На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Запаси продуктивної вологи під агрокультурами надзвичайно строкаті: від надлишкових до недостатніх

Станом на 30 червня запаси продуктивної вологи під усіма с.-г. культурами, які залежали від кількості опадів, були надзвичайно строкатими та оцінювалися від оптимальних і надлишкових до недостатніх та посухи.

У кінці червня зерно озимих культур досягло молочної, воскової або повної стиглості. На багатьох площах південних областей розпочалося масове збирання зерна озимих пшениці та ячменю.

Червень 2020 р. на більшій частині території країни виявився одним із найтепліших. Середня місячна температура виявилася на 1,9°С (південь) — 4,3 °С (північ) вищою за норму. До цього часу найвищі середні місячні температури у червні спостерігалися у 1964, 1999, 2019 роках. Кількість днів із температурами вдень вище +30 °С за місяць у західних та Житомирській областях досягала 1–9, на решті території країни — 11–19 днів. Кількість днів із температурами +35*37 °С місцями у південних, східних, центральних та північних областях досягала 1–6 днів. В окремих районах Житомирської, Київської, Чернігівської та Луганської областей було досягнуто або на 1 °С перевищено абсолютний максимум температури повітря червня за період спостережень із 1951 року.

Найбільше опадів за червень зафіксовано на метеостанціях Івано-Франківської області: -Пожежевська — 462 мм, Яремча- 395 мм та Долина — 325 мм. Найменше опадів випало у Бахмуті Донецької обл. — 8 мм.

Агрометеорологічні умови у червні для формування урожаю усіх с.-г. культур були неоднорідними по території України.

У західних областях, де у червні випала надмірна кількість опадів, дозрівання зерна ранніх колосових культур відбувалося за несприятливих умов. Надмірне зволоження ґрунту спричиняло локальне полягання рослин, сприяло інтенсивному росту бур’янів, активізації, розвитку та поширенню грибкових захворювань, створювалися умови для «стікання» зерна. Відмічалося ураження посадок картоплі фітофторозом та інтенсивне розповсюдження колорадського жука, місцями відмічене загнивання бадилля, гниття ранніх сортів черешень та вишень. Погодні умови не сприяли накопиченню цукрів в плодах та ягодах. Дощова погода негативно впливала на закладку урожаю винограду, спостерігалося опадання квіток та зав’язі. Дощі та паводки на річках Карпатського регіону спричинили пошкодження та загибель частини посівів. У понижених місцях рельєфу спостерігалось підтоплення сільгоспугідь, пасовищ, приватних садиб .

У центральних та південних областях збереження жаркої погоди із періодичними дощами обумовлювало прискорений фазовий розвиток сільгоспкультур. Дозрівання зерна відбувалося на 1–2 тижні раніше середніх багаторічних строків. Однак через вкрай нерівномірний розподіл опадів зберігалися площі, де ґрунтова засуха під ранніми хлібами не припинялася, відмічалося збільшення посушливих площ.

На окремих площах південних областей, в районах, де відмічалися сильні зливи, через підвищену вологість повітря на посівах озимої пшениці відмічалось почорніння колосу, спостерігалось ураження соняшнику борошнистою росою. Високі температури ґрунту (вище +25 °С) на глибині 10 см негативно впливали на ріст та розвиток бульбокоренеплодів.

Укргідрометеоцентр

10.07.2020


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.