На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


ОБІЦЯНКИ-ЦЯЦЯНКИ ДЛЯ АГРАРІЇВ

Кабінет Міністрів України в рамках виконання завдань, окреслених в Державному бюджеті України та програмах розвитку економіки, запроваджує реальні програми підтримки агросектору, який забезпечує вироблення п’ятої частини всієї продукції в Україні. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. «Ми запроваджуємо низку рішень, які дозволять реально підтримати агросектор і дозволять йому зростати», - сказав Глава Уряду.

ПРЯМА МОВА: ГРОЙСМАН

Розглянемо ряд рішень, які дозволяють нам підтримати, реально підтримати, аграрний сектор, дозволити сектору зростати, створювати нові робочі місця. Як ми знаємо, минулого року чемпіоном по збільшенню цін виступила в принципі м'ясна продукція, продукція агропромислового комплексу. І для нас це не залишилося непоміченим.
Я обіцяв, що ми створимо реальні механізми, які дозволять нам підтримати аграрний сектор, тваринництво, ягідництво, садівництво для того, щоб питома вага доданої вартості зростала саме в цьому секторі економіки.
Я хотів би підкреслити, що сьогодні Уряд розгляне і підтримає наступні рішення. Ми минулого року, коли формували бюджет, передбачили більше 6 млрд грн на підтримку агропромислового комплексу.
Насправді відразу в січні ми почали працювати з профільними асоціаціями, профільним комітетом, з асоціаціями фермерів, а впершев цьому році ми вперше надамо, за час роботи і нашого Уряду, реальну підтримку розвитку українського фермерства. Це теж робочі місця на селі, створення якісної продукції, насичення внутрішнього ринку для того, щоб і ціни залишалися стабільними і якість була висока.
Отже, ми передбачаємо (сьогодні приймемо це рішення), ми направляємо 2,5 млрд грн на будівництво в країні молочно-товарних комплексів, ферм. Що це означає? Означає те, що ми через ці 2,5 млрд грн надамо кредити агропромисловим підприємствам – тим, хто хоче будувати нові ферми, нові молочно-товарні комплекси. Ефективна ставка цих кредитів буде порядку 3% у гривні до 5 років. Цього достатньо абсолютно і всі асоціації це підтримують. Або ми будемо компенсувати порядку 30% вартості, якщо не задіяні кредитні ресурси, якщо це справжні кошти підприємства або підприємців, введених потужностей в експлуатацію. Тобто по всій країні в цьому році розпочнеться масове будівництво ферм, масове будівництво молочно-товарних комплексів. Ми наростимо поголів'я і, відповідним чином, обсяг виробленої продукції.
Наступна позиція. Ми передбачаємо підтримку молочного стада, тобто фактично всім юридичним особам-виробникам ми будемо компенсувати порядка 1 тис. 500 грн на дійну корову в рік для того, щоб ми теж збільшувати надої молока, це теж важливо для нашої країни.
Наступна позиція, про яку я хотів би сказати, – про особисті домогосподарства. Це господарства, в яких люди самі вирощують велику рогату худобу. Фактично сьогодні це стало невигідним. І ми хочемо стимулювати підтримку поголів'я в домогосподарствах, фактично говорячи простими словами, у людей в селі, нехай утримують не менше 12 місяців молодняк ВРХ, і ми кожній такій родини, кожному такому домогосподарству за кожну голову такої худоби заплатимо в рік 2,5 тис. грн.
Наступне, про що я би хотів сказати, – ми продовжуємо програму підтримки виробництва в країні вітчизняної сільськогосподарської техніки. І на ці цілі ми в цьому році вже направляємо 1 млрд грн. Фактично ми будемо компенсовувати 25% вартості сільськогосподарської техніки, яка виробляється українським руками, яка виробляється в Україні, тим, хто купує таку техніку. Ми очікуємо зростання виробництва української сільгосптехніки, яка є достатньо конкурентною.
Окремо ми будемо підтримувати в цьому році, і сьогодні ми теж приймемо це рішення, садівництво і ягідництво. Ми вважаємо, що нам потрібно підтримувати цю дуже серйозну сферу, особливо це стосується невеликих господарств.
Отже, сьогоднішнім рішенням ми передбачаємо, що 70% вартості посадкового матеріалу буде компенсовано державою. Єдине питання, щоб цей посадковий матеріал був вироблений в Україні. Якщо хочеш створити сад – будь ласка, закуповуй саджанці українські, висаджуй їх і ми компенсуємо 70% вартості посадкового матеріалу. Це теж буде достатньо серйозна підтримка і ми розраховуємо на створення нових садів більше 3 тис. га тільки по підтримці цієї програми.
І окрема тема – підтримка українського фермерства. На підтримку фермерства ми передбачаємо 1 млрд грн у 2018 році. Це здешевлення кредитів для фермерських господарств. Кредити фермерам під повною координацією Асоціації фермерів будуть надаватися під 1% річний у гривні. Все інше ми будемо компенсувати з державного бюджету.
Хотів би підкреслити, що ми також передбачаємо для фермерів окрему підтримку компенсації 40% вартості вітчизняної сільгосптехніки. Це означає, що невеликі фермерські господарства вже в цьому році отримають від нас підтримку, і ми зацікавлені в тому, щоб така підтримка була додатковою мотивацією розвитку виробництва, і це теж буде досягнуто.
Окремо хочу сказати, що всі ці рішення напрацьовувалися спільно з аграріями, асоціаціями фермерів, і я вважаю, що це прозора, відкрита, зрозуміла система, на якій всіх, починаючи від домогосподарства в селі, яке утримує худобу, закінчуючи великими і невеликими молочнотоварними комплексами, ми зможемо підтримати і у 2018 році будемо бачити реальне зростання, в тому числі, виробленої продукції в аграрному секторі.
Ще дві речі, про які я би хотів сказати.
Ми також приймемо рішення і запустимо механізм нашої ініціативи – розстрочення ПДВ на нове обладнання. На все обладнання, яке ввезене в Україну, буде розстрочка по сплаті ПДВ 24 місяці. Це означає, що воно буде коштувати відразу на 20% дешевше для підприємств, ніж це було досі. Це дозволить модернізувати українські виробництва, створити нові робочі місця, створити якісний український продукт і бути конкурентними, в тому числі на міжнародних ринках.









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.