На главную страницу | Поиск по сайту | Написать письмо | Карта сайта |
|
|
АРТЕМ ЮР’ЄВ. ЛІМАГРЕЙН УКРАЇНА |
Стан полів озимого ріпаку цього року строкатий. Запаси продуктивної вологи в метровому шарі грунту у південному регіоні, зокрема, під цією культурою оцінюються як незадовільні – 35-47 мм. Розраховувати на високу врожайність при таких запасах вологи важко, але попри всі погодні негаразди ріпак був і залишається культурою, яка забезпечує аграріям перші гроші в новому сезоні. Про ріпак розмірковує менеджер з розвитку портфоліо ріпаків та зернових із компанії «Лімагрейн Україна» Артем Юр’єв.
Артеме, Ваші оцінки щодо врожайності ріпаку у поточному році.
Практично по всій Україні прогнозується зниження врожайності у порівнянні з показниками минулих років. Основним негативним фактором виступила нестача вологи в центрально-західній Україні на момент посіву, що вплинуло на посівні площі та рівномірність сходів та розвитку до приходу зими. У весняний період до цього додались морозні та посушливі умови по всій Україні, а також проблеми з контролем шкідників та хвороб в посівах. Все це вплинуло на стан культур, які зараз виглядають пригнічено та невпевнено. Відповідно, очікуваний рівень врожайності в цьому році буде нижчий.
Як ви оцінюєте втрати посівів ріпаку на півдні країни.
Посіви ріпаку озимого на півдні України перезимували цілком в нормальному стані, адже літньо-осінній період дозволив отримати гарні сходи та розвиток до зими. Зима також була м’яка, але суттєвий рівень втрат ріпаку відбувся переважно у весняні місяці через повернення декількох хвиль морозів до мінус 10-11 градусів, коли ріпак вже відновив свою вегетацію. Негативний вплив через такі умови був підсилений і посухою, що співпала з важливими стадіями розвитку культури. Зокрема, за рахунок несприятливих весняних умов, площі ріпаку на півдні могли скоротитись на 15-20% від посівних площ.
Чи будуть наступного року фермери на півдні сіяти ріпак?
Переважно, основним лімітуючим чинником посівних площ під ріпаком на півдні є волога на момент посіву, і ця тенденція прослідковуються з року в рік. Навіть у цьому році, на фоні несприятливих кліматичних умов вирощування, а також, ситуація в світі, будуть опосередковано впливати на посівні площі, так як на півдні, перелік альтернативних культур не такий великий як в центральній та західній Україні, відповідно все буде залежати від наявності вологи на час посіву. Якщо вона буде, площі можуть залишитись на рівні минулого року.
Чи будете пропонувати страхування посівів ріпаку на сезон 2020/2021?
Страхування ріпаків в цьому році проводити не плануємо, натомість, в нас буде впроваджена альтернативна акція, яке передбачає за певну кількість купленого насіння ріпаку, отримання бонусного насіння кукурудзи, соняшнику або озимої пшениці.
Чи є Вам що (насіння, технології, компенсацію) запропонувати фермерам на новий сезон, зважаючи на фактор погоди та зміни клімату?
Наша ціль, як насіннєвої компанії, виводити на ринок ті продукти, які будуть максимально адаптовані до холодних зим, посушливих умов, до різних технологій вирощування, а також до хвороб. Зокрема, за останні роки в нашому портфоліо з'явились такі продукти, які відмінно себе поводять не тільки в стресових кліматичних умовах, а також мають такі унікальні характеристики як генетична стійкість до Вірусу жовтухи турнепсу (TuYV) та стійкість до розтріскування стручків, які допоможуть не тільки сформувати оптимальний врожай, а й зібрати його без втрат.
Ваше бачення цін на ріпак на новий сезон.
Як всі знають, ціни на ріпак залежать від багатьох чинників і особливо від ціни на нафту, яка на фоні останніх подій у світі впала у ціні та ще не відновилась до докризових показників. Але, з іншої сторони, на фоні суттєвого зниження посівних площ в Європі та прогнозованого рівню врожайності це може нівелювати можливе падіння ціни і залишити її в межах минулорічних показників.
|
2002 -2024 © ООО «Аграрика» Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com, как на источник информации. |