, що Уряд працював над тим, щоб внести в парламент абсолютно чесний бюджет, в якому цифри абсолютно повністю підкріплені дохідною частиною та видатковою частиною. Тому дуже важливо, щоб баланс, який збережений в цьому бюджеті, не був порушений, щоб ми могли за бажанням сподобатися сьогодні тим, хто на нас дивиться по телебаченню, особливо я говорю про тих безвідповідальних політиків, щоб ми не забули про інтереси країни, про макроекономічну стабільність, про реальні доходи та про реальність забезпечення необхідних соціальних стандартів по відношенню до українських громадян.
Хотів би звернути вашу увагу на динаміку надходжень державного бюджету, яку ми маємо по відношенню до бюджету 2016 року. І ви побачите, що ми закладаємо невелике зростання – 16,9%. Це говорить про те, що ми розраховуємо на пожвавлення економіки і ми закладаємо зростання на 3% валового продукту. Це буде означати єдине – що ми бачимо, що економіка нашої країни починає відновлюватися. І наше завдання зробити цей процес незворотним і пришвидшувати економічне зростання. Через економічне зростання зробити все для того, щоб кожен громадянин України відчув, що життя починає змінюватися в його доходах, його статках і це є важливим пріоритетом.
Як би бачите, бюджет 2016 року дорівнює 749 млрд. грн. А бюджет 2017 року – 876,9 млрд. грн. Структура доходів, як бачите, залишається стандартною. І хотів би сказати про те, що ми не передбачаємо збільшення загальних доходів бюджету за рахунок збільшення ставок податків. Ми вважаємо, що нам не потрібно створювати умов тиску на бізнес, і тому ми не будемо підтримувати підвищення загальнонаціональних податків. Можливо розширювати базу, можливо визначити позиції щодо рент, але стосовно загальнонаціональних податків – ми не підтримуємо питання щодо їх збільшення.
І тому ви бачите структуру по доходах зведеного бюджету України як в 2016 році, так і в 2017 році.
Бюджет є абсолютно збалансований. Ми мали в 2016 році обмеження, що дефіцит державного бюджету не має складати більше, ніж 3,7%. Бюджет 2017 року відповідно до наших зобов`язань має дефіцит не перевищувати 3%. І така норма зберігається. Ми маємо дефіцит 77,5 млрд…
Хотів би сказати про пріоритети бюджету на 2017 рік. Головне те, що цей бюджет є достатньо структурованим. У ньому є дуже чітко виражені пріоритети: питання оборони та безпеки; питання реконструкції і будівництва доріг в Україні; питання збереження децентралізації; запровадження достатньо масштабної енергоефективності, що зробить нашу економіку конкурентною, а країну незалежною. Крім того, ми будемо підтримувати наш аграрний сектор. Ми підтримаємо українських освітян, і про це я скажу дещо пізніше.
Оборона і безпека держави на 2017 рік. Ми вважаємо, що ми забезпечили певне зростання. Ми мали загальний бюджет 2016 року і маємо сьогодні на безпеку і оборону 114 млрд. Бюджет на безпеку і оборону 2017 року ми плануємо збільшити до 129 млрд. грн. Але я одразу можу сказати, що ми маємо більш інтенсивно підтримувати нашу оборону і безпеку, ми маємо більше акумулювати ресурсів, які дадуть нам можливість забезпечити ефективність в оборонній сфері і сфері безпеки нашої країни. Тобто фактично збільшення буде на рівні плюс 14,5 млрд. грн.
Відповідно, є розподіл, який був розглянутий на РНБО, де визначено, яку структури оборонного бюджету які призначення отримають.
Окремо хотів би підкреслити, що тільки по військових зростає бюджет на фінансове забезпечення плюс 9,6 млрд. грн. Ми розуміємо, що у нас є надзвичайно серйозні загрози щодо нашої територіальної цілісності, і тому українське військо має відбутися військом, яке добре забезпечено, добре утримується і володіє новітніми видами озброєнь. Тому наше завдання – інвестувати в нашу безпеку. Ми розуміємо, що це є важливим пріоритетом.
Наступний пріоритет – дороги. Видатки державного бюджету ми передбачаємо в 14,2 млрд. грн. тільки від надходжень акцизного збору в дорожній фонд, який ми спільно з депутатами Верховної Ради створимо як інструмент ефективного використання цього ресурсу і управління дорожним господарством країни. Я хочу, щоб українці їздили по нормальних відремонтованих, реконструйованих або побудованих нових дорогах. Це наша спільна позиція Уряду, і ми будемо крок за кроком йти до того, щоб так відбулося. Це є абсолютно можливим. Для цього потрібно консолідувати зусилля і створити нормальні умови для будівництва українських доріг.
Окремо хотів би сказати, що ми до 1 млрд. дол. можемо залучити на наступний рік коштів міжнародних фінансових організацій. Я думаю, що багато хто з присутніх чув про те, що у нас є сьогодні мільярдні можливості, але ми їх не використовуємо. Так от, при створенні дорожнього фонду, який буде абсолютно публічним і відкритим, проведення децентралізації фондів дасть можливість нам підвищити його прозорість, ефективність використання ресурсів і найголовніше – ми маємо сформувати стратегію розвитку українських доріг. Ми маємо перестати будувати дороги, які ведуть в нікуди. Ми маємо будувати дороги, які потрібні українським громадянам, українській економіці і будуть підкреслювати наші транзитні логістичні можливості.
Окремо хотів би підкреслити ще один пріоритет – енергоефективність. Тут є дві складових. Ми маємо забезпечити енергоефективність для того, щоб стати енергонезалежним. І в цьому контексті ми робимо зусилля, які дозволять нам збільшити власний видобуток українського газу, який, на жаль, знищувався останні 10 років. Сьогодні ми маємо амбітні цілі – завдання відновити власний видобуток газу. Ми будемо збільшувати видобуток газу і зможемо вийти через 4-5 років на повну енергонезалежність нашої країни. Ми не будемо за валюту закуповувати за кордоном газ для того, щоб споживати його в Україні. Це значно підвищить нашу енергетичну безпеку і нашу конкурентність на зовнішніх ринках.
Але нам потрібно зробити ще одну річ – ми маємо забезпечити енергоефективне використання ресурсів, і тут створення фонду енергоефективності, який потребує прийняття закону українським парламентом, дасть нам можливість створити абсолютно відкритий якісний інструмент енергоефективності. Україна має величезні можливості. І це, до речі, теж розвиток національної економіки, як і дороги, це те, що дозволить нам інвестувати в зростання економіки країни.
Ми пропонуємо, 800 млн. ми залучимо коштів бюджету і 100 млн. І це є така цифра, яка може бути досяжна для України, – 100 млн. євро для такого фонду. Тобто фактично ми можемо розраховувати на 3,5-4 млрд., які будуть залучені на фонд енергоефективності.
Всі говорять про те, що ми маємо величезне багатство – це українська земля та праця тих, хто працює на нашій українській землі. Ми маємо підтримати маленькі, невеликі, середні фермерські господарства, які зможуть виробляти більше продукції, робити її переробку, освоювати нові технології. Але їм сьогодні потрібна підтримка. Великі холдинги про себе потурбуються самі, а маленьких ми маємо підтримати.
І тому Уряд передбачає 5,5 млрд. грн. на підтримку таких господарств. Ці кошти можуть бути направлені на модернізацію, на придбання малої механізації, українських тракторів, причіпного обладнання, – все те, що сьогодні потребує український селянин для підвищення продуктивності власної праці для того, щоб підвищити свою конкурентоспроможність…








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.