На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Початок травня характеризувалася мінливою погодою. Стан посівів оцінюється як задовільний

13.05.2024 22:56 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Перша декада травня характеризувалася мінливою за температурним режимом погодою. У другій половині декади відбулося непритаманне, як для цього періоду різке похолодання.

Середня температура повітря знаходилася у межах від 8,0 до 15,5 0С тепла і була на 1–4 0С нижче за норму. Максимальна температура повітря у найтепліші дні підвищувалася до 13–19 0С тепла, мінімальна — у найхолодніші ночі знижувалася до 3–12 0С, на поверхні ґрунту спостерігали заморок до 1–2 0С морозу. Температура ґрунту на глибині 5 см у середньому становила 13,6 0С.

Дощі різної інтенсивності, місцями навіть у вигляді короткочасних злив, пройшли протягом останніх 3–4 днів майже на всій території країни. Так, за даними наукових установ НААН у Київській області їх випало 0,6 мм, за норми 15,9 мм, у Львівській — 1,8 мм, у Харківській — 4–14 мм, або 30–80 % від середнього багаторічного значення, в Одеській — 0,8–1,5 мм. Разом з тим, така кількість опадів не сприяла достатньому поповненню запасів продуктивної вологи у ґрунті.

За даними Укргідрометеоцентру станом на 30 квітня запаси продуктивної вологи під озимими культурами в орному шарі ґрунту (0–20 см) на більшості площ були достатніми та оптимальними (21–40 мм), місцями у західних та північних областях верхній шар ґрунту був перезволожений. Проте, на окремих посівах східних, центральних та південних областей вологозапаси понизилися до недостатніх (менше 20 мм), місцями у Харківській, Дніпропетровській та Херсонській областях — до незадовільних (менше 10 мм).

Зволоження метрового шару ґрунту (0–100 см) під озимими культурами на більшій частині площ залишалося достатнім та оптимальним (86–170 мм і більше продуктивної вологи), на окремих площах Дніпропетровської та Херсонської областей воно було недостатнім (менше 80 мм продуктивної вологи).

Під озимим ріпаком вологозабезпечення орного та метрового шарів ґрунту було переважно достатнім та оптимальним і становило 26–36 мм та 97–169 мм продуктивної вологи відповідно.

Під ранніми яровими культурами на більшості площ зволоження орного шару ґрунту було достатнім та оптимальним (21–40 мм продуктивної вологи), на окремих площах Харківської, Дніпропетровської та Херсонської областей — недостатнім (менше 20 мм). Місцями у північних та західних областях 0–20 см шар ґрунту був перезволожений. Вологозабезпечення метрового шару ґрунту на переважній території площ країни було оптимальним (121–170 мм і більше).

На засіяних кукурудзою та цукровими буряками полях, запаси продуктивної вологи орного та метрового шарів ґрунту були достатніми та оптимальними — 21–45 мм та 100–170 мм і більше продуктивної вологи відповідно, лише на окремих площах Харківської області — недостатніми (менше 20 мм).

Під соняшником запаси продуктивної вологи були переважно достатніми та оптимальними і становили: в орному шарі ґрунту — 21–40 мм і більше, у метровому — 81–160 мм і більше.

Після майже двотижневого періоду високого температурного режиму, зниження температури повітря протягом останнього тижня викликало деякий стрес у рослин озимих, ранніх ярих зернових та зернобобових культур.

Так, за повідомленням Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН станом на 8 травня пошкодження пшениці озимої, яка знаходилася у фазі «поява останнього прапорцевого листка» та рослин ранніх зернових культур не відмічалося. Разом з тим, частка пошкоджених сходів рослин кукурудзи та сої ранніх строків сівби становила 3–5 %. За даними Сумського гідрометеоцентру у найближчі дні (9–11 травня) очікується зниження температури повітря на поверхні ґрунту вранці у крайніх північно-східних районах області до 3–5 0С морозу. на решті території — до 2–3 0С морозу.

На думку вчених цього інституту для пом’якшення ситуації, яка може скластися найближчим часом на посівах сільськогосподарських культур ( у разі зниження температури повітря до мінусових значень) необхідно провести обробку рослин шляхом обприскування їх мікродобривами органічного походження обов’язково з амінокислотами.

