На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Вадим Грановський, Coffee Care для військових
Про каву та українців, закоханих у каву

Відомий український бариста Вадим Грановський вважає, що українці знатні кавомани, а кава - міжнародна “мова” спілкування.

Коли каву почали пити в Україні?

В Україні каву п’ють з початку-середини 17-го сторіччя, ще з часів Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Пилипа Орлика та Юрія Кульчицького. У нас вона з’явилася й почала набувати популярності набагато раніше, аніж в Європі. Ми говоримо «кава» від турецького «кахве». Це слово прийшло до нас з Османської імперії, звідки в Україну привезли каву. А українець Юрій Кульчицький відомий ще й тим, що навчив пити каву всю Європу.

У 1683 році у Відні запорізький козак Юрій Кульчицький відкрив одну з перших віденських кав`ярень під назвою «Під синьою пляшкою», де спочатку пропонував каву по-турецьки, але вона не користувалася популярністю. Тоді Кульчицький зважився на сміливий крок – змінив рецептуру, додавши молока і цукру, і підлаштував таким чином напій під смаки місцян. Так з’явилася «кава по-віденськи», а згодом кава з молоком набула популярності по всьому світу. До речі, відома міжнародна мережа кав’ярень із Сполучених Штатів Америки Blue Bottle Coffee названа саме на честь кав’ярні Кульчицького.

Українці й раніше, й нині – знані кавомани, Україна закохана в каву. Ми останні роки переживаємо кавовий бум, якість приготування кави й культура її споживання постійно зростає. Особливе місце кава займає в Криму. У кримськотатарській спільноті життя людей фактично вибудовується навколо кави, розмов за кавою. Я багато досліджував цей феномен, до чого мене свого часу надихало фото, на якому бабця готує на вогні каву у джезві. Видно, що умови приготування дуже прості, але все одно знайшли спосіб це зробити. Кримські татари зуміли пронести свої традиції, серед яких і культура кавування, через найтрагічніші сторінки своєї історії.

А яку каву пили українські гетьмани?

У часи Гетьманщини каву готували традиційними способами – у джезвах та срібних кавниках. Між іншим, у росії кава з’явилася набагато пізніше, ніж в Україні. Туди цей напій потрапив із Голландії. Тому й назва «кофе» – від нідерландського koffie. Завіз каву в росію Петро І й фактично насильно насаджував її споживання, аби поширити європейськість. Навіть у цьому ми різні: європейська культура й традиції в Україні – це наша природа, тоді як у РФ нав’язувалися штучно.

В Україні кава – це завжди про гостинність, дружню бесіду, бо вона об’єднує. Каву важко пити одному. І навіть коли ви берете каву з рук баристи, отримуєте і напій, і енергію від того, хто цю каву зробив. Неможливо зробити погану каву, коли ти дивишся в очі людині, для якої цю каву готуєш. Тому в наших кав’ярнях Coffee in Action ніколи не було офіціантів. Це синергія сили кавового зерна та енергії людини, яка з любов’ю готує цю каву для вас.

Ви започаткували проект Coffee Care – відправляєте особливі джезви Ukrainer та міцну каву на фронт. Дійсно, на передовій є час варити каву у джезвах?

Військові дуже позитивно сприймають наш проєкт, свідченням цьому є безліч надісланих нам фото і відео. Отримувати їх для мене особлива приємність. Заварювання кави в джезві – це своєрідна медитація, можливість відволіктися хоча б на кілька хвилин, що дуже важливо в умовах постійного стресу та напруження, в якому перебувають наші захисники. Наші джезви, їхня якість та дизайн підкреслюють, наскільки ми їх цінуємо і хочемо, щоб навіть в умовах небезпеки вони мали можливість готувати смачну каву. Культура споживання кави серед українських військових висока, вони готові готувати каву в джезвах, аби отримати якісний напій.

Переконаний, що наші джезви – це ще й своєрідна зброя у боротьбі з ворогом, бо від фізичного та морального стану наших військових дуже багато залежить. Окрім того, наші джезви настільки міцні, що знищити їх фактично неможливо. Виготовляє їх турецька компанія Soy. Ці джезви не мають швів, зроблені із суцільного шматка міді, а ручка – із загартованої сталі військового зразка. Тризуб на ручці – це і символ України, і можливість легко приладнати карабіном до наплічника.

