2015 року обсяги виробництва аграрної валової продукції складуть 239,6 млрд грн – Юрій Лупенко
У зв’язку з несприятливими погодними умовами, значним зростанням цін на матеріально-технічні ресурси, що споживаються сільським господарством, та дефіцитом коштів у 2015 році прогнозується незначний спад обсягів сільськогосподарського виробництва, зазначив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко. За його словами, обсяги виробництва валової продукції сільського господарства у 2015 році складуть 239,6 млрд грн, що на 4,7% менше минулорічних показників. За уточненими станом на кінець червня прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, валова продукція рослинництва зменшиться на 5% порівняно з 2014 роком і становитиме близько 168,8 млрд грн. Валова продукція тваринництва прогнозується на рівні 70,8 млрд грн, що на 4% менше обсягів 2014 року, поінформував експерт.
Довідково Наведені дані отримані із застосуванням методики короткострокового (12 роки) прогнозування, розробленої творчим колективом Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» під керівництвом академіка НААН Меселя-Веселяка В.Я. на основі методу адаптивного моделювання. Апробація методики у 20112013 роках продемонструвала незначне відхилення між прогнозними і фактичними показниками, що підтверджує високу достовірність прогнозу. Науковці здійснюють прогнози за трьома сценаріями - оптимістичним, песимістичним та середнім.
###
Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів. Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру. Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.
03.07.2015
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119