За інформацією Інститут рослинництва імені В. Я. Юр’єва НААН після майже двомісячної бездощової погоди, у другій половині першої декади травня на території Харківської області пройшли дощі. Їх кількість була незначною (7–15 мм), але вони все ж таки дещо покращили вологозабезпечення рослини озимих культур, що сприятиме їх кращому росту та розвитку. Однак, зниження температури повітря 8–9 травня до 3–4 0С, а місцями й до мінусових значень, може несприятливо вплинути на стан посівів озимих культур: можливе пошкодження зон інтеркалярного росту пагонів, основи та верхівки конусу росту, або й сформованого колосу; порушення розвитку генеративної сфери рослин, що у подальшому може призвести до череззерниці, пошкодження колоса (білоколосості) та зменшення продуктивності рослин. Тому, на цьому етапі вчені Інституту радять провести повний моніторинг посівів з визначенням стану провідникових судин рослин, які живлять колос та безпосередньо життєздатність колосу та його елементів.

Для покращення стану посівів необхідний ретельний догляд за ними, зокрема вчасний обробіток посівів засобами захисту рослин з додаванням у бакову суміш поживних елементів, зокрема азотних добрив та мікроелементів, які покращують зав’язуваність насіння та формування виповненого зерна.

Посіви гороху, ячменю, пшениці та тритикале ярих, які було висіяно раніше за оптимальні строки сівби мають добрий та задовільний стан залежно від попередника та стану якості обробітку ґрунту, а ті, що було висіяно в оптимальні строки — мають задовільний стан і фази росту й розвитку їх дещо затримуються у порівнянні з ранніми строками сівби.

Горох знаходиться у фазі «7–10 листків», а ранні ярі зернові колосові культури — у фазах «кущіння — початок виходу в трубку».

Посіви пізніх ярих культур (соняшник, кукурудза, соя) знаходяться у фазі «сходи». Опади у другій половині першої декади травня, дещо покращили забезпечення вологою цих культур, але очікуване суттєве зниження температури повітря найближчим часом може несприятливо вплинути на стан їх посівів. Тому, агровиробникам необхідно проводити щоденний моніторинг посівів пізніх ярих культур.

На сьогодні фітосанітарна ситуація на полях вимагає постійного моніторингу шкідливих організмів у посівах озимих та ярих зернових культур для прийняття своєчасних рішень щодо захисту посівів на кожному конкретному полі.

На полях озимих та ярих зернових культур за проявлення ознак хвороб, таких як борошниста роса, іржа, септоріоз та церкоспорельоз посіви обробляють препаратами Альто-Супер ЕС, к.с. (0,4–0,5 л/га); Бампер Супер 490, к.е. (0,8–1,2 л/га); Дерозал 500SC, КС (0,5 л/га); Імпакт К, к.с. (0,6–0,8 л/га); Імпера Голд 490 к.е. (0,8–1,2 л/га); Міраж, к.е. (1,0 л/га); Рекс Дуо, к.с. (0,4–0,6 л/га) та іншими, відповідно до «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» на поточний рік.

За перевищення чисельності шкідників ЕПШ рекомендується провести обробки інсектицидами посівів зернових культур одним з рекомендованих інсектицидів: Альфагард 100 к.е. (0,10–0,15 л/га); Бі-58 новий, к.е. (1,5 л/га); Борей Нео, КС (0,15–0,4 л/га); Данадим Макс КЕ (1,0л/га); Сумі-альфа, КЕ (0,2–0,3 л/га); та ін, йдеться в повідомленні НААН.

Агро Перспектива

< За ухилення від сплати понад 1,2 млрд грн податків судитимуть службових осіб ПрАТ «Полтавський ГЗК» Все новости за
13.05.2024
Продовження режиму безмитної торгівлі для України – це надзвичайно важливий аспект політичної підтримки з боку ЄС - Мінекономіки >