Каву у цих джезвах можна готувати на пальничку, відкритому вогні, вугіллі, електричній плитці. Військовим потрібна міцна кава, а приготована в джезві містить більше кофеїну. Кофеїн – союзник солдата, бо сприяє розумовим та фізичним здібностям. Вважаю, що потрібно більше приділяти уваги забезпеченню наших захисників якісною кавою. Це також буде нашою перевагою.

Загалом ініціатива створити особливу, міцну українську каву належить курсантам Національної академії СБУ, які запропонували просувати бренд: «Міцна кава – міцна країна». Він став девізом проєкту Coffee Care. Ініціатори звернулися до Євгена Клопотенка, Євген розказав мені і все закрутилося. Ініціативу підтримали Міністерство культури та інформаційної політики України й Міністерство закордонних справ. Відтоді постійно проводимо презентації, кавові дегустації та частуванння, майстер-класи, у рамках Coffee Care відправляємо набори з джезв та міцної кави (яка, безперечно, зміцнює країну) на фронт. Проєкт вже вийшов за межі України.

Скільки джезв у рамках проєкту Coffee Care вже передали на фронт?

Більше 200 і вже готова партія – 300 джезв. Наступна партія готується і це буде ще пів тисячі. Тут слід зауважити, що однією такою джезвою користуються десятки, а то й сотні людей. Я знаю кількох шеф-кухарів, які пішли в армію і зараз готують для українських захисників. Усім їм ми передали наші джезви. Відправляємо також медикам та військовим капеланам, бо вони можуть пригостити кавою більшу кількість наших захисників.

Підхід простий – ви купуєте набір із джезви і кави для себе на нашому сайті й такий самий набір їде на фронт. Ці набори доставляємо у більшість країн світу. Наші джезви вже поїхали в США, Канаду, Південну Корею, Японію, Німеччину, Великобританію. Мрію, щоб у всьому світі люди готували міцну каву в джезвах з українським тризубом. Каву, що надихає переможців. Ми робимо все для того, щоб передати на фронт щонайшвидше першу тисячу джезв і щоб в кожному підрозділі була принаймні одна така джезва. Жартома називаємо наші джезви кавовими «байрактарами», бо виготовляємо їх в Туреччині, і відправляємо на фронт, аби наші воїни нищили ворога, відчуваючи нашу підтримку.

Також вже запланували, що після перемоги припинимо випуск цих джезв, принаймні такої моделі. Хочемо, аби вони залишилися особливим символом підтримки, єдності та переможної боротьби.

До речі, нещодавно ми презентували іменну джезву Ukrainer пану Халюку Байрактару, генеральному директору компанії Baykar Makina, яка створила легендарні безпілотники.

Який рецепт приготування кави ви запропонували в рамках бренду «Міцна кава – міцна країна»?

Це рецепт, яким користуюсь уже кілька років. Він простий – готуємо еспресо і каву в джезві, поєднуємо один до одного. Виходить дуже міцна кава.

Ми робили велику презентацію на головній площі у Чернівцях та на фермерському ярмарку у Львові. Почастували цією кавою разом із паляницею та медом більше тисячі людей.

Цей рецепт ще цікавий тим, що можна поєднати в одному горнятку різні смаки. Наприклад, шоколадну «бразилію» і дуже ягідну «ефіопію». Каву з Ефіопії готуєте в джезві, «бразилію» – в еспресо, поєднуйте і отримуєте надміцну каву. Це ковток кави, що точно надихає на перемогу. Я готую її у своїх мандрах світом і розповідаю про наш проєкт, про те, що відбувається в Україні, про наших захисників. Таким чином кава сама стала інформаційною зброєю.

Зараз для України настав той історичний момент, коли маємо відстояти своє право на розвиток, незалежність, самостійність, суверенність. Це наше право бути вільними людьми. Україна завжди існувала на перехресті цивілізацій, це продовжується і зараз. Як наш рецепт «переможної» кави поєднує еспресо (захід) та каву, приготовану у джезві (схід), так і ми, українці, можемо брати краще від західної та східної цивілізацій та створювати щось своє – нове. Переконаний, що як зараз, так і після перемоги нас чекає неймовірна хвиля розвитку, креативу та можливість повністю проявити світові свій потенціал у різних сферах. Наскільки був здивований світ стійкістю та опором українців, майстерністю та сміливістю захисників України, настільки ж Україна демонструє світові свою креативність. Ми маємо потенціал створювати щось унікальне на основі багатого і непростого історичного досвіду, бо креатив і сміливість – це те, що чим живуть українці, це наша суть.




Використано матеріали Укрінформ


АНАТОЛІЙ КІНАХ. УСПП. Про нестандартні рішення для експорту продовольства









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.