26.06.2024  
08:17 Аграріям нарахували компенсації на 18,6 млн грн за придбану с/г техніку українських виробників
08:01 Країни Люблінського трикутника закликають заборонити поставки продовольства з РФ та Білорусі до ЄС
07:38 Ворожі обстріли знищили 1,2 мільйона птиці та 25 тисяч свиней - Донецька ОДА
07:23 Уряд дозволив сертифікованим операторам бронювати 100% саперів, які безпосередньо розміновують території
07:16 Україна затвердила Національний план з енергетики та клімату в день початку перемовин про вступ до ЄС
07:14 Офіційний курс гривні у вівторок послабився ще на 10 коп. - НБУ
25.06.2024  
23:29 Вінницькі голубці: королівські, хрінові і з гички
18:21 Мінагрополітики обговорило з ФАО надання допомоги аграріям в забезпеченні генераторами і засобами для зберігання зерна
15:24 БЕБ повідомило про підозру особі, яка надаючи послуги всесвітньовідомій службі таксі, ухилилася від сплати 3,3 млн грн податків
13:10 За рекомендацією БЕБ скасовано ризиковий тендер на розчищення озера вартістю майже 79 млн грн
11:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:15 Продавали електронні сигарети через Telegram: БЕБ на Одещині вилучило товар на 3,2 млн грн
11:05 Пшеничні котирування в Чикаго знизилися під сезонним тиском збиральної кампанії в США
10:05 Україна та ЄС підписали кредитну угоду до Ukraine Facility
09:48 “Транспортний безвіз”: оновлено правила виконання міжнародних перевезень вантажів
09:32 Кіровоградщина розпочала збирати зернові
08:15 25 червня. Особливі дати. День митної служби України
08:03 Аграрії зібрали перші 100 тис. тонн урожаю 2024 - Висоцький
07:31 «Контінентал» розпочав збір ранніх зернових
07:15 Шмигаль обговорив із представниками уряду та бізнесу Швеції збільшення інвестицій в Україну
07:13 Кулеба назвав три кроки до повноправного членства України у ЄС
07:00 В Україні 25 червня графіки відключення світла діятимуть протягом усієї доби
24.06.2024  
16:53 БЕБ на Київщині упередило розтрату майже 3,5 млн бюджетних коштів на будівництві укриття для ліцею
14:58 БЕБ на Буковині забезпечило відшкодування до бюджету майже 11 млн грн несплачених податків
14:53 Пшеничні котирування в Чикаго знизилися на тлі покращення перспектив глобального виробництва пшениці
12:11 Детективи БЕБ викрили волинянина, який продавав білоруські сигарети
11:24 Сезон ягід та фруктів у розпалі. Ціни на всі смаки, переважно від 70 грн/кг та вище на київських ринках
11:10 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
10:52 Україна наступного тижня отримає €2,5 мільярда за рахунок російських активів - Боррель
10:21 Стан посівів соняшника добрий та задовільний - аграрні вчені
10:10 Відновлення цін на молочному світовому ринку відбувається повільніше очікуваного - Rabobank
09:54 Видано перший інвестиційний кредит за гарантіями Фонду часткового гарантування кредитів в агросекторі
09:25 До уваги аграріїв! Оголошується прийом заявок за трьома напрямами бюджетної підтримки - Мінагро
04:02 Експорт яєць в січні-травні 2024 зріс до 31,3 тис тонн
23.06.2024  
11:44 Експорт пшениці з України в 2023/2024 на 1,5 млн тонн випереджає експорт у 2022/2023
11:34 Трейдери експортували 28,4 млн тонн кукурудзи з України
09:29 Уряд рекомендує збільшити на три місяці строки розрахунків при експорті чи імпорті деяких товарів
09:16 Сапери очистили та повернули аграріям майже 30 тис. га сільгоспземель у травні
09:10 Укрзалізниця відправила вже понад 1200 вагонів з агропродукцією за пільговим тарифом
22.06.2024  
23:53 Мінімальні експортні ціни визначатимуться щомісяця 10 числа - Мінагро
23:52 Зеленський підписав закони, які мають мінімізувати зловживання при експорті агропродукції
21:25 Кількість реєстрацій в ДАР становить понад 165 тис. користувачів - Мінагро
19:54 Пшениця. Аграрії України розпочали збирання. Прогноз урожаю - 19-21 млн тонн
19:43 Мінагрополітики та Японське агентство міжнародного співробітництва розпочинають проєкт з розвитку малого садівництва
19:42 Фахівці та науковці шукають шляхи вирішення проблем Дністра та Дністровського водосховища
19:32 8 тисяч агрогосподарств отримали кредити на розвиток в 2024
19:28 В посівах зернових колосових культур розвивається та шкодить клоп шкідлива черепашка
09:03 Фермери, які працюють на прифронтових територіях, потребують фінансової допомоги - Мінагро
21.06.2024  
18:43 Мінекономіки запустило інформаційний портал про протимінну діяльність
18:37 Аграрії Харківщини – незламні люди, яким сьогодні необхідна більша підтримка









